BK MLADA BOLESLAV
3. 11. 2018 Vojtěch Drbohlav

B tým porazil oslabenou Vlašim, které odskočil v tabulce

8., sobota 3. 11. 2018
Ml. Boleslav - Vlašim MBL - VLA
M l. B o l. – Boleslavskému B týmu se v sobotu večer na domácím ledě dařilo a porazil oslabenou Vlašim, která přijela pouze s jedním gólmanem, pěti obránci a pouhými osmi útočníky do města automobilů k ligovému utkání. Bruslaři položili základy k vítězství už v první třetině, kdy se dostali do dvougólového vedení. Mrzet je ale může velké množství neproměněných šancí. I proto zvítězili Boleslavští "jen" o dva góly.
Ml. Boleslav: Krinwald – Bartoš, Marček, Bílek, Kadeřábek, Franc (A) – Christov (C), Milan Ficek, Michal Ficek, Vaníček, Vondrlík, Kollman, Trégl, Mareš, J. Protivný (A), Vajsejtl, Kysela, M. Protivný
Vlašim: Holánek – Drahoš, Bauer, V. Pessr, J. Pessr, Horálek – Ondriga, Slanina, Matějka, Kočí, Kucharčík, Čanda, Říha, Košťálek
Branky a nahrávky: 5. Kysela (Christov), 12. J. Protivný (Bílek), 22. Christov (Bílek, Protivný) – 44. Slanina (Kucharčík). Rozhodčí: Krivák – Maňák, Stanko. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Komentář

Boleslavští do zápasu vlétli, zpočátku se ale nedařilo zejména Petru Kyselovi, který spálil v úvodních minutách hned tři velké šance. Ve všech třech případech mu buď ve skórování zabránil brankář Vlašimi, nebo chybělo také trochu štěstí. Napočtvrté už to ale Petru Kyselovi vyšlo a nasměroval puk do horní části vlašimské brány. Michal Holánek byl už tou dobou překonané, a tak Petru Kyselovi nestálo nic, kromě brankové konstrukce, v cestě.

Ve 12. minutě zaznamenali Bruslaři úspěch v přesilové hře, když se trefil Jan Protivný, jenž ideálně využil skrumáže před brankou Rytířů. I v dalším průběhu první dvacetiminutovky měli Bruslaři mírnou převahu, několik dalších šancí však nevyužili. Skóre tak bylo prozatím 2:0 ve prospěch Bruslařského klubu.

Na začátku druhé třetiny navýšili domácí své vedení na 3:0. Středočeši měli hned od začátku periody tlak před bránou, čehož nakonec využil Lukáš Christov, jenž byl připravený v levém kruhu, odkud zakončoval do odkryté brány. Krátce před polovinou zápasu opět zahrozil Dominik Trégl, jenže ani tentokrát se nedokázal gólově prosadit, ačkoliv k tomu měl velice slušně nakročeno. Puk po jeho střele vyrazil gólman a následně žádný z Bruslařů nestihl dorážku.

V dalším průběhu druhé třetiny hráli Rytíři několik málo sekund dokonce přesilovku pět na tři, k tomu měli k dispozici několik minut i klasické přesilovky. Uspět během tohoto času však Vlašim nedokázala. Na druhé straně měli ještě několik slibných šancí Boleslavští, jenže ani tentokrát se jim příliš jejich proměňování nedařilo. Po 40 minutách tak bylo skóre 3:0.

V úvodu poslední dvacetiminutovky Bruslaři poněkud polevili, čehož dokázali Rytíři využít a snížit na rozdíl dvou branek. Z kruhu dokázal zakončit přesně do pravého horního rohu boleslavské brány Jan Slanina.

Bruslaři měli následně opět mnoho šancí na to, aby své vedení navýšili. Diváci velice litovali zejména nevyužité příležitosti z 52. minuty, kdy mohl Milan Ficek zakončovat do úplně prázdné branky, což se mu ale nepodařilo. Bruslaři ale i přesto zvítězili 3:1, a získali tak velice důležité tři body do tabulky Krajské ligy Středočeského kraje.

Ohlasy trenérů

Martin Rudzan (BK Mladá Boleslav): Jsou to důležité tři body. Oproti minulému zápasu jsme pozorovali zlepšení v organizaci hry směrem dozadu. Měli jsme ale přidat i směrem dolů. Jinak se jedná asi o zasloužené tři body. Od tohoto utkání se chceme odpíchnout do dalšího zápasu.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.