BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2018 | Dominik Adam, Vojtěch Drbohlav

Dorost veze důležité tři body z Havlíčkova Brodu

17., sobota 24. 11. 2018
Havl. Brod - Ml. Boleslav HBR - MBL
M l. B o l. – Zatímco junioři ve stejný den na Vysočině neuspěli, dorostenci vezou z Havlíčkova Brodu tři body za obrat v utkání s domácími Bruslaři. V nadstavbovém čase však dokázali jeden bod získat domácí za výhru v prodloužení. Boleslavským dorostencům základní část ještě nekončí. Následující víkend je čeká domácí souboj s Jihlavou.
Havl. Brod: Kubík – Dvořák, Besmák, Zych, Kuchta, Jiráček, Kutlvašr – Matoušů, Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, Krejčí, Kozlík, Vašák, Prášek
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Křepelka, Rajgl, Moravec, Hrouda, Žabka, Vochvest – Mazancová, Sluka, Kredl, Gardoň, Peca, Pavlík, Hruška, Král, Haas, S. Náhončík
Branky a nahrávky: 8. Dymák (Rauš), 10. Matoušů (Beneš), 18. Juřica, 62. Rauš (Juřica, Dymák) – 3. Sluka (Haas, Rajgl), 29. Žabka (Gardoň, Křepelka), 43. S. Náhončík (Pavlík, Křepelka), 48. S. Náhončík (Peca), 57. Sluka (Křepelka, Haas). Rozhodčí: Kopeček – Šťastná, Berger. Vyloučení: 4:4. Využití: . V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.

Komentář

Domácí měli v úvodu přesilovku, kterou nevyužili, ba dokonce v ní inkasovali. Oskar Haas přihrál Danielu Slukovi k pravé tyči brodské svatyně a hostující útočník se trefil přesně pod Kubíkovu vyrážečku. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. Filip Dymák obdržel přihrávku na brankoviště, kde si položil brankáře a poslal puk do branky.

Přesně za dvě minuty šli Bruslaři do vedení. Karel Matoušů dostal přihrávku od Beneše, střelou z levého kruhu poslal puk mimo brankářův dosah. Domácí nebyli sami, kdo v první třetině inkasoval v přesilové hře. Vladislav Juřica vystihl pas hostujících hráčů a pelášil sám na brankáře, kterého překonal.

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté kteří se dotáhli na rozdíl jedné branky, když využili přesilovku. Matěj Gardon vystřelil a puk se odrazil k levé tyči havlíčkobrodské svatyně, odkud kus černé gumy dorazil za záda Davida Kubíka Boris Žabka. Bruslaři propadli v útočném pásmu a David Kredl společně s Danielem Slukem, druhý jmenovaný neprostřelil brankáře.

Třetí perioda patřila hostům z Mladé Boleslavi. Za necelé tři minuty se Boleslavští prosadili. Brankář domácích nejprve vyrazil betonem dorážku Pavlíka a na další pokus Samuela Náhončíka už ale nedosáhl. Mladoboleslavská družina zanedlouho otočila vývoj utkání ve svůj prospěch. Samuel Náhončík vypálil z pravé strany k bližší tyči, puk se odrazil o výstroj brankáře domácích do branky. Bruslaři měli početní výhodu, kterou ale nevyužili.

Čtyři minuty do konce základní hrací doby Boleslavští opět udeřili. Křepelka vypálil od modré čáry, brankář domácího celku vyrazil puk před sebe, kam se dostal Daniel Sluka, jenž poslal puk do sítě. V úvodu prodloužení měli domácí hráči početní výhodu, kterou využili. Odražený puk od Vladislava Juřici sebral Adam Rauš, který poslal puk za záda brankáře hostů, a získal tak jeden bod pro havlíčkobrodský celek.

Související články

Aktuality

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

07.12.2018

Přesun utkání

Zápas 32. kola se z důvodu živého přenosu O2 TV přesouvá z pátku 4. ledna na sobotu 5. ledna. Na ledě Liberce se začne už ve 14 hodin.

06.12.2018

Výjezd na Spartu

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání se Spartou, které je na programu v neděli 30. prosince. Odjezd autobusu je ve 13:30 od městského fotbalového stadionu. Cestovné činí 100 Kč, vstupenku (sektor 117 nebo 118) si zajistí každý sám. Přihlášku na výjezd najdete tady.

04.12.2018

Redlich a Strnad za BK

Z důvodu stopky Jakuba Klepiše a Martina Látala a také několika zraněných a nemocných vyrazí s Bruslaři do Vítkovic kladenští útočníci Jakub Strnad a Tomáš Redlich.

04.12.2018

Dorost čeká turnaj

Dorost si pauzu mezi zápasy zpestří turnajem v Třemošné, kterého se zúčastní v neděli 30. prosince od 10:20 hodin.

03.12.2018

Potrestaní hráči

Bruslařskému klubu budou v nadcházejících zápasech chybět hned dva disciplinárně potrestaní hráči. Jakub Klepiš dostal stop na dva zápasy a Martin Látal nemůže hrát jeden zápas. Oba fauly, které svazová komise posuzovala, se odehrály v nedělním zápase proti Zlínu.