BK MLADA BOLESLAV
1. 11. 2018 | Lukáš Chuchválek

Dorost dostal od Liberce opět osm branek a prohrál i v prodloužení

13., čtvrtek 1. 11. 2018
Ml. Boleslav - Liberec MBL - LIB
M l. B o l. – Ve 13. kole ELIOD extraligy dorostu zavítal do města automobilů rival ze severu Čech, Bílí Tygři Liberec. S nimi se dorostu nedaří, v minulém utkání tam dostali osm branek. V tomto utkání tomu však nebylo jinak a za stavu 0:3 dokázal vykřesat naději na zvrat na začátku třetího dějství David Kredl. Rozjezd však rázně utnuly dva liberecké slepené góly pár minut poté a další tři branky poté ještě hosté přidali. Boleslav však neuspěla ani v prodloužení, tedy opět neboduje.
Ml. Boleslav: Stuchlík (Náhončík D.) – Sommer, Křepelka, Rajgl, Hrouda, Žabka, Čečetka – Kredl, Plíšek, Peca, Pavlík, Ďurač, Hruška, Haas, Náhončík S., Růžek.
Liberec: Franc (Vopravil) – Damašek, Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Dvořák – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda.
Branky a nahrávky: 43. Kredl (Haas, Plíšek) – 6. Gajda (Měchura, Masař), 20. Trunda (Rossmy, Putz), 25. Měchura (Plos), 46. Masař (Měchura), 46. Šedivý (Plos, Měchura), 52. Gajda (Böhm), 55. Šedivý (Hujer, Gajda), 59. Gajda (Rossmy, Hujer), 62. Šedivý (Měchura, Masař). Rozhodčí: Vyštejn – Kurtin, Kotek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 69. Střely na branku: 28:59. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:8.

Komentář

Přes vlažný začátek si nakonec vybudoval převahu Liberec, a to hlavně díky přesilové hře vinou kontaktu dvou hráčů na modré čáře blíže k liberecké bráně, kdy zůstal hostující hráč na ledě. Bruslaři v oslabení dlouho vzdorovali a ubránili dva průniky hostí, avšak při třetím kapitulovali, když do jejich pásma vlétl Petr Gajda, jenž v 6. minutě rozvlnil síť. Krátce poté hráli domácí opět ve čtyřech a o další gól se pokoušel dalekonosnými pokusy hlavně Böhm, avšak tentokrát si to Bruslaři pohlídali. Avšak nedařilo se jim útočit, soupeř je pomalu ani nepouštěl ke střelbě. Naopak, svými pokusy prověřili Stuchlíka nejprve Hujer, poté nahrával na nebezpečné teče od modré opět Böhm, v nájezdu se neprosadil Gajda, jenž netrefil škvíru mezi betony, a pak minutu před sirénou zkoušel napodobit Böhma Meisel. Už se zdálo, že Boleslav, jež se dosud statečně bránila a zabránila obětavou a tvrdou hrou tomu, aby soupeř útočil častěji, ubojuje pouze jednogólovou ztrátu, avšak pět vteřin před sirénou ujeli Rossmy a Tomáš Trunda, který pouhé dvě setiny sekundy před koncem třetiny navýšil na 0:2.

Bruslaři druhé dějství začali s úmyslem soupeře zaskočit a Oskaru Haasovi se to málem povedlo. Poté přebral taktovku opět Liberec a Boleslav se musela tři minuty bránit tygřímu nátlaku. Pak se uvolnilo několik hráčů do brejku, kde však soupeř stihl před finální přihrávkou vyčistit předbrankový prostor, aby v protiútoku liberecký Adam Měchura navýšil na tříbrankové vedení po nenadálé střele křížem od kruhu pod beton k pravé tyči. V dalších minutách zkoušel Vochvest nahazovat kotouč na libereckou bránu a Franc nebyl v následujících momentech úplně jistý, přesto udržel čisté konto. Až do konce třetiny převládl takovýto obraz hry i přes vyloučení. V závěrečném momentu zkoušel Liberec napodobit gólovou situaci z první třetiny, nicméně, tentokrát si domácí zadní vrátka pohlídali.

Boleslav nic nevzdala a při přesilovce zkraje třetí třetiny snížila zásluhou Davida Kredla, pro kterého to byla v závaru před brankářem poněkud šťastná, šouravá trefa. V ten moment ale ono štěstí Bruslaře opustilo. Hned vzápětí totiž dostali od Liberce dva slepené góly, o které se postarali Jakub Masař a Jakub Šedivý, jenž si počkal na správný moment pro čistý průstřel přes chumel hráčů. V 52. minutě pak za prakticky rozhodnutého stavu navýšil Petr Gajda díky své pohotovosti při závaru před brankářem, který betony utěsnil prostor těsně nad ledem přes celou šíři branky, ale nedařilo se mu dostat kotouč pod kontrolu. Sedmou branku do boleslavské sítě pak dával opět Jakub Šedivý a poslední hřebíček do boleslavské rakve zabouchal minutu před koncem základní hrací doby opět Petr Gajda, jenž tím stanovil konečné skóre 1:8 a vystřelil si hattrick.

Boleslav se snažila dvěma akcemi strhnout alespoň prodloužení na svou stranu, avšak rozjezd si zkazili ofsajdem. Následovala jediná akce hostí, kterou ukončil zápas Jakub Šedivý, jenž tak též prakticky vsítil hattrick. Postaral se o to, že všechny čtyři body se vezou na sever Čech.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Dvě třetiny jsme bojovali a drželi jsme se, kluci se snažili, co to šlo. Pak v té třetí třetině jsme dali gól na 1:3 a paradoxně místo toho, aby nás to povzbudilo, tak jsme vzápětí dostali dva góly a mužstvo to položilo.

Richard Lobo (HC Bílí Tygři Liberec): S Boleslaví to byl super zápas. Já jsem myslel, že divákům se musel líbit, Boleslav hrála fantastický hokej, s nimi se hrálo nahoru dolu, bylo to létavé. Nám se proti nim poslední dobou daří, dokážeme využít všechny jejich zaváhání, oni nás bohužel nepotrestají za naše zaváhání. Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale zápas byl takový, že šance byly na obou stranách.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec