BK MLADA BOLESLAV
27. 10. 2018 | Klára Petrásková, Zdena Bobková

Dorost na východě Čech podlehl Mountfieldu

12., sobota 27. 10. 2018
Hr. Králové - Ml. Boleslav MHK - MBL
H r. K r á l o v é – Mladoboleslavští dorostenci se v sobotu 27.10.2018 krátce po poledni představili na ledě hradeckého Mountfieldu. Duel na východě Čech byl vyrovnaný, přesto do něj lépe vstoupili domácí hokejisté, kteří vedli od 5. minuty. Bruslařům se ještě v téže třetině podařilo srovnat stav přesnou trefou Haase. Hradec v závěru druhé třetiny přidal druhou branku, ale i na ni Bruslaři ještě našli odpověď. Jenže domácí dokázali v závěrečné periodě přidat ještě další dvě branky, které ze strany Bruslařů zůstaly bez odezvy. Mountfield navíc v nadstavbovém prodloužení bleskově využil početní výhodu, čímž si pojistil i čtvrtý bod z tohoto duelu.
Hr. Králové: Žalčík – Králík, Táborský, Boukal, Havlíček (A), J. Řehák, Pelda (C), M. Pinkas – Pavlata, Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Beneš, Novotný, Souček, Jerman, Marha
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Křepelka, Rajgl (C), Hrouda, Šercl, Vochvest – Mazancová, Kredl, Plíšek (A), Gardoň (A), Peca, Pavlík, Ďuráč, Hruška, Haas, Náhončík, Růžek
Branky a nahrávky: 5. Budina (Marha), 35. Budina (Havlíček), 47. Marha (Budina, Beneš), 53. Pajer, 61. Pajer (Pelda, Beneš) – 16. Haas (Gardoň), 42. Haas (Vochvest). Rozhodčí: Jaroš – Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 55. Střely na branku: 47:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 4:2.

Komentář

O něco aktivněji vstoupili do utkání domácí hokejisté a Stuchlík v boleslavské bráně musel hned ze začátku řešit dva nebezpečné pokusy Pajera a střelu Gaspara. Hradečtí hodlali rychlého vstupu využít ve svůj prospěch, což se jim povedlo v 5. minutě. Šimon Marha střílel v přečíslení z pravé strany a brankářem odražený kotouč našel na druhé straně Matyáš Budina, jenž ho doklepl do sítě.

Ani hráči Boleslavi se však nenechali zahanbit. Postupně se čím dál častěji dostávali do útočného pásma, až se dočkali vyrovnání. V přesilové hře uklidil puk za brankovou čáru Oskar Haas. Vedení si Mountfield mohl vzít v samém konci třetiny zpět, jenže první polovina dvojnásobné přesilovky zůstala nevyužita.

A bez gólu zůstalo také její pokračování v prostřední části. Po úseku hry, kdy si mužstva spíše dávala přednost, kdo koho pustí do útočného pásma, předvedli Mladoboleslavští před domácí svatyní slušný rozruch. Mazancová z první z mezikruží přestřelila, další tutovku měl na holi Plíšek. Proti jeho ráně do prakticky odkryté brány ale Žalčík fantasticky vyšvihl lapačku.

Vyrovnané skóre však nebylo po chuti ani domácím, a tak se vydal do útoku Matyáš Budina. Hradecký forvard prokličkoval takřka celým pásmem a z bezprostřední blízkosti dokázal propasírovat kotouč až do brány. A závěru dvacetiminutovky mohlo být na střídačce Východočechů ještě veseleji, Marhovi ale v přečíslení sjel před odkrytou brankou kotouč z hokejky.

Mladoboleslavští využili přestávky k válečné poradě a krátce poté, co vyjeli zpět na led, už bylo pod Bílou věží vyrovnáno. Vochvestovo nahození od modré čáry uklidil do brány precizní tečí Oskar Haas. Hradečtí však nechali svému soupeři radost z vyrovnání jen pět minut. Budina poslal puk zpoza brány na hokejku Šimona Marhy, jenž napodruhé trefil prostor u levé tyče.

Šanci znovu srovnat s domácími krok měli Bruslaři o několik minut později. K dispozici jim totiž byla přesilová hra, ta ale měla nakonec přesně opačný účinek. Lukáš Pajer vyhodil kotouč z vlastního obranného pásma tak prudce a šikovně, že se obloučkem nepříjemně stočil přímo nad lapačku a dopadl do sítě. Na výhře Hradce v poměru 4:2 už se poté nic nezměnilo.

Stejný východočeský hráč pokračoval ve střelecké chuti také v nadstavbě. Lukáš Pajer zaujal při přesilové hře své tradiční místo na modré čáře a po nahrávce Peldy propálil tvrdou ranou vše, co stálo mezi ním a soupeřovou brankou. Na ukončení prodloužení stačilo Mountfieldu 42 vteřin.

Ohlasy trenérů

Petr Luštinec, Mountfield HK: Jsme rádi, že se nám zápas podařilo vyhrát, včetně bonusového bodu. Na klucích nebylo nic znát z předchozího utkání, které jsme nešťastně prohráli 14 vteřin před koncem v Liberci. Týmu patří velký dík za bojovnost. Pěkně jsme sehráli gól v nadstavbě, kdy kombinaci v přesilovce zakončoval hezkou ranou Lukáš Pajer.

Jiří Zörkler, BK Mladá Boleslav: Odehráli jsme dobrý zápas, Hradci jsme byli vyrovnaným soupeřem. Ve druhé třetině jsme měli tři vyložené šance, které jsme neproměnili, a po našich individuálních chybách nás soupeř vždycky potrestal. To byl jediný rozdíl mezi oběma mužstvy, Hradci gratuluji k výhře.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec