BK MLADA BOLESLAV
13. 10. 2018 Jaroslav Kindl

Dorost neudržel vedení v Jihlavě, rozhodlo prodloužení

9., sobota 13. 10. 2018
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL

J i h l a v a – Bruslařští dorostenci odehráli před dneškem o dva zápasy méně než většina týmů skupiny Střed. I proto jim v tabulce patřilo až deváté místo. Na ledě páté Jihlavy Bruslaři dlouho kontrolovali průběh utkání. Správný směr ukázal svými dvěma góly Oskar Haas, který si tak upevnil status nejproduktivnějšího hráče Boleslavi. Poprvé skóroval v 7. minutě zápasu, podruhé zkraje druhé třetiny. V polovině klání zvyšoval na 3:0 Matěj Gardoň. I pro něj to bylo dvoubodové odpoledne, jelikož už předtím asistoval u druhého boleslavského gólu. Na konci prostřední části se ale poprvé prosadila i Jihlava, když pálil Daniel Pavelec. Dukla 11 minut před koncem zdramatizovala zápas brankou Marka Melenovského. To ale nebylo vše. V poslední minutě totiž připravil Boleslav o vítězství jihlavský Matouš Menšík - 3:3. Z prodloužení uplynulo jen 18 vteřin a Dukla dokončila svůj obrat. Symbolickou tečku za utkáním učinil kapitán Jihlavy David Moravec. Bruslaři tak v tabulce skupiny Střed zůstávají devátí.

Jihlava: Maláč – Hrbek, Moravec D. (C), Sapík (A), Šabatka, Vovsík, Vranka – Broža, Kravec, Melenovský, Menšík (A), Michalčuk, Pavelec, Pigl, Polodna, Zdarsa
Ml. Boleslav: Stuchlík – Hrouda, Křepelka, Moravec T., Rajgl (C), Sommer, Vochvest, Žabka (C) – Ďuráč, Gardoň, Haas, Hruška, Kredl, Mazancová, Náhončík, Peca, Plíšek (A), Růžek, Sluka
Branky a nahrávky: 37. Pavelec (Menšík), 49. Melenovský, 60. Menšík (Melenovský), 61. D. Moravec (Menšík) – 8. Haas (Rajgl), 22. Haas (Gardoň, Rajgl), 31. Gardoň (Kredl). Rozhodčí: Antonín – Musil, Kacetl. Vyloučení: 6:7, navíc Pigl (JIH) OT 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 106. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 0:3, 3:3 - 4:3.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!