BK MLADA BOLESLAV
11. 10. 2018 | Lukáš Chuchválek

Drama s Havlíčkovým Brodem dorost vyhrál, v nájezdech uspěli hosté

8., čtvrtek 11. 10. 2018
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. – V 8. kole ELIOD Extraligy dorostu se Bruslaři z Mladé Boleslavi střetli na malé hale s Bruslaři z Havlíčkova Brodu. Zápas byl od začátku vyrovnaný a v prvním dějství měli navrch spíše domácí. Druhá dvacetiminutovka patřila spíše hostům, kteří dlouho drželi hubené vedení 3:2, ale Boleslav dokázala pár minut před odchodem do kabin srovnat a ve třetí třetině soupeře jasně přehrála a vyhrála. Prodloužení skončilo nerozhodně, a tak se rozhodlo v nájezdech o tom, že Havlíčkův Brod si z Boleslavi odveze aspoň bod.
Ml. Boleslav: Stuchlík (Náhončík D.) – Sommer, Křepelka, Rajgl, Hrouda, Žabka, Vochvest – Mazancová, Sluka, Kredl, Plíšek, Gardoň, Peca, Ďurač, Hruška, Haas, Náhončík S., Růžek
Havl. Brod: Král (Bělohlávek) – Dvořák, Besmák, Kuchta, Jiráček, Kultvašr – Matoušů, Dymák, Juřica, Rauš, Janko, Holenda, Beneš, Kozlík, Krejčí, Prášek
Branky a nahrávky: 2. Haas (Peca), 9. Sommer (Kredl), 37. Žabka (Haas), 41. Gardoň (Žabka, Sluka), 54. Plíšek (Rajgl, Gardoň) – 3. Kozlík (Dymák), 20. Matoušů (Dvořák), 22. Rauš (Kozlík), rozh. náj. Juřica. Rozhodčí: Wagner – Grundler, Serbus. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.

Komentář

Zápas jako takový začal pořádně zostra. Už ve druhé minutě se trefil za domácí Bruslaře Oskar Haas, jenž si v mezikruží počkal, až se otevře prostor, a zakončil do zčásti odkrytého prostoru u levé tyče. Boleslavští se neradovali dlouho, neboť při následující přesilovce hostů vyrovnal Matěj Kozlík. V následujících minutách měl spíše navrch Havlíčkův Brod, jenž využíval chyby v boleslavském rozestavení, ale domácí obrana je posléze dokázala napravit. Situace se změnila v 9. minutě při boleslavské přesilovce, kterou využil prudkou ranou Albert Sommer. V dalších minutách měla navrch opět Mladá Boleslav, která tlačila dlouho na soupeře, ale gólman Král s obranou před sebou dokázal všechny situace do konce třetiny ustát. S blížící se sirénou však Boleslav polevila a přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu do šatny z hole Dvořáka, kterou perfektně tečoval Karel Matoušů.

Zatímco v úvodní třetině měli mírnou převahu domácí, ta druhá patřila spíše Brodu. Svědčí o tom i přesilovková trefa Adama Rauše, jenž byl nejblíže odraženému puku u pravé tyče a zakončil do takřka prázdné brány. Stuchlík musel následně likvidovat několik nebezpečných šancí soupeře, kdy na něj dotírali Dynák s Holendou. Musel svým riskantním povyjetím likvidovat i nebezpečnou příležitost Kozlíka. Od zhruba poloviny třetiny byla více aktivní Boleslav, avšak chyběla střelba. Byly však vidění souboje o puk u mantinelu. Boleslavští Bruslaři však trpělivě čekali na příležitost, která přišla ve 38. minutě, kdy už po 15 sekundách zužitkoval přesilovku prudkou ranou Boris Žabka.

Led nestihl ještě po rolbování pořádně zatvrdnout a Boleslav hned na úvod posledního dějství navýšila na 4:3 díky výstřelu Matěje Gardoně, jenž si sjel k mantinelu a překonal Krále. Domácí mohli svého soupeře knockoutovat vzápětí, ale tutovou šanci spálili. Vzápětí v protiútoku udeřili Juřica a Beneš, avšak ani oni neuspěli. Nadále zůstávali aktivnější spíše domácí, z čehož pramenil pátý gól v síti Havlíčkova Brodu, o který se postaral tři vteřiny před koncem přesilovky v 54. minutě Jindřich Plíšek. Hosté se do konce zápasu snažili zápas ještě zlomit na svou stranu, vynutili si i přesilovku pěti proti třem, avšak další gól už nepadl a stav zůstal po šedesáti minutách 5:3. Prodloužení žádný gól též nepřineslo, a tak si to hráči obou Bruslařských klubů rozdali v samostatných nájezdech, v kterých byli úspěšnější hosté zásluhou Vladislava Juřici, jenž se postaral o ten rozhodující.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Jsme rádi, že jsme získali tři body. Věděli jsme, že to nebude snadný zápas, že soupeř bude bojovat, a že musíme vynaložit maximální úsilí. Myslím, že nám chviličku trvalo, než jsme si to uvědomili, ale kluci bojovali, dali do toho srdíčko a díky tomu jsme vyhráli. Malinko nás mrzí, že jsme v prodloužení, kde jsme byli jasně lepší a měli jsme minimálně tři vyložené šance, nedali gól, čímž jsme se připravili o bod.

Petr Beránek (BK Havlíčkův Brod): Zápas pro nás skončil nepříznivě, i když jsme chtěli bodovat. Myslím si, že herně jsme na to měli, kdybychom dvakrát za nějakých osm až deset minut nezaváhali. Soupeř toho dokázal využít a trefil laciné góly jenom ze střel beků nebo útočníků. V zápase jsme mohli bodovat a kdybychom za stavu 3:2 pro nás přidali nějaký gól, soupeři by se to těžko obracelo. Zaplaťpánbůh za bod, ale mohli jsme to dovést i do vítězného konce.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec