BK MLADA BOLESLAV
8. 9. 2018 Jitka Čechová, Martin Folprecht

Dorostenci na úvod deklasovali Žďár. Vyhráli i v nadstavbě

1., sobota 8. 9. 2018
Ml. Boleslav - Žďár. n. S. MBL - ZNS
M l. B o l. – Mladoboleslavští dorostenci si v prvním kole extraligy doslova podali soupeře ze Žďáru nad Sázavou. V základní hrací době vyhráli 9:1, přičemž čtyři góly dali už v první třetině. Další tři následovaly ve druhém dějství, dva ve třetím. Berou i "bonusový" bod z nadstavby, která je pro letošní sezonu novinkou – týmy totiž i vzdor vítězství v základní hrací době hrají prodloužení nebo dokonce samostatné nájezdy.
Ml. Boleslav: Stuchlík – Sommer, Křepelka, Rajgl, Žabka, Šercl, Vochvest – Hamer, Sluka, Plíšek, Peca, Pavlík, Ďurač, Hruška, Haas, Náhončík, Růžek
Žďár. n. S.: Havlík – Gürtler, Beran, Joudal, Sochor, Pelikán, Číhal – Procházka, Pražák, Kotrba, Elis, Matas, Brúha, Bačo, Doležal P., Doležal J.
Branky a nahrávky: 8. Pavlík (Růžek, Šercl), 8. Žabka (Hruška), 10. Ďurač (Hruška, Plíšek), 15. Rajgl (Haas), 22. Haas, 22. Hruška (Křepelka), 30. Sluka, 50. Plíšek (Haas, Hamer), 56. Sluka (Hamer, Žabka), 64. Sluka (Křepelka, Haas) – 13. Procházka (Elis, Doležal P.). Rozhodčí: Folk P. – Kotek T., Valda A. Vyloučení: 7:10. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 9:1 - N 1:0.

Komentář

Úvod zápasu lépe vyšel hostujícímu celku. Hned ve třetí minutě nastřelil horní tyč Bačo. Bruslaře však tato situace probrala a velice rychle se dostali do tempa zápasu. Už v osmé minutě se prosadil Matěj Pavlík. O pouhých třicet sekund později rozvlnil síť hostující branky Boris Žabka. Aby toho nebylo málo, v polovině 10. minuty navýšil vedení na 3:0 střelou z kruhu Dominik Ďurač. Ve stejném čase dostali menší tresty hned dva Bruslaři. Rajgl pykal za hrubost, Náhončík naopak za špatně upravený dres. Dvojnásobná přesilovka se však Žďáru vůbec nepovedla a domácí se bez problémů ubránili. I proto bylo tak trochu překvapení, když ve 13. minutě boleslavská obrana úplně zapomněla před vlastní brankou na Michaela Procházku, který pohodlně zakončil bekhendem a snížil na 1:3. V 15. minutě však slavila Boleslav počtvrté. To když přesilovou hru využil parádní ránou od modré Tomáš Rajgl. I po zbytek první dvacetiminutovky byla lepší Mladá Boleslav, další gól však již nepadl.

Bruslaři nešetřili soupeře ani z kraje druhé třetiny. Hned dva góly vstřelili již ve 22. minutě. O první branku se postaral po krásné samostatné akci Oskar Haas. O jednatřicet sekund později po pěkné přihrávce precizně zakončil Karel Křepelka. Tyto dva rychlé zásahy donutily hostujícího trenéra k využití oddechového času. Ten Žďáru alespoň na chvíli pomohl. Hosté výrazně přidali v bruslení a důrazu v osobních soubojích, což se významně projevilo na počtu vyloučených na obou stranách. Branky však střílela stále jen Boleslav. V 30. minutě využil přesilovou hru pět na tři domácí Daniel Sluka. Velkou šanci měli Bruslaři ještě v závěru druhé třetiny, kdy puk poskakoval kolem odkryté branky, tentokrát byl však hostující brankář úspěšnější.

Třetí třetina začala výrazně klidněji. Další branka padla až v 50. minutě a znovu do hostující brány. Úspěšný střelec byl tentokrát Jindřich Plíšek, který dorazil puk za Havlíkova záda. Do konce řádné hrací doby přidali Bruslaři ještě jednu branku. V 56. minutě zakončil kombinaci pod horní tyč Daniel Sluka.

Velké kontroverze vyvolaly hned dva tresty pro domácí hráče v závěru třetí třetiny, respektive jejich přenesení do prodloužení o „bonusový“ bod. Hosté ale nevyužili ani druhou přesilovou hru pěti proti třem. O několik okamžiků později za to byli potrestáni. V 64. minutě dorazil puk za Havlíka opět Daniel Sluka, který tak zkompletoval hattrick.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler, BK Mladá Boleslav: Jsme spokojení. Vyhráli jsme v základní hrací době a vyhráli jsme i v prodloužení, takže máme čtyři body. Musím klukům poděkovat za jejich výkon i bojovnost, první zápas, ještě k tomu doma, to není legrace. Začátek jsme měli opatrnější, kluci byli trochu nervózní, ale naštěstí se nám hned v první třetině podařilo vstřelit čtyři góly a to bylo zásadní. Za pozitivní považuji, že navzdory výsledku hráči makali až do konce a naprosto nic nevypustili. Co už je pro mě méně pozitivní, je prodloužení a dle mého názoru chyba rozhodčích. Mám za to, že pokud je zápas v základní hrací době rozhodnut, všechny tresty, které je možné přenést do prodloužení, se ruší. My jsme hráli tři proti pěti – dle mého názoru chybně. Musíme se na to ještě podívat do pravidel, ale pokud mám pravdu, podáme stížnost. Mohli jsme klidně přijít o bod, který by nám už nikdo nevrátil.

Jozef Čepan, SKLH Žďár nad Sázavou: Byl to náš první extraligový zápas – jak žďárského dorostu, tak i mnohých hráčů. Bohužel, nepovedl se. Už přípravu jsme měli horší, pro kluky to určitě není jednoduchá záležitost. Ještě loni hráli krajské soutěže. Budeme muset hodně pracovat a hlavně musíme posílit. V Boleslavi jsme byli s jedním brankářem. Takhle se extraliga hrát nedá. Měli jsme příliš hluchých míst, soupeř nás zatlačil a dával góly. Mohli jsme získat jeden bod, byť tohle rozhodnutí považuji za rozhodnutí od zeleného stolu a za absolutní nesmysl, ale nezískali, protože jsme nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku. Domácím gratuluji, hráli velmi dobře.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.