BK MLADA BOLESLAV
27. 10. 2018 | Jan Kousal, Zdena Bobková

Juniorka loupila na severu Čech, Liberci nadělila sedmičku

14., sobota 27. 10. 2018
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – Mladoboleslavská juniorka si po čtvrteční desetigólové nadílce od hradeckého Mountfieldu potřebovala spravit chuť. A to se jí na severu Čech povedlo. První třetina sice skončila jen jednogólovým vedením Boleslavi. Postupně ale Bruslaři Liberci výrazně odskočili a po šedesáti minutách na světelné tabuli svítilo skóre 3:7 pro mladoboleslavský tým. Hattrickem se navíc blýskl Simon, který navíc ve třetí třetině přidal ještě čtvrtou svou branku. Z nadstavbové části bral bod navíc Liberec, když se po čtyřiceti vteřinách trefil Drábek.
Liberec: Pařík – Hladík, Moc, Charvát, Kovář, Kollert – Dospěl, Šafařovský, Hájek, Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba
Ml. Boleslav: Zeithaml – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška, Přenosil, Hovorka, Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Foerster, Houška, Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma
Branky a nahrávky: 23. Klapka (Vomáčka), 43. Vomáčka (Dospěl, Klapka), 58. Moc (Cikhart, Šafařovský), 61. Drábek (Šeliga, Žemba) – 8. Simon (Foerster), 21. Simon (Grim, Procházka), 26. Vasilev, 30. Závora (Procházka), 36. Simon (Moravčík, Houška), 45. Moravčík (Závora, Vasilev), 48. Simon (Sýkora, Zeithaml). Rozhodčí: Sýkora – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 72. Střely na branku: 33:51. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5, 2:7, 3:7.

Komentář

Pořádně výživný zápas prožil mezi třemi tyčemi Lukáš Pařík. Hned v první třetině na něj mířilo bezmála dvacet střel, liberecký gólman však kapituloval pouze jednou. Svůj jedinečný večer nastartoval Michal Simon, který krátce před polovinou otevřel skóre zápasu.

V prostředním dějství byla mladoboleslavská střelecká převaha teprve drtivá. Bruslaři vypálili hned čtyřiadvacetkrát a to už bylo opravdu moc. Michal Simon hned zkraje třetiny překonal Paříka podruhé a rozdíl ve skóre byl rázem dvoubrankový. Ale ne na dlouho. Přesilovou hru šelem využil Adam Klapka.

Jenže pak už hostující výběr zápasu dominoval. Další branku puk do liberecké sítě dostal Miroslav Vasilev, na jehož trefu navázal ještě Jan Závora a Michal Simon, který se před druhou přestávkou mohl radovat z hattricku.

Do třetí části vstoupili Tygři sympaticky a byli odměněni druhou trefou. Benjamin Vomáčka vypálil zápěstím a trefil se parádně nad rameno gólmana Zeithamla. Bruslaři ale si ale připravili nekompromisní odpověď. Další početní výhodu využil Andrej Moravčík, sedmou trefu a zároveň svou čtvrtou v utkání poté přidal Michal Simon.

Nejlepší libereckou pasáží zápasu byl vlastně až závěr. V přesilové hře na konci třetí třetiny skóroval obránce Václav Moc. Ta nejhodnotnější akce však přišla v prodloužení a přinesla Tygrům bod. Michael Drábek nabral rychlost ve středním pásmu a svižnou střelou pod víko ukončil nastavenou pětiminutovku už po čtyřiceti vteřinách.

Ohlasy trenérů

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): Potkal nás trochu jiný soupeř než v předchozím kole. Dva kluci nám odjeli hrát za Benátky, takže jsme navíc nastoupili s hodně mladou sestavou. Zkusili jsme to, bohužel Boleslav byla nad naše síly. Fyzicky na tom byli lépe. Jsme hodně rádi za bod z prodloužení, konečně se nám podařilo Boleslavi alespoň jeden bod vzít.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Do zápasu jsme vstoupili velice dobře. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Napadaly nám góly a my mohli být v klidu. Dá se říct, že jsme z každé druhé šance dali gól. Díky tomu byl zápas v naší režii.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec