BK MLADA BOLESLAV
25. 10. 2018 | Jaroslav Kindl

Přes nadějný úvod vyfasovali junioři desítku od Hradce

13., čtvrtek 25. 10. 2018
Ml. Boleslav - Hr. Králové MBL - MHK
M l. B o l. – Juniorka na domácí zápas s Hradcem nebude vzpomínat ráda. V první třetině přitom měli Bruslaři převahu, žádnou ze svých šancí však neproměnili. Soupeř tu svou ano. Hosté ve druhé třetině přidali další tři góly. Na kraji třetí třetiny konečně prostřelil hradeckého gólmana Moravčík, jenže to bylo ze strany domácích vše. Boleslav inkasovala popáté a od té chvíle se Hradečtí bavili. Počet hostujících branek se zastavil na čísle 10. V nadstavbě začali Bruslaři dobře, jenže Mountfield byl dnes smrtelně efektivní. Bonusový bod vystřelil soupeři čtyřgólový Poppel.
Ml. Boleslav: Mašek (od 39. Zeithaml, od 49. minuty znovu Mašek) – Klikorka, D. Sýkora, Dotter, M. Houška, Přenosil, Hovorka, R. Procházka – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Foerster (A), Vl. Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma
Hr. Králové: Vacek – Kukla (C), Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý (A), Sklenář (A), Ďuriš, Pinkas, Hrabčák, Kašpar, Síla, Jušta, Lang, Daniel Šedivý, Janda, Poppel
Branky a nahrávky: 45. Moravčík (Závora, Klikorka) – 18. Pinkas, 29. Pinkas (Síla), 37. Poppel (Síla, Pinkas), 39. Pinkas (Poppel, Síla), 47. Poppel (Pinkas, Kynčl), 48. Poppel (Síla), 49. Sklenář, 53. Naar (Lang, Dominik Šedivý), 54. Síla (Poppel, Kukla), 60. Daniel Šedivý (Kynčl, Vacek), 62. Poppel. Rozhodčí: Nepomucký – Kettner, Axman. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:10.

Komentář

Bruslaři na začátku dlouho nepouštěli hráče Hradce do hry. Přispěly k tomu určitě i dvě přesilové hry domácích, které však zůstaly nevyužity. K brankovišti si často sjížděl Klikorka, vidět byl Moravčík. Několikrát se zviditelnil i Vladislav Houška, jenže žádnou ze svých příležitostí neproměnil. Hradeckých možností bylo méně, ve finální fázi jim navíc ani nepřál osud. Pas hradeckého Jušty na najíždějícího Ďuriše byl třeba zblokován upuštěnou hokejkou jednoho z hráčů. Gólu byl blízko v 16. minutě Vladislav Houška. Natlačil se s pukem až do brány, gólman Vacek však vytvořil hráz na brankové čáře. Jak využít šanci pak v čase 17:24 ukázal Tadeáš Pinkas. Obránce Procházka rozehrával zpoza vlastní brány o mantinel, avšak jen k Pinkasovi. Hradecký útočník měl na pravé straně dost prostoru a krásně trefil levý roh Maškovy brány.

Ačkoliv druhá třetina nenabídla mnoho šancí, nabídla další góly. Příliš se nepřerušovalo. Bojovalo se o střední pásmo, útočné formace byly zaháněny do rohů. Jenže tentokrát to byl večer hradeckého Tadeáše Pinkase. Svůj druhý gól v zápase přidal v 29. minutě po vyhrané buly, kdy Mašek nestihl zareagovat na rychlou střelu. Snížit mohl z úniku Vladislav Houška, jenže trefil pouze Vackovo rameno. Ve 37. minutě nastavoval hůl na teč před bránou Foerster. Puk přeletěl nad břevnem. Následoval útok Hradce. Mašek zlikvidoval první možnost, na dorážku Petra Poppela už ale ležící gólman nedosáhl. Po dvou minutách vybojoval Poppel puk za bránou. Kotouč přistál na holi Tadeáše Pinkase a ten zakončením k levé tyči dovršil hattrick a vyhnal z brány Maška. Jeho místo zaujal Zeithaml. Bruslařská přesilovka v závěru třetiny zůstala bez gólové pečeti.

Cena boleslavských akcií před začátkem třetí třetiny nebyla vysoká. Po čtyřech odehraných minutách jim přidal hodnotu gólem Andrej Moravčík. Poté ale došlo přímo k hokejovému bankrotu. Jak se totiž ukázalo, nebyl to nakonec zápas jen Tadeáše Pinkase. Petr Poppel nejprve ve 46. minutě vymetl pravý růžek. Po minutě a půl Poppel svou třetí brankou v utkání i ten levý. Chyby a fauly Bruslařů se množily. O další minutu později dostal před bránou od soupeře namazáno Dominik Sklenář a Zeithaml se naposledy ohlédl. Do brány se totiž vrátil Mašek. Ten kapituloval znovu v dvojnásobném oslabení. Jakub Naar využil účinné clony a zakončil přesně do levého rohu - 8:1 pro Hradec. Po šestnácti vteřinách se Mašek marně roztahoval proti Vojtěchu Sílovi. Na desítku zaokrouhlil Daniel Šedivý střelou mezi betony.

Boj o bonusový bod vypadal lépe pro Boleslav. Foerster, Grim, Moravčík a ani Vladislav Houška své šance nezužitkovali. Hradečtí se dokázali zkoncentrovat a v samostatném nájezdu na brankáře Maška rozhodl Petr Poppel.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (trenér BK Mladá Boleslav):
Po takovém zápase se určitě moc mluvit nechce. Mrzí mě první třetina, kdy jsme nezačali špatně. Vynutili jsme si přesilovky a vytvořili šance. Bohužel - gól jsme nedali, sami jsme inkasovali. To se odrazilo ve zbytku utkání, kdy ta druhá třetina o osudu utkání asi rozhodla. Do třetí třetiny jsme šli s cílem třeba vyhrát 1:0. Gól se nám podařilo dát, ale vzápětí jsme inkasovali. Pak už se rozjel brankostroj, který nešel zastavit a naše vnitřní síla už tam nebyla. Chtěli jsme si vzít aspoň bod z prodloužení. Jenže bohužel z našich 5-6 šancí, které jsme si vytvořili, nic nebylo. Soupeře jsme zatlačili, ale bohužel jsme zase chybovali a nechali soupeře odjet. Je to kruté, ale je to jeden zápas. My se musíme nějakým způsobem otřepat, protože zápasů je před námi dost, a vrátit se do herní pohody. Určitě to bude chvíli trvat. Musíme teď nějaké utkání ubojovat.

Jiří Janoušek ml. (asistent trenéra Mountfield HK):
My asi dneska nemůžeme zápas hodnotit jinak než pozitivně. Ten výsledek 10:1 je trošku zavádějící, protože Boleslav měla minimálně v první třetině dost šancí. Dnes jsme ale hráli dobře do obrany. Byli jsme na Boleslav připravení. Z protiútoků jsme byli střelecky aktivní. Oproti jiným zápasům se nám dařilo ty branky dávat. V závěru už jsme měli sebevědomí a spadlo nám tam úplně všechno. Hodně si ceníme čtvrtého bodu v prodloužení, kdy jsme se zkoncentrovali a sehráli dobrou akci.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec