BK MLADA BOLESLAV
7. 9. 2018 | Lukáš Chuchválek

V úvodním zápase porazili junioři Pardubice v prodloužení

1., pátek 7. 9. 2018
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. - Den po přípravném zápase A týmu s Pardubicemi se konala repríza zápasu s aktéry z juniorské kategorie. První třetina nasvědčovala tomu, že zápas bude mít podobný průběh, když se trefili Grim, Vasilev a Závora, avšak Pardubice se ve třetím dějství vzchopily a nepřipustily debakl. Hosté postupně využili chyb domácích a vyrovnali na 4:4. V prodloužení dokázal Dotter rozlet hostů zastavit a bod navíc zůstal v Boleslavi.
Ml. Boleslav: Mašek (Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Zajíček, Hovorka, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška V., Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma
Pardubice: Vlk (21. Nečas) – Dubovčí, Hrádek, Leder, Nedelka, Bučko, Jelínek, Kaštánek – Rouha, Rozlílek, Antoníček, Koffer, Kostka, Chára, Rohlík, Šír, Bucek, Trejbal, Tobiáš
Branky a nahrávky: 8. Grim (Klikorka, Houška M.), 16. Vasilev (Houška V., Procházka), 20. Závora (Klikorka, Houška V.), 37. Grim (Klikorka, Simon), 62. Dotter – 37. Antoníček (Koffer, Bučko), 44. Chára (Kostka), 49. Kostka (Rozlílek, Bucek), 52. Hrádek. Rozhodčí: Škrobák – Kettner, Axman. Vyloučení: 4:6, navíc Houška M. a Hovorka (oba MBL) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4 - 5:4.

Komentář

Hned na začátku si Bruslaři zkomplikovali situaci zbytečným vyloučením, avšak Dynamo přesilovku nesehrálo ideálně. Boleslavský Schulz naopak identifikoval mezery v obraně soupeře a několikrát si po uplynutí početní nevýhody počkal na modré na šance jít do brejku, avšak z jejich neúspěchu smutnit nemusel, neboť se jeho spoluhráčům povedlo v 7. minutě dostat soupeře pod tlak, který korunoval gólem kapitán Jan Grim. Pardubice se snažily kontrovat, jenže boleslavská obrana je k mnoha šancím nepouštěla, navíc soupeře srážely nepřesnosti v rozehrách, kterých Schulz a jiní využívali. Při jedné takové události v 16. minutě Boleslav navýšila vedení, když se napřáhl ke střele Miroslav Vasilev, jehož plachtící puk propadl brankáři Vlkovi pod lapačkou. Minutu před koncem, kdy se Pardubice opět ocitly pod tlakem, pak tečí doklepl Klikorkův nápřah do sítě Jan Závora. Na konci třetiny pak ještě domácí hráli přesilovku, jež pokračovala i následující dvacetiminutovku.

Do té hosté vstoupili s druhým brankářem v bráně, který dokázal svůj tým hodně dlouho držet a na nedostatek práce si nemusel stěžovat. Ještě při boleslavské přesilovce se ale hosté nadechli k protiofenzivě a málem ve dvou uspěli, kdyby byli rychlejší. Následovaly pasáže promarněných šancí na obou stranách, které prokládalo množství přesilových her. Vypadalo to, že druhá třetina skončí bezgólově, avšak ve 36. minutě poté, kdy domácí nevyužili svůj tlak na bránu, udeřili hosté, když Petr Antoníček s dostatečným prostorem okolo u pravé tyče zavěsil pod víko. Dynamo se však neradovalo dlouho, neboť na druhé straně udeřil bleskově opět Jan Grim. Třetinu pak zakončila opět přesilovka domácích, která pokračovala po přestávce.

Hosté nesložili zbraně a po skončení početní nevýhody pronikali odvážněji do útočného pásma, což hned ve 44. minutě přineslo výsledek, když se před brankovištěm zorientoval po námazu od boleslavských obránců Dominik Chára. Dynamo bylo po této trefě nabuzeno, ale muselo čelit boleslavské protiofenzivě, jež nebyla úspěšná. Ve 49. minutě však Východočeši udeřili znovu, když při přesilovce doklepl odražený kotouč Martin Kostka. Tentýž hráč pak promarnil šanci na vyrovnání ve vlastním oslabení, když ujel domácím obráncům. Smutnit nemusel, neboť za tři minuty vyrovnal Michal Hrádek, jenž využil hrubky v obraně soupeře. Stav 4:4 zůstal až do konce základní hrací doby, třebaže se Grimova šance mezi betony neujala a Chára nevyužil další námaz. Prodloužení však patřilo jednoznačně Boleslavi, kdy to na sebe vzal Samuel Dotter, jenž nejprve zastavil důrazně na modré průnik soupeře, aby pak sólovými kličkami u modré čáry v útočném pásmu našel skulinku do brány, kterou prudce prostřelil. Boleslav po pokažené třetí třetině bere ze zápasu bod navíc.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): o utkání jsme vstoupili s určitým respektem k soupeři, protože nás v přípravě dvakrát porazil a závěr přípravy se nám nepovedl výsledkově ani jsme nebyli spokojení s hrou, kterou jsme předváděli. Vstup do tohoto zápasu se nám podařil a na konci první třetiny jsme vedli o dva góly. Bohužel zbytečnými chybami v obranném pásmu jsme si to ve třetí třetině sami zkomplikovali a soupeře jsme posadili na koně, ale pak jsme získali druhý bod. Jsme za něj rádi. Zápasy budou vyrovnané, takováto utkání se mohou odehrát a my se z toho musíme poučit, čeká nás další zápas následující den na Spartě.

Jiří Malinský (HC Dynamo Pardubice): Z naší strany to byl šílený začátek, od kterého se odvíjel celý zápas. Podařilo se nám srovnat a ten bod je pro nás spravedlivý.

Související články

Aktuality

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

07.12.2018

Přesun utkání

Zápas 32. kola se z důvodu živého přenosu O2 TV přesouvá z pátku 4. ledna na sobotu 5. ledna. Na ledě Liberce se začne už ve 14 hodin.

06.12.2018

Výjezd na Spartu

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání se Spartou, které je na programu v neděli 30. prosince. Odjezd autobusu je ve 13:30 od městského fotbalového stadionu. Cestovné činí 100 Kč, vstupenku (sektor 117 nebo 118) si zajistí každý sám. Přihlášku na výjezd najdete tady.

04.12.2018

Redlich a Strnad za BK

Z důvodu stopky Jakuba Klepiše a Martina Látala a také několika zraněných a nemocných vyrazí s Bruslaři do Vítkovic kladenští útočníci Jakub Strnad a Tomáš Redlich.

04.12.2018

Dorost čeká turnaj

Dorost si pauzu mezi zápasy zpestří turnajem v Třemošné, kterého se zúčastní v neděli 30. prosince od 10:20 hodin.

03.12.2018

Potrestaní hráči

Bruslařskému klubu budou v nadcházejících zápasech chybět hned dva disciplinárně potrestaní hráči. Jakub Klepiš dostal stop na dva zápasy a Martin Látal nemůže hrát jeden zápas. Oba fauly, které svazová komise posuzovala, se odehrály v nedělním zápase proti Zlínu.