BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2018 | Lukáš Chuchválek

Poslední zápas přípravy vyšel na výbornou. Boleslav vyhrála 8:2

přát. 7, čtvrtek 6. 9. 2018
Ml. Boleslav - Pardubice MBL - PCE
M l. B o l. - Před zápasem s Pardubicemi předešlé výsledky nenaznačovaly, že generálka skončí vysokou výhrou. Rozhodlo se hned v první třetině, když Bruslaři nasázeli soupeři z Východu Čech pět branek. Výrazné vedení pak ovlivnilo druhou půlku utkání, kdy se vytrácelo tempo hry, avšak na konci po vstřelení předposledního gólu se tempo vrátilo a to poté přineslo i osmou branku. Touto výhrou Boleslav završuje své přípravné období na ročník 2018/2019.
Ml. Boleslav: Krošelj (Kantor) – Bernad, Hanzlík, Pláněk, Kotvan, Němeček, Eminger, Kurka – Šťastný, Knotek, Klepiš (A) – Orsava, Žejdl, Musil – Pacovský, Skalický, Vondrka – Kousal, Najman, Procházka
Pardubice: Kacetl (21. Klouček) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Cardwell – Sýkora, Marosz, Rolinek – Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Vondráček, Dušek, Machala
Branky a nahrávky: 3. Procházka (Najman, Kousal), 13. Šťastný (Vondrka), 14. Orsava (Bernad, Žejdl), 16. Orsava, 18. Žejdl (Šťastný), 27. Žejdl (Orsava, Pacovský), 51. Šťastný (Knotek), 57. Pacovský (Najman, Pláněk) – 6. Poulíček (Miromanov), 22. Mandát (Perret, Poulíček). Rozhodčí: Bejček, Micka – Klouček, R. Špringl. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 652. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 5:1, 5:2, 8:2.

Fotogalerie

Komentář

Pozvolna se rozjíždějící utkání načali domácí hokejisté, když po počáteční aktivitě hostů už na konci 3. minuty otevřel skóre Martin Procházka, jenž se spoluhráčem ujel do brejku dvou na jednoho a zakončil k protější tyči. Z vedení se však Bruslaři neradovali dlouho. Za další dvě a půl minuty Patrik Poulíček srovnal, když doklepl kotouč za překonaným brankářem do sítě. Hra se poté malinko vyrovnala a oba týmy se snažily prolomit znovu vyrovnaný stav. Hosté doplatili na nedisciplinovanost a při svém druhém vyloučení v zápase inkasovali, když si nepohlídali Davida Šťastného, který z mezikruží překonal Kacetla.

Pro Pardubice mohlo být, a nakonec i bylo, ještě hůř, neboť ani ne minutu poté ve 14. minutě napřáhl při přehledné situaci na modré David Bernad, jehož výstřel mírně tečoval Jakub Orsava a puk skončil k překvapení všech v síti. Po této brance si zahráli přesilovou hru i hosté, ale vůbec se jim nepovedla. Boleslav naopak vstřelila už svou čtvrtou branku, když do brejku po soupeřově chybě ve středním pásmu ujel Jakub Orsava, jenž si to bez péče soupeřových obránců rozdal jeden na jednoho proti Ondřeji Kacetlovi, jemuž poslal kotouč mezi beton a pravou tyč. Že si celek z Východních Čech nevybral svůj den, bylo zřejmé dvě minuty před odchodem do šaten, když se Lukáš Žejdl ocitl po průniku do útočného pásma úplně sám u levé tyče a díky chaosu v obraně soupeře jen čekal na puk, aby ho poslal do skoro úplně prázdné brány.

Po změně stran a s druhým gólmanem Kloučkem v bráně se hosté nadechli ke zlepšenému výkonu, který brzy přinesl kýžený výsledek. Po přečíslení se prosadil z pravého kruhu Jan Mandát, jenž se trefil do poloprázdné brány. Následoval trvalý tlak Boleslavi na bránu, avšak hosté se po gólové smršti z první třetiny dali do kupy a zodpovědně bránili. Stejně jako při předešlé bráně, i tentokrát hosté spoléhali na brejkové situace, avšak svou velkou šanci Vondráček při vlastním oslabení nevyužil a brankář Krošelj přečíslení zvládl. V 27. minutě tak přišel trest, kdy se Bruslaři rychle vrátili zpět do útočného pásma. Klouček první střelu ještě vyrazil, ale proti dojíždějícímu volnému Lukášovi Žejdlovi, jenž doklepl od tyče puk do prázdné brány, už nemohl udělat vůbec nic.

Poté následovaly další útočné akce domácích i hostů, které však gólmani zvládali. Bruslaři v této fázi hry zkoušeli různé kombinace, které mnohdy končily v ochranné síti. Pardubice se také usazovaly v pásmu domácích, avšak žádné nebezpečné šance si nevypracovaly. Postupem času uvadalo i tempo zápasu a podívaná už nebyla tak zajímavá jako v první polovině zápasu. I nadále ale platilo, že více ze hry měla spíše Boleslav. Největší šanci měl ke konci třetiny Martin Procházka, jehož snahu u předbrankového prostoru zachytil Klouček.

Poslední dějství začaly oba týmy ve čtyřech a Pardubice hned na začáku prověřily Krošeljovu pozornost. Zápas se během tohoto času dle očekávání už jen dohrával a oba celky zkoušely kombinace či řešení některých herních momentů, aniž by padaly branky. Do brejku mohl jít před boleslavskou modrou čárou Trončinský, jenže po zachycení puku nezrychlil do takového tempa, aby z toho byla gólová šance.

Nudu však rozčísnul David Šťastný při brejku bleskovým průnikem přes modoru čáru, kdy při dorážce Knotkovy střely nedal svou trefou Kloučkovi sebemenší šanci. Tato branka nabudila hosty ke zrychlení tempa a do zápasu se vrátila zajímavost hry. Hosté se usadili v útočném pásmu, kde zkoušeli překvapit Krošelje z dálky. Největší šanci jim vyrobil sám brankář, který se vydal mimo brankovištěm a tygřím skokem zachránil své spoluhráče před dorážkou. Boleslav však byla efektivnější a skóre uzavřel střelou z ostrého úhlu pod víko Dominik Pacovský.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (BK Mladá Boleslav): Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, soupeř nás zatlačil, my jsme byli ospalí. Začátek jsme moc nechytli, ale pak jsme dali první gól a myslím, že pak jsme už začali hrát. Nutili jsme kluky do střelby a povedlo se nám dát dost branek. V zápase jsme našli nějaké resty v obranné fázi, ale jinak jsme se zápasem spokojeni.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.