BK MLADA BOLESLAV
3. 3. 2019 | Zdena Bobková

Boleslav zvládla důležitý duel se Zlínem a zajistila si předkolo play-off

50. (ČT), neděle 3. 3. 2019
BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. – Veledůležitý zápas stál před svěřenci trenérů Hořavy, Rulíka a Patery. Zápas s devátým Zlínem, zápas o jistotu play-off, zápas o šest bodů… je asi jedno, jak si tento zápas pojmenujeme. Bruslaři si ale trpělivou hrou a důsledností ve středním a obranném pásmu s tímto nepříjemným soupeřem poradili. První ránu zasadil Beranům Žejdl, který skóroval na konci první třetiny, druhou přidal ve druhé třetině Knotek. Zlín ale zvládl ještě do druhé sirény snížit. Bruslaři ale udělali důležitý krok k zisku tří bodů hned v úvodu třetí periody, kdy se trefil kapitán Vondrka. Zlín se během třetí třetiny všemožně snažil s nepříznivým skóre něco udělat, ale ani hra bez brankáře tři a půl minuty před koncem ovoce nepřinesla. Bruslaři zvládli náročný konec zápasu a udrželi si dvougólový náskok až do konce utkání, čímž si zajistili jistotu předkola play-off.
BK Mladá Boleslav: Růžička – Bernad, Pláněk (A), Němeček, Kurka, Kotvan, Kovačevič, Dlapa – Skalický, Knotek, Vondrka (C) – Pabiška, Žejdl (A), Šťastný – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal
PSG Berani Zlín: Kašík – Freibergs, Nosek (A), Gazda, Řezníček, Valenta, Ferenc, Padrnos – Kubiš (C), Herman, Dufek – Okál, Honejsek, Šlahař – Kulda, Sedláček, Krejčík – Václavek, Popelka, Werbik
Branky a nahrávky: 18. Žejdl (Pláněk, Šťastný), 37. Knotek (Vondrka, Němeček), 41 Vondrka (Knotek) – 39. Honejsek (Šlahař, Valenta). Rozhodčí: Jeřábek, Lacina – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 437. Střely na branku: 30:31. Zblokované střely: 7:4. Hity: 6:8. Vhazování: 35:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Fotogalerie

Komentář

Hosté začali aktivněji a na malou chvíli uvěznili domácí v útočném pásmu. Přesto první výraznější šanci měli domácí, když Látal zpoza brány zacílil na Zohornu, ale ten přesouvajícího se Kašíka nevystihl. Poté otěže zápasu převzali domácí, ale Musil ani Němeček z blízka Kašíka nepřekonali. Zlínští překonali i náročnou pasáž, při které je domácí tým prakticky nepustil z pásma a stálo při nich i štěstí, jelikož za Kašíkem zazvonily dvě tyče!

Domácí svůj tlak ještě znásobili a donutili hostující tým faulovat, za podrážení byl vyloučen Gazda. Kotvanova rána od modré byla jediným nebezpečnějším momentem, jelikož druhá část přesilovky domácím příliš nevyšla. Po vypršení Gazdova trestu se na chvíli opět osmělili hosté. Dufek si sjel před bránu a dostal parádní přihrávku, ale kotouč mu sklouzl z hole dřív než stihl zakončit, poté ještě nebezpečně od modré pálil Padrnos, ale na Růžičku si nepřišel. Dvě a půl minuty před koncem první třetiny se domácí tribuny dočkaly. Lukáš Žejdl zpracoval pas od Martina Pláňka od modré a překonal Kašíka.

Hosté začali druhou třetinu o trochu lépe, kdy Růžička musel krotit duo Okál – Šlahař, ale druhému jmenovanému utekl kotouč, takže nestihl zakončit ideálně a ani dojíždějící Honejsek Růžičku nepřekonal. Bruslaři se poté natlačili do pásma, Bernad předložil Skalickému a ten nadvakrát vystřelil. Ve své druhé šanci už Kašíka překonal, ale rozhodčí okamžitě rozpažil. Poté se v brankovišti strhla mírná strkanice a domácímu kapitánovi se rozhodnutí sudích vůbec nelíbilo. Dožadoval se minimálně kontroly z videozáznamu. Rozhodčí ale oznámil, že gólu bylo dosaženo rukou a dále situaci neřešil. Vzápětí mohli hosté pohnout s nepříznivým skóre, ale Okál z několika pokusů Růžičku nepřekonal. Domácí obrana jej vůbec nedokázala odstavit od kotouče. Krátce poté ujel na Růžičku Kulda, ale Růžička jej vychytal.

Boleslav ve druhé části prostřední třetiny dobře bránila a nepouštěla svého soupeře do žádných větších brejků. Jednomu takovému brejku zabránil Skalický, který na modré složil Okála a Bruslaři z toho vytěžili protiútok, na jehož konci stál Tomáš Knotek, který střelou na bližší tyč překonal Kašíka podruhé. Krátce poté byli ale domácí vyloučeni za vyhození kotouče mimo hrací plochu a hosté v nastalé přesilovce zkorigovali skóre. Antonín Honejsek zpracoval vyražený kotouč a poslal ho Růžičkovi do mezery k levé tyči.

Vstup do třetí třetiny se Bruslařům povedl, už po půlminutě skóroval Michal Vondrka, který dostal parádní přihrávku od Knotka a zacílil k tyči. Zlínští se navíc chvíli museli bránit dvouminutové přesilovce domácích, ale ti v ní ve skóre neodskočili. S postupem času se obrana domácích spíše stáhla a zhustila střední pásmo, aby znemožnila přechody modrožlutých borců před svého gólmana. Byli to ale právě domácí, kteří mohli ještě pohnout se skóre, což by se také stalo, kdyby Žejdl nebyl tak důsledně hlídán u tyče a mohl lépe zamířit.

Berani ale rozhodně nesložili zbraně. Na brankovišti číhající Dufek však nedostal ideální nahrávku a Řezníčkovu ránu od modré zastavila lapačka gólmana Růžičky. Tři a půl minuty před koncem třetí třetiny si Berani vyžádali oddechový čas a Kašík zamířil na střídačku. A pro domácí to byly pekelně horké chvilky, během kterých při domácích stálo i štěstí a nespočet zásahů gólmana Růžičky.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Hrálo se o desítku, kam všichni chtějí. My máme se Zlínem negativní bilanci, třikrát jsme s ním prohráli. Víme, že hraje výborně a má výbornou formu, z posledních osmi zápasů sedm vyhrál. Jsme strašně rádi, že se nám podařilo vyhrát a do té desítky jsme se dostali, což je pro nás strašně důležité.

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): Oba dva mančafty věděly, že hrají o jistotu předkola. Byl to dobrý zápas ve vysokém tempu. My jsme věděli, jaký hokej můžeme čekat od domácích. Výsledku napověděly dva momenty. Za stavu 1:0 pro domácí jsme měli brejk, Kulda nedal – a hned z toho bylo 2:0. Pak se nám podařilo snížit. A vstup do třetí třetiny, který to utrhl na 3:1, byl rozhodující. Náš mančaft se snažil a měl víru, ale sil už je méně. Zápasů je moc a potýkáme se stejně jako všechny týmy s faktem, že hráčů není tolik.

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.