BK MLADA BOLESLAV
13. 1. 2019 Kateřina Kundertová, Jaroslav Kindl | FOTO: Jan Pidrman

Vítězství v Chomutově zajistila povedená druhá třetina

35., neděle 13. 1. 2019
Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v – Soupeř, hrající ve speciálních nemocničních dresech, se po pěti minutách hry ujal vedení. Bruslaři se nemohli usadit v útoku a zůstávali dlouho nevýrazní. Snad i díky tomu skončilo nenápadné nahození Ondřeje Dlapy v chomutovské síti. Lépe nastoupili Bruslaři do druhé třetiny, v níž se rychle trefil Musil. Boleslav vedla a její aktivita brzy vyústila v další Musilovu branku. Rozhozený brankář Peters vzápětí inkasoval i z hole Šťastného. Piráti zdramatizovali zápas dvěma trefami. V závěru ale uklidnil Boleslav Žejdl. Bruslaři si tak pojistili 7. místo.
Piráti Chomutov: Peters – Flemming, Jank, Knot, Antropov, Trefný, Dietz, Buchtela – Svoboda, Růžička (A), Marjamäki – Stránský, Sklenář, Raška – Duda, Vantuch, Tomica (C) – Klhůfek, Huml (A), Koblasa
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Němeček, Bernad, Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Kurka – Vondrka (C), Klepiš (A), Skalický – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Najman, Musil, Látal – Flynn, Knotek, Kousal
Branky a nahrávky: 5. Klhůfek (Flemming), 42. Tomica (Raška, Duda), 55. Jank (Svoboda) – 17. Dlapa (Najman, Musil), 22. Musil (Hrdinka, Látal), 28. Musil (Najman, Látal), 29. Šťastný (Žejdl), 57. Žejdl. Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Gerát, Hynek. Vyloučení: 0:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 651. Střely na branku: 30:29. Zblokované střely: 11:6. Hity: 11:5. Vhazování: 29:26. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.

Komentář

Speciální utkání před skvělou diváckou kulisou začalo v tempu a příliš se nepřerušovalo. Plné ochozy ROCKNET ARÉNY poprvé rozjásal Pavel Klhůfek, který stál ve správný čas na správném místě, a mohl tak doklepnout vyraženou střelu Bretta Flemminga – 1:0. Úvodní trefa posunula Piráty do tlaku, ve kterém si vybojovali početní výhodu, ta se oproti předchozím duelům nepovedla.

Na přelomu třetiny se tlačil do zakončení z rychlého protiútoku Marek Tomica, jenž si nepřišel na Gašpera Krošelje. Ještě do konce úvodní dvacetiminutovky vyrovnal expirát Ondřej Dlapa, který se prosadil střelou okamžitě po vhazování – 1:1.

Hned na začátku druhé části Lukáš Pabiška vybídl v přečíslení dva na jednoho Martina Pláňka, jenž však před odkrytou brankou selhal. To ho nemuselo mrzet, protože za pár vteřin dorazil nahození nekrytý Pavel Musil, který otočil vývoj utkání – 1:2. Vzápětí se Chomutovští prezentovali další nepovedenou přesilovkou, takže udeřili Bruslaři.

V rozmezí 27 vteřin se prosadili Pavel Musil ránou z pravého kruhu a z mezikruží David Šťastný, kteří stanovili průběžné skóre na 1:4 z pohledu domácích. V závěru dějství nadějný pokus Marka Tomici skončil od betonu gólmana hostů jenom na mantinelu a poté Piráti nevyužili rozpůlenou početní výhodu.

Krátce po jejím skončení skóroval z dorážky poprvé v sezóně kapitán Marek Tomica, na něhož však nenavázali Jakub Sklenář z úniku ani Radek Duda po nepovedené rozehrávce Bruslařů – 2:4. Na přelomu periody se Piráti v pěti proti čtyřem do střeleckých pozic dostali, ale kontaktní branka z toho nebyla.

V 55. minutě Gašper Krošelj nerozehrál ideálně, puk se dostal mezi kruhy, kde se do něj opřel Bohumil Jank, jenž skóroval ve třetím duelu v řadě – 3:4. Drama však nemělo dlouhého trvání, když dal finální podobu výsledku Lukáš Žejdl, jenž našel mezeru mezi Petersovými betony – 3:5.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): První třetina byla z naší strany dobrá. Hráli jsme přesně, co jsme chtěli, a podařilo se nám jít rychle do vedení. Škoda trochu laciné branky, kterou jsme inkasovali na 1:1, když jsme si špatně přebrali hráče po buly. Měli jsme šance, abychom vedli. Druhá třetina nás stála zápas, protože jsme dostali tři rychlé slepené góly a prohrávali jsme. Ve třetí třetině jsme chtěli s duelem ještě něco udělat, nechtěli jsme ho odevzdat zadarmo. Musíme před hráči smeknout, protože jsme hned vsítili branku, což nás nakoplo a byl nás plný led. Bohužel jsme šance nevyužili, protože jsme jednoznačně měli na to, abychom remizovali. Bod bychom si zasloužili, ale Boleslav nás potrestala, protože využila jakoukoliv naši chybičku.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Jsem hrozně rád, že jsme získali tři body, ale zápas jako takový se mi nelíbil. Udělali jsme strašně moc chyb nebo úplných propadnutí. Naštěstí nám tam spadly ve druhé třetině tři střely, takže jsme se dostali do vedení. Ubránili jsme to na poslední chvíli. Zápas mohl skončit remízou nebo jsme klidně mohli prohrát.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.