BK MLADA BOLESLAV
5. 1. 2019 | Jan Kousal, Jitka Čechová, foto: J. Princ

Prolomení prokletí libereckého ledu se opět odkládá

32. (O2), sobota 5. 1. 2019
Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – Ani rok 2019 a jeho první pokus nepřinesl mladoboleslavským hokejistům na libereckém ledě štěstí. Duel s Tygry přitom začal vyrovnanou první třetinou, v níž byl k vidění velmi dobrý hokej, který bavil. Bruslaři byli navíc v prvním i druhém dějství střelecky aktivnější. Ovšem co naplat, právě prostřední dvacetiminutovka zlomila zápas. Severočeši se v ní trefili hned třikrát a uštědřili Boleslavským lekci z produktivity. Čtvrtý zásah přidali domácí v poslední části. Jediný gól Středočechů, bohužel už jen velmi málo znamenající, padl krátce na to. Čisté konto zkazil libereckému brankáři Willovi David Šťastný. Trápení Bruslařů na libereckém ledě pokračuje již těžko uvěřitelným devátým rokem.
Bílí Tygři Liberec: Will – Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd (A), Doherty, Ševc, Havlín – Hudáček, Redenbach, Birner – Lenc, Filippi, Kvapil – Ordoš, Jelínek (C), Krenželok – Valský, Vlach, Zachar
BK Mladá Boleslav: Kantor – Němeček, Bernad, Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Kurka (A) – Vondrka (C), Knotek, Skalický – Pabiška, Žejdl, Šťastný – Flynn, Musil, Látal – Grim, Najman, Kousal (A)
Branky a nahrávky: 23. Lenc (Filippi, Kvapil), 35. Birner (Šmíd, Ordoš), 38. Kvapil (Lenc, Filippi), 50. Filippi (Kvapil) – 54. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Pešek, Hanzlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 500. Střely na branku: 21:24. Zblokované střely: 7:4. Hity: 14:12. Vhazování: 35:13. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Komentář

Bruslaři do zápasu nastoupili ve velkém stylu a prakticky ihned po začátku utkání mohli otevřít skóre. Puk, který Will nedokázal zkrotit pod svými betony, však Knotek za brankovou čáru neprotlačil. Na druhé straně měl v úvodní třetině dobrou šanci obránce Hanousek, jehož rána orazítkovala mladoboleslavskou tyč.

Pytel s brankami se roztrhl až v prostředním dějství. Skóre otevřel Radan Lenc, jenž stál na konci pohledné kombinace s Filippim a Kvapilem. Pak přišly velké chvíle Romana Willa. Bruslaři měli spoustu šancí, všechny ale ztroskotaly na skvělém libereckém brankáři.

Nízkou efektivitu svých rivalů dokázal Liberec potrestat. Šmíd už mohl pálit, místo toho se ale rozhodl vybídnout ke skórování Michala Birnera, a ten před prázdnou klecí nezaváhal. Třetí úder pak těsně před přestávkou zasadil hostům nejproduktivnější hráč extraligy Marek Kvapil a zaplněná Home Credit aréna jásala.

Liberečtí po vydařené druhé části působili v závěru zápasu velmi uvolněně a svůj náskok si celkem bez problémů hlídali. Za Willem neskončil ani kotouč z hole Lukáše Žejdla, jemuž interesantní příležitost připravil Lukáš Pabiška.

Červené světlo se rozsvítilo počtvrté, když Tomáš Filippi nasměroval do sítě pohotový pas Kvapila. Cestu za třemi body nezkazila Tygrům ani jediná trefa hostů, kterou obstaral David Šťastný. Severočeši zvítězili poměrem 4:1, a nově tak pohlíží na extraligovou tabulku z jejího čela.

Ohlasy trenérů

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Věděli jsme, že soupeř hrál v posledních zápasech dobře, což se potvrdilo. Měli hodně šancí, takže to pro nás bylo těžké utkání. Byli jsme ale trpěliví a odměnou nám jsou tři body.

Miloslav Hořava (BK Mladá Boleslav): Budu stručný. Liberec byl v zápase lepším týmem, a proto vyhrál. Měli jsme pár šancí, které jsme neproměnili, ale to nerozhodlo.

Související články

Aktuality

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútru

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

×
Dnes v 19:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec