BK MLADA BOLESLAV
24. 2. 2018 | Jaroslav Kindl

B-tým mužů vrací sérii do Benešova, doma soupeře přehrál

ČF2, sobota 24. 2. 2018
Ml. Boleslav - Benešov MBL - BŠV
M l. B o l. — Béčko Bruslařů rychle zapomnělo na středeční debakl. Kritický zápas Boleslavští zvládli, a vynutili si tak třetí čtvrtfinálové utkání. V odvetě si Boleslav vytvořila šestigólový náskok. Dvěma brankami se o to přičinil Milan Ficek. Další zásahy si připsali Bartoš, Mareš, Rovný a Jan Protivný. Na konci nervózní třetí periody dokázal soupeř dvakrát snížit, ale šlo už jen o pouhou úpravu skóre. Rozhodující zápas se hraje již zítra od 17:00 v Benešově.
Ml. Boleslav: Kořínek – Marček, Řečínský, Kukla, Bílek, Bartoš, Dinga, Franc – Rovný, Vrbata, Ficek Milan, Ficek Michal, Vaníček, Vondrlík, Protivný Michal, Hradec, Trégl, Mareš, Protivný Jan, Vajsejtl, Kysela
Benešov: Štěpánek – Janáč, Kotýnek, Bursík, Fedoročko, Stejskal, Rittig, Korvas – Dušek, Holeš, Holánek, Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kaňka, Kočí, Formánek
Branky a nahrávky: 14. Ficek Milan, 27. Bartoš (Protivný Michal), 39. Ficek Milan (Kukla), 40. Mareš (Vaníček), 42. Rovný (Protivný Jan), 45. Protivný Jan (Ficek Michal) – 48. Kaňka (Fedoročko), 48. Bursík (Formánek, Janáč). Rozhodčí: Hrčka, Šťovíček – Doskočil, Pokorný. Vyloučení: 9:10, navíc Ficek Milan (MBL) OT do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 6:0, 6:2.

Komentář

Předešlý výsledek zjevně Bruslaři pustili rychle z hlavy. Už nešlo o tak jednoznačnou záležitost. Benešov si ztížil vstup do zápasu rychlým vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě. Boleslav volila opatrnější postup a šancí bylo pomálu. Většina střel navíc díky obráncům na bránu nedoletěla. Efekt tak měla až druhá boleslavská přesilovka ve 14. minutě. Puk si vzal Milan Ficek, zprava se důrazně natlačil do brankoviště a dostal puk za benešovského brankáře Štěpánka. O takřka totožný kousek se za několik momentů snažil Vaníček, jenže neúspěšně.

Hosté z Benešova si největší šanci nechali na vlastní oslabení. Tři minuty před koncem třetiny ujel do situace dva na jednoho Formánek. Pokukoval sice po svém spoluhráči, ale zakončoval sám. Kořínek jeho pokus vytáhl maskou. Minutu před koncem se ještě dvakrát prokličkoval k hostující brance Kysela. Popovezl kotouč mimo dosah benešovského gólmana, jenže už nedokázal zpečetit gólem.

Druhá třetina přinesla podstatně zajímavější hokej. Už po necelé minutě vylákal Štěpánka Rovný. Nepovedlo se mu však zamést do prázdné svatyně. Na druhé straně marně máchali po volném kotouči u brány Formánek s Janáčem. Benešovští po chvíli získali početní výhodu, v níž se jim příliš nedařilo. Boleslav naopak v čase 26:43 tu svou využila. Volej Michala Protivného gólman Štěpánek vyrazil před sebe a z druhé vlny dokončil práci Libor Bartoš.

Nejsilnější část Benešova přišla v půlce třetiny. Mrva, ani Kaňka ve svých kontrech neuspěli. Sílu ale hosté ukázali hlavně v další přesilové hře, kdy se musela Boleslav hodně otáčet. Kořínek svůj tým podržel zejména výborným přesunem proti Holánkově pohotovému finiši z hranice brankoviště. V 35. minutě trefil Bílek břevno. Později přečíslili obranu Benešova Milan Ficek a Trégl. Štěpánek ale přitlačil Fickův bekhend k ledu. Poté zastavil Rovného v nájezdu faul. Domácím výhoda nevycházela. Špatnou rozehrávkou ale Benešovští nabídli možnost Jakubu Kuklovi, jehož odraženou ránu dopravil do správného místa Milan Ficek. Hosté se nepoučili. O minutu později si totiž nepohlídali ani dorážku Michala Mareše.

Bruslaři vstupovali do třetí periody se čtyřgólovým náskokem. Aby to měl soupeř ještě těžší, zasadil Lukáš Rovný ve 45. Minutě další ránu. Rychlý únik završil zakončením mezi betony. Stejný hráč trefil zanedlouho tyčku poté, co se k němu odrazila jeho vlastní přihrávka. Důrazný Jan Protivný zvyšoval ve chvíli, kdy na tabuli svítilo rovných 45:00. Benešovští se dočkali dvou gólů v jedné minutě, konkrétně 48. Nejprve měl moře času u brány Michal Kaňka. Po něm i Ladislav Bursík, jež si trpělivě počkal na mezírku mezi Kořinkovýma nohama. Pět minut před koncem se ještě rozdávaly tresty a létaly pěsti i silná slova. Na výsledku to však už stopy nezanechalo. Mladá Boleslav vyrovnala stav série na 1:1. Rozhodne se zítra v Benešově.

Ohlasy trenérů

Martin Rudzan (asistent trenéra BK Mladá Boleslav B): Dnešní zápas byl opakem toho středečního. Dobře jsme bránili a bruslili. Vypracovali jsme si šance, které jsme tentokrát proměnili. Myslím, že vítězství bylo zasloužené a zítra se rozhodne v Benešově.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.