BK MLADA BOLESLAV
21. 2. 2018 Vojtěch Drbohlav

B tým nezvládl první zápas play off a z Benešova veze debakl

ČF1, středa 21. 2. 2018
Benešov - Ml. Boleslav BŠV - MBL
B e n e š o v – Boleslavský B tým zajížděl ve středu večer na led druhého Benešova k prvnímu utkání čtvrtfinále play off Krajské ligy. To Mladé Boleslavi ale hrubě nevyšlo, díky značně nepovedené druhé třetině Bruslaři vysoko prohráli. Odveta se koná v sobotu v 17:00 v boleslavské ŠKOENERGO Aréně. Hraje se na dva vítězné zápasy a Benešovští pořádají do města automobilů dokonce zájezd svých fanoušků, proto Bruslaři budou rádi za vaši podporu, na utkání je vstupné samozřejmě zdarma.
Benešov: Štěpánek – Janáč, Kotýnek, Bursík, Fedoročko (A), Stejskal, Rittig, Korvas, Burian – Dušek, Karpov, Holeš, Holánek (C), Sládek, Kohout, Mrva, Polesný, Kaňka (A), Kočí, Formánek
Ml. Boleslav: Kořínek (31.-40. Plíšek) – Kukla, Bartoš – Dinga, Marček – Řečínský, Bílek (A) – Trégl, Milan Ficek, Vaníček – Michal Ficek, Rovný, Kysela – Vondrlík (A), J. Protivný (C), M. Protivný – Vajsejtl
Branky a nahrávky: 23. Kočí (TS), 27. Holeš (Holánek), 29. Holeš (Holánek, Formánek), 31. Kaňka (Fedoročko), 36. Kočí (Formánek, Kaňka), 47. Holeš (Korvas), 60. Holeš (Holánek) – 57. J. Protivný (Rovný). Rozhodčí: Tasch, J. Jílek – Procházka, Kadlec. Vyloučení: 7:10, navíc Korvas (BNŠ) 10 min. OT za nesp. chování. Střely na branku: 39:39. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.

Komentář

Hned ve druhé minutě byli domácí blízko tomu, aby se dostali do vedení. Bruslaři však situaci se štěstím ustáli, když David Kořínek prostor u pravé tyče uhlídal. Mladá Boleslav hrála zkraje první třetiny početní výhodu, jenže v té se jí dlouho nedařilo obsadit útočné pásmo.

V 11. minutě mohl poslat Mladou Boleslav do vedení Petr Kysela, který vybojoval kotouč a jel sám na benešovského gólmana, jenže nakonec minul. Následnou přesilovku Bruslaři nevyužili a krátce po jejím skončení se bránili naopak převaze domácích hráčů. Ačkoliv měli v úvodní dvacetiminutovce více šancí benešovští hráči, skončila 0:0.

Do druhé třetině sice vstoupili aktivněji boleslavští hráči, byli to ale Benešovští, kterým se podařilo otevřít skóre utkání. Bruslaři totiž faulovali samostatně ujíždějícího Tadeáše Kočího, který proměnil trestné střílení, když přehodil Kořínkův beton. Bylo to tedy 1:0 pro domácí. Netrvalo dlouho a Benešov vedl už bohužel o dva góly, když se dokázal z hranice kruhů prosadit Michal Holeš.

Chvíli před polovinou zápasu vedli domácí Lvi 3:0, když se znovu trefil Michal Holeš. Toho Bruslaři opomněli v levém kruhu a zakončení do odkryté brány pro něj nebylo obtíží. Při hře čtyři na čtyři se podařilo Benešovu zvýšit vedení už na 4:0, konkrétně se z protiútoku trefil Michal Kaňka. Po poněkud hluché pasáži vyplněné dalšími rozdanými trestnými minutami se domácím podařilo navýšit vedení. Jana Plíška, který vystřídal Davida Kořínka, překonal Tadeáš Kočí. Druhá třetina se tak Bruslařskému klubu hrubě nepovedla. Prohrál ji 0:5.

Do třetí třetiny Mladá Boleslav nastoupila opět s Davidem Kořínkem v bráně. Boleslavští mohli vstřelit jejich první gól, jenže puk, který už byl před brankovou čárou nezvládli dorazit za ni. Podobně jako na začátku druhé třetiny – i tentokrát měli Bruslaři tlak. Z několika vyložených šancí se ale neprosadili. Toho využil opět Benešov, když z protiútoku navýšil Michal Holeš na 6:0.

První boleslavský gól přišel pozdě. Boleslavští jeli dva na jednoho a na konci úspěšné výměny kotouče stál Jan Protivný. Bruslaři tak zkazili čisté konto domácímu brankáři a vstřelili alespoň jeden gól, na 7:1 ale ještě půl minuty před koncem zvýšil Michal Holeš. V sobotu série pokračuje odvetou, Mladá Boleslav bude před zraky svých fanoušků odvracet konec sezony.

Ohlasy trenérů

Martin Rudzan (BK Mladá Boleslav): Zápas jsme prohráli neproměňováním gólových příležitostí. Šlo o to, kdo dá první branku, ale bohužel jsme ji obdrželi my. Naše hra se sesypala a ve druhé třetině jsme pětkrát inkasovali, což rozhodlo zápas. Máme dva dny na to, abychom se dali psychicky dohromady. Všechny diváky zveme na sobotní hokej, věříme, že to Benešovu v odvetě vrátíme.

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.