BK MLADA BOLESLAV
26. 1. 2018 | Jaroslav Kindl

Starší dorost připomněl nedávnou historii, podlehl Žďáru v prodloužení

35., pátek 26. 1. 2018
Žďár. n. S. - Ml. Boleslav ZNS - MBL
Ž ď á r n. S. — Druhý vzájemný zápas sezóny. Druhá prohra 3:4 po prodloužení. Starší dorost Bruslařů byl pod tlakem houževnatých Plamenů především v první třetině, kdy navíc inkasoval dva góly. V další části přidal Žďár další branku. Dvěma trefami se ale prezentoval Michal Simon, a udržel tak Mladou Boleslav v těsném kontaktu se soupeřem. Deset minut před koncem třetí periody vyrovnal po dorážce Samuel Dotter. Do prodloužení si Žďár přenesl zkrácenou přesilovku. Šance se přesto naskytly oběma celkům. Plameny nakonec duel rozsekly v 63. minutě gólem Poizla.
Žďár. n. S.: Radosta – J. Čermák, Klodner, Poizl, Macek, Grauer, Budín – Konečný, Dospěl, Vlk, Malenovský, M. Jindra, Kuluris, Marguš, Nagy, Gergeľ, Vašíček
Ml. Boleslav: Mašek – Novotný, Sýkora, Dotter, M. Houška, Červenka, Imlauf – Zajíček, Simon, Novák, M. Čermák, V. Houška, Š. Jindra, Grim, Jelínek
Branky a nahrávky: 8. Gergeľ (Nagy, Dospěl), 10. Marguš (Konečný, Vašíček), 31. Vašíček (Konečný), 64. Poizl (Konečný, Marguš) – 26. Simon, 35. Simon (Sýkora, Grim), 52. Dotter (Imlauf, V. Houška). Rozhodčí: Král – Horký, Roupec. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. Střely na branku: 41:48. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3 - 4:3.

Komentář

První desetiminutovku udržoval Žďár převahu. Již ve 4. minutě zvonila tyč boleslavské brány po střele Konečného. O chvíli později se tlačil před gólmana Maška Vašíček, jenže přestřelil bránu. Gólem skončila v čase 7:11 až dorážka Lukáše Gergeľa. Hráči Žďáru nepolevili a zanedlouho slavili další branku. Tobiáš Margus se uvolnil povedenou kličkou do předbrankového prostoru a vymetl levý roh Maškovy klece. Tlak Plamenů ve druhé desetiminutovce mírně polevil, a naskytla se prostor Boleslavským. V 16. minutě pálil Jelínek jen do lapačky žďárského brankáře Radosty. Oba aktéři si pak střihli další miniduel. Jelínek se vydal sám do rychlého protiútoku. I tentokrát byl úspěšnějším maskovaný muž ve žďárském brankovišti, když pohotově vyrazil puk mimo nebezpečí.

Boleslavi se podařilo ve druhé třetině snížit po šesti minutách. Přesně do horního rohu se trefil Michal Simon. Chvíli poté dorážel u Radostovy brány opět Jelínek, ale žďárský gólman přikryl kotouč. Na druhé straně se Mašek úspěšně vypořádal s překvapivým zakončením Vašíčka i následnou dorážkou Marguše. Až v polovině utkání se Bruslaři dočkali první přesilové hry. Nejnebezpečnější akcí byla tečovaná střela Imlaufa. Tečující Grim nasměroval puk jen do připraveného Radosty. Boleslav výhodu nevyužila. Žďárští naopak ve 31. minutě znovu odskočili. To když po vhazování prošla za Maška rychlá střela Dominicka Vašíčka. Na reakci Boleslavi se čekalo necelé čtyři minuty. Podruhé v zápase se prosadil Michal Simon, který zužitkoval přihrávku Sýkory. Ke konci zasahoval Mašek proti Gergeľově pokusu z kruhu.

Hned v úvodu mohli Bruslaři vyrovnat. Do přečíslení Houšky a Simona však skvělým vypíchnutím zasáhl žďárský obránce Klodner. Ve 48. minutě Žďárští kombinovali v přesilové hře. Mašek si poradil s nepříjemnou tečí Poizla. Za dvě minuty se karta obrátila. Početní výhodu získala Boleslav a v 52. minutě ji navíc využila. Samuel Dotter dobruslil odražený puk a překonal Radostu. Žďár si vzápětí vzal vedení málem zpět. Konečný obral boleslavskou obranu o kotouč a pálil na Maška. Do odkryté brány pak mohl zakončovat Marguš, jenže dorážku nezvládl podle svých představ. Dvojice Marguš - Konečný měla v závěru ještě jednu příležitost. Konečného střelu ale Mašek dokázal vyrazit. Přestože šla Boleslav do čtyř, Žďár už ve zbytku třetiny neskóroval.

Ždárská přesilovka pokračovala v prodloužení. Dospěl trefil Maškův beton. Gergeľ po pasu Nagyho těsně minul bránu. Zahrozila i Boleslav. Grimovu ránu a další dvě dorážky boleslavských útočníků však zastavil Radosta. Klání ukončil v čase 63:04 Daniel Poizl poté, co se před bránou uvolnil Jakub Konečný a naservíroval mu puk před poloprázdnou klec.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).