BK MLADA BOLESLAV
16. 9. 2017 Vojtěch Drbohlav

Páteční smůla budiž zapomenuta. Starší dorost přehrál Liberec

4., sobota 16. 9. 2017
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – Do sobotního utkání s Libercem vstoupili starší dorostenci Mladé Boleslavi výborně. Po druhé třetině totiž vedli už 5:0. Bílí Tygři sice ještě v závěrečné dvacetiminutovce snížili, Mladá Boleslav si však vítězství pohlídala. Středočechům patří před nadcházejícími dvěma domácími víkendovými zápasy druhá příčka v tabulce. Na vedoucí Slavii ztrácejí dva body.
Liberec: Novák (30. Zajíček) – Adamec, Šuráň, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Škorec, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko (A), Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský (A), Šeliga
Ml. Boleslav: Rylich – Dotter, Houška, Beneš, Červenka (A), Hovorka, Imlauf, Sýkora – Vasilev, Schulz, Šípek (C), Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Jindra, Moravčík, Jelínek
Branky a nahrávky: 47. Liška (Bieniek), 49. Žemba (Rychlovský), 52. Drábek (Nikolič, Kotyza) – 2. Šípek (Jelínek, Dotter), 2. Jelínek (Červenka), 17. Dobša, 12. Moravčík, 39. Jelínek (Houška, Čermák). Rozhodčí: Luczków - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 6:7, navíc Kotyza (LIB) a Dobša (MBL) oba 10 min. OT za NESPCH. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:5, 3:5.

Komentář

Mladá Boleslav do utkání vstoupila jako utržená ze řetězu a na skóre se to začalo projevovat velice rychle. Už ve 2. minutě ujeli hosté do přečíslení a Jakub Šípek neměl problém s usměrněním kotouče za Nováka - 0:1. Uplynulo pouhých 37 sekund poté se skóre měnilo znovu a opět to bylo v neprospěch hráčů s tygrem na prsou. Matěj Jelínek vyslal svižnou střelu z kruhu a Novák kapituloval podruhé - 0:2.

Poté Tygři dokázali hru vyrovnat, v žádné z vypracovaných šancí jim ale nebylo přáno. V největší šanci neuspěl drábek, jenž po obrovském závaru před brankou hostů nedokázal prostřelit spolehlivého Rylicha. Místo snížení tak přišel další boleslavský úspěch, když svůj důraz na brankovišti uplatnil Dobša - 0:3. Do kabin se tak odcházelo za pro šelmy nelichotivého stavu.

Také do druhé periody vykročili lépe hosté, i když jejich převaha už nebyla tak výrazná. Novák nejprve uspěl proti tutovce Houšky, ale v polovině třetiny kapituloval počtvrté, a gól to byl velice nešťastný a kuriózní. Jeden z libereckých beků totiž při snaze odpálit kotouč do bezpečí nastřelil lýtko Moravčíka, od nějž se touš odrazil do sítě - 0:4. Šelmy poté pozvedly svůj výkon a mohly být odměněny gólem. Kotyza ale nejprve tečoval nahození Žůrka pouze do tyče a o chvíli později pu při samostatném úniku sjel kotouč z hole. Zato hosté byli produktivnější a ve 39. minutě přidali další zásah z hole Jelínka - 0:5. Tou dobou už byl v domácí brance Šimon Zajíček, jenž nahradil Nováka po čtvrté inkasované brance.

Třetí část přinesla z pohledu libereckého fanouška strhující podívanou. Domácí dorostenci své regionální rivaly naprosto jasně přehrávali, chvíli to však trvalo, než se dočkali gólové odměny. Gól naděje měl na hokejce Rychlovský, ale po blafáku se mu kotouč postavil na hranu a zakončení skončilo nad brankou. Boleslav poté mohla při vlastním oslabení vsítit šestou branku, ale to by si dvojice Šípek - Dobša musela s únikem dvou na nikoho poradit mnohem lépe.

A záhy přišel trest. Tygři vtrhli do pásma a přesnou střelou se prezentoval Adam Liška - 1:5. Domácí borci ožili, na ledě existoval prakticky jen jeden tým a zásah na 2:5 na sebe nenechal dlouho čekat. Hned po buly to zkusil ranou bez přípravy Jan Žemba a Boleslav už vedla "jen" o tři branky. Ale to stále nebylo všechno, Tygři vycítili šanci na obrovský obrat a hnali se dál kupředu, za což v 52. minutě opět slavili úspěch. Michael Drábek si našel touš ve skrumáži před brankou a umě jej pověsil pod horní tyč - 3:5.

Na víc už se Liberečtí nezmohli a tři body tak putují do města automobilů.

Ohlasy trenérů

MIlan Plodek (TJ Bílí Tygři Liberec):Boleslavští kluci si už asi trošku mysleli, že je po zápase, takže tam v závěru byla trošku laxnost z jejich strany. Neřekl bych, že jsme úplně něco změnili, ale bylo tam vidět trošku víc bojovnosti a nasazení. Kluci chtěli, ale 0:5 už se prostě v hokeji těžko otáčí.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Předně to byl vynikající zápas, obě mužstva hrála s maximálním nasazením. Včera nám chybělo to, čím jsme se dnes prezentovali, tedy důraz na brankovišti a tlak do brány. Řekli jsme si to a kluci dneska splnili to, co měli. Podali jsme výborný a bojovný výkon.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).