BK MLADA BOLESLAV
23. 9. 2017 | Jaroslav Kindl

Mladší dorost uštědřil Kometě debakl

4., sobota 23. 9. 2017
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. – Mladí dorostenci si přesvědčivě poradili s brněnskou Kometou. Svému soupeři nedovolili ani gól a sami potvrdili výbornou střeleckou formu. Kometa nenašla recept na boleslavskou hru, a tři body tak zůstaly v Mladé Boleslavi.
Ml. Boleslav: Krinwald – Němeček, Kredba, Přenosil, Rajgl, Kulvejt, Pokorný – Závora, Zajíček, Bartoň, Kredl, Hašlar, Dlask, Kapal, Haas, Moc, Simon
Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák od 40. minuty) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Rašovský, Harmim, Mašař
Branky a nahrávky: 13. Simon, 19. Zajíček (Simon), 22. Něměček, 31. Kapal (Závora), 39. Hašlar (Kapal), 43. Haas, 59. Haas (Hašlar). Rozhodčí: Beránek – Bosák, Grundler. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 40:20. Průběh utkání: .

Komentář

První třetinu zahájila lépe Mladá Boleslav. Kometu předčila hlavně v bruslení a příliš ji nepouštěla do útočného snažení. Ve druhé minutě se sice pokoušel bekhendem prosadit Kalčík, ale to byla na dlouhou dobu poslední šance Komety. Nevydařila se jí ani následná přesilovka. Boleslavští dobře vykrývali prostor a blokovali střely. Když už některá z nich prošla ke Krinwaldovi, dokázal ji boleslavský gólman podržet. První gól zápasu vstřelil ve 13. minutě Michal Simon poté, co zblokoval střelu Holcmana a v samostatném úniku vyzrál na gólmana Vystavěla. Ke konci třetiny narůstal počet nepřesností na obou stranách. Jedné z nich využil minutu a půl před sirénou Jakub Zajíček, když se k němu odrazil puk před hostujícím gólmanem.

I do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Brnu nepomohla ani boleslavská nedisciplinovanost. Ve druhé minutě se mohl radovat Hašlar, ale jeho teč skončila na tyči. O pár momentů později se strhl nepřehledný souboj v brněnském brankovišti. Z chumlu hráčů vyjel puk k Michalu Němečkovi, který přehodil ležícího Vystavěla. Kometa dokázala zavážet puky do útočného pásma, jenže je posouvala pouze po rozích. V polovině třetiny udeřil Lukáš Kapal střelou do levého horního rohu. Skvělou přihrávkou z vlastního pásma se blýskl Jan Závora. Tři minuty před koncem se Holemý elegantní kličkou protáhl mezi dvěma boleslavskými beky. Jeho střela ale mířila mimo. Ve 39. minutě se na útočné modré srazil se spoluhráčem Řehák. Dlask vybruslil do úniku, ale Vystavěl jeho šanci zlikvidoval. Jen o pár vteřin později si ale v obranném pásmu převzal puk Jan Hašlar. V bruslařském souboji předčil Kosa a bekhendem poslal puk nad rameno brněnského brankáře.

Mladá Boleslav se rychle prosadila i ve třetí části. V situaci dva na jednoho vzal na sebe zodpovědnost Oskar Haas a překonal Neštáka, jenž v brněnské bráně nahradil Vystavěla. O minutu později si to přes střed namířil Simon. Tísněn dvěma protihráči dokonce zkoušel blafák, ale Nešták s ním vybruslil. V oslabení mohli v 53. minutě zahrozit hosté. S unikajícím hráčem Komety se ale stihli vrátit Zajíček s Pokorným. V 57. minutě šla Boleslav do tří. O minutu později se ale boleslavské formaci nelíbilo počínání Komety v brankovišti a létaly pěsti. V závěru třetiny diváci viděli další pohlednou kličku Holemého, po níž nastřelil Krinwalda do hrudi. Sedmý gól pak minutu před koncem přidal Oskar Haas pohotovým zakončením zblízka.

Ohlasy trenérů

Lukáš Zörkler, trenér BK Mladá Boleslav Minulý týden jsme ve dvou zápasech inkasovali dvanáct gólů. Proto jsme dnes chtěli hrát poctivě zezadu, což se podařilo. Víme, že góly dávat umíme. Od prvního do posledního hráče stoprocentní výkon.

Pavel Pazourek, trenér HC Kometa Brno Dostali jsme první gól, a pak skóre jen narůstalo. Když jsme se trochu dostali do hry, dělali jsme zbytečné chyby. Výsledek odpovídá obrazu hry. Myslím, že dnes jsme na lepší výsledek ani neměli.

Související články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.