BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2017 | Martina Sikorová, Martina Sikorová, Jaroslav Kindl

Junioři předčili Třinec v nájezdech

19., pátek 24. 11. 2017
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c – Boleslavská juniorka dovedla druhý zápas v řadě do nájezdů. Tentokrát však se šťastným koncem pro Bruslaře, kteří poskočili na čtvrtou příčku. Oproti zbytku ligy ale společně s Českými Budějovicemi odehráli jedno utkání navíc. Klání rozhodl v páté sérii Matěj Krejčík.
Třinec: Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, J. Adámek, Homola – Strakoš, Kaukič, Plitko, Poruba, Mach, Puzoň, Irgl, Flok, Papaj, Cháňa, Najsar, Molin
Ml. Boleslav: Krofta – Linhart, Uřídil, Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka, Tóth, Grim, Krejčík, Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun
Branky a nahrávky: 9. Flok (Poruba, Kaukič), 13. Mach (Najsar, Irgl), 54. Poruba (Flok, Kaukič) – 6. Pawliczek (Krejčík, Horský), 27. Horský (Grim, Tóth), 42. Dvořák (Uřídil, Nepokoj), rozh. náj. Krejčík. Rozhodčí: Koziol – Barteček, Mikler. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3 - 3:4.

Komentář

Do pátečního souboje vstoupili aktivněji hosté a brzy byli za svou snahu odměněni prvním gólem. Foerster sice nejprve napálil jen tyč, vzápětí už ale Bruslaři zvedali ruce nad hlavy. Po ráně Krejčíka se k dorážce dostal Dominik Pawliczek a bez obtíží uklidil kotouč do částečně odkryté klece.

Třinečtí mladíci po inkasované brance ožili, vykoledovali si faul a nabídnutou přesilovou hru proměnili. Adam Flok z předbrankového prostoru dorazil puk do sítě a zařídil vyrovnání. O necelé čtyři minuty později už Oceláři vedli. Po nepovedené akci Irgla s Najsarem se v mezikruží ocitl Matěj Mach a tváří v tvář Kroftovi nezaváhal.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Oceláři v početní výhodě, proměnit ji ovšem nedokázali a vzápětí mohlo být srovnáno. Uřídil ovšem po menším tlaku boleslavského týmu napálil jen tyč. V čase 26:47 už se Boleslav radovala. Střela Matouše Horského se od brusle bránícího hráče odrazila do sítě a na světelné tabuli tedy svítilo skóre 2:2.

Následně bylo k vidění několik vyloučení na obou stranách, ani jeden z týmů ale nabídnutou možnost nevyužil. Po vypršení jednoho z trestů se ovšem ve vyložené šanci ocitl Grim. Hostující útočník ale odkrytou branku přehodil, a do kabiny se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Také vstup do závěrečné třetiny byl zcela jasně v režii Boleslavi. V čase 41:43 tečoval střelu Uřídila mimo dosah domácího brankáře Jan Dvořák a poslal svůj tým do vedení. Třinečtí mladíci ovšem stačili odpovědět a po přesné Flokově přihrávce překonal Kroftu Jan Poruba. Po základní hrací době tedy platilo skóre 3:3 a na řadu přišlo prodloužení.

Nastavený čas mnoho nenabídl, hrálo se v ospalém tempu a na tom nic nezměnila ani přesilová hra Boleslavi. Během pěti minut se o vítězi nerozhodlo a pokračovalo se tedy v nájezdech. V dovednostní loterii byli úspěšnější hosté, vítězný nájezd proměnil Matěj Krejčík.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.