BK MLADA BOLESLAV
16. 12. 2016 | Denisa Józsová, Vojtěch Drbohlav, Denisa Józsová

Juniorům se nepovedlo utkání v Českých Budějovicích, kde prohráli 2:5

27., pátek 16. 12. 2016
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – Boleslavští junioři se vydali v pátek večer do Českých Budějovic, kde sice dokázali otočit z 0:1 na 2:1, jenže na další zvrat nepříznivého vývoje se již nezmohli. Další utkání čeká Bruslaře v sobotu ve 13:30 v pražských Holešovicích, kde se postaví Spartě.
Č. Budějovice: Patera – Svoboda, Farka, Michal, Radoš, Mirochnikov – Rolínek, Doktor, Guman, Káník, Šulek, Tejko, Vochozka, Bárta, Kadilák
Ml. Boleslav: Krofta – Linart, Mattis, Mašek, Uřidil, Šanko, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Krejčík, Flynn, Veselý, Bednařík, Jindra
Branky a nahrávky: 3. Bárta (Vochozka), 33. Guman (Šulek), 34. Guman (Michal), 48. Šulek (Farka), 60. Šulek (Bárta) – 14. Krejčík (Musliu), 16. Krejčík (Flynn). Rozhodčí: St. Metrl - Kreuzer, J. Mertl. Vyloučení: 2:6, navíc Mlčoch (MBL) 10 min. OT za nesp. chování. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Komentář

Hned ze začátku první třetiny měli obrovskou šanci domácí. To, když se puk odrazil proti fyzikálním zákonům před bránu, kde číhal jeden z hráčů Motoru, ale Krofta se skvěle vrátil do brány a puk stihl vyrazit. Jako první skórovali Budějovičtí. Forčeking se Motoru vyplatil. Vochozka vybojoval puk, poslal ho na volného Jana Bártu, který bekhendovým blafákem prostřelil boleslavského brankáře. První polovinu první části byli Jihočeši jasně lepším týmem, ale Šulek, ani Káník nedokázali svoji šanci zužitkovat. A tak přišel trest. Matěj Krejčík posílal puk zpoza branky, a ten se odrazil od jednoho z hráčů za brankovou čáru. Na tento gól mohl bleskově odpovědět Guman, kterého Doktor vyslal do úniku, ale nedal. A tak vstřelili další gól Středočeši. Flynn poslal puk na rozjetého Matěje Krejčíka, který nekompromisní ranou vymetl pavouky v budějovické síti. Do konce první třetiny se již nic nestalo, a tak šli hosté do kabin s náskokem jednoho gólu.

Hned ze začátku druhé třetiny zde byla opět šance domácích. Tentokrát dostal skvělý pas Šulek, ale svou střelou trefil jen tyč. Poté se hra vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách, žádná z nich se neujala. Ujala se až střela Tomáše Gumana, který tak srovnal stav utkání. Okamžitě nato dostali domácí možnost hrát přesilovou hru. A ta se jim povedla náramně. Michal vypálil od modré, Krofta puk jen vyrazil. Jenže ten si nejrychleji našel Tomáš Guman a poslal domácí do vedení. Do konce třetiny měly oba týmy po jedné velké šanci, ale oba brankáři se vyznamenali, a tak šli domácí do třetí třetiny v lepší pozici.

Začátek třetí periody se nenesl v bůhví jakém tempu, oba týmy si vyzkoušely přesilovku, ale ani u jednoho týmu nebyla úspěšná. Gól vstřelili opět Jihočeši. Mladá Boleslav propadla ve středním pásmu a Budějovičtí jeli dva na jednoho. Ondřej Šulek se rozhodl vystřelit. Jeho první střelu ještě hostující gólman vyrazil, ale na dorážku byl již krátký. Poté si Jihočeši také vyzkoušeli početní výhodu pět na tři, ovšem v té nebyli úspěšní. Středočeši se dokázali vzchopit a chvílemi domácím zle zatápěli. Ovšem jejich snahu ukončil Mašek, který se nechal vyloučit. Přesto Boleslav odvolala brankáře a zkoušela to pět na pět. Jenže k puku se dostal Šulek. Zkoušel to přes celé hřiště, jen těsně minul. Jenže k puku nejrychleji dojel Bárta, poslal puk na volného Ondřeje Šulka, který si mezitím sjel před branku a pohodlně již poslal kotouč do sítě.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).