BK MLADA BOLESLAV
11. 8. 2016 | Marek Baloun, Vojtěch Drbohlav, Marek Baloun

Staršímu dorostu se v přípravě daří, naposledy otočil zápas na budějovickém ledě

přát. 4, čtvrtek 11. 8. 2016
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e – V loňských přípravných zápasech to staršímu dorostu moc nešlo, letos je to ale zatím úplně jinak. Svěřencům trenérského dua Jiří Zörkler-Ladislav Kolner se daří. Po výhře nad Libercem a Chomutovem dokázali Středočeši otočit duel na ledě Českých Budějovic. Vyrovnat dokázal z trestného střílení Petr Foerster a utkání rozhodl kapitán Zdeněk Křížek. Starší dorostence nyní čeká víkendový turnaj v Karlových Varech, kde se kromě domácího celku střetnou ještě s Düsseldorfem a Duklou Jihlava.
Č. Budějovice: Svoboda D. (30. Ovsjannikov) – Dudáček, Dosek, Hromada, Rákosník, Šafář, Škola, Doktor, Miročnikov, Rolínek, Kaisler, Matys, Egert, Krcho, Silný, Toman, Řezáč, Hakl, Tržil, Kašper, Vaculík, Svoboda
Ml. Boleslav: V. Marek – Imlauf, Nepokoj, Beneš, Dlabola, Furmánek, Homola, Novák, Flynn, Foerster, Veverka, Šíp, Šípek, Jindra, Křížek (C), Hrachovec, Dobša
Branky a nahrávky: 24. Vaculík (Silný), 35. Toman (Matys), 47. Toman (Matys) – 30. Imlauf (Křížek), 41. Flynn (Foerster, Veverka), 52. Foerster (TS), 55. Křížek. Vyloučení:. 3:2 + Nepokoj (MLB) 10 minut - nesportovní chování. Využití: 2:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Komentář

První třetina se nesla víceméně v seznamovacím duchu. Týmy hrály klidnou a opatrnou hru a snažily si vytvořit solidní šanci, případně se dostat do brejku. Oběma týmům se toto dařilo na výbornou, kdy pokusy Motoru skončily buď přímo v lapačce Marka, nebo se odrážely od jeho betonů do rohů a budějovický Svoboda musel často zalehnout a nastavit hráčům záda, aby měl puk jistě v náručí. I proto tak v první třetině žádný gól nepadl.

Ty přišly v následující třetině a byly hned tři. Nejprve se prosadili domácí, když Michal Silný vybojoval u mantinelu puk, který původně byl určen jako přihrávka pro něj do gólové pozice, forward Motoru ale chybu napravil a nahrál Ondřeji Vaculíkovi, který se už o gól postaral. To sice Motor nakoplo a začali napadat Markovo branku více a více, jejich houževnatost ale většinou končila ofsajdem. Slovo si tak vzala Boleslav, když kapitán Křížek našel Václava Imlaufa, který prostřelil Jakuba Ovsjannikova. Vyrovnaný stav ale trval jen pět minut. Motor dostal nabídku v podobě vyloučení Martina Nepokoje a o jedenáct sekund později se po přihrávce Lukáše Matyse ukázkovou střelou prosadil Matěj Toman.

Třetí třetina přinesla dramatický zvrat. Hned po začátku Motor pokazil rozehrávku, čehož využil Veverka, předal puk Peteru Foersterovi, který ho předal dále na Oscara Flynna, který našel skulinu, kterou Ovsjannikov nepokryl. Motoru se ještě sice podařilo dát gól, když v přesilovce Matěj Toman nejdřív nastřelil gólmana Marka, po přistrčení od Lukáše Matyse už ale backhandem do víka boleslavského gólmana překonal, byl to ale jejich poslední gól. O pár minut později se Peter Foester totiž dostal do úniku, byl zahákován a nařízené trestné střílení sám proměnil. Definitivní tečku za skóre pak udělal sám kapitán Zdeněk Křížek, když si pro sebe dokázal urvat puk a prostřelit Ovsjannika. Motoru pak už nepomohla ani hra s opuštěnou klecí, a Bruslaři se tak mohli radovat z vítězství.

Po skončení utkání si ještě týmy vyzkoušely nový formát prodloužení hraný tři na tři, ve kterém Boleslavští taktéž zvítězili, konkrétně 2:1.

Související články

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.