BK MLADA BOLESLAV
8. 3. 2016 | Lukáš Chuchválek

Starší dorost ve druhém domácím zápase osmifinále padl a končí

OF4, úterý 8. 3. 2016
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. - Osmifinálová série NOEN extraligy staršího dorostu mezi BK Mladá Boleslav a Kometou Brno přinesla ve čtvrtém zápase rozuzlení. Ačkoliv mladí Bruslaři od 6. minuty zásluhou Milana Dančišina vedli, nedokázali v tomto nervózním utkání hubené vedení 1:0 udržet a navázat na předchozí duel, který zvládli až na nájezdy. Ve třetí třetině totiž hráči Komety, kteří se více drali do šancí, své příležitosti začali využívat a otočili nejprve na 1:2. V samém závěru pak své vedení pojistili při boleslavské power-play ranou přes celé hřiště a proměnili tak svůj druhý mečbol. Starší dorostenci Bruslařů tak po této prohře 1:3 podlehli Kometě Brno stejným poměrem i na zápasy, a to pro ně znamená konec sezóny.
Ml. Boleslav: Krofta (Marek) – Petržílka, Uřidil, Jirásek, Linhart, Kalus, Mlčoch – Foerster, Flynn, Musliu, Křížek, Straka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Dančišin, Hrachovec, Dvořák
Kometa Brno: Dostál (Holík) – Furch, Trnka, Zábranský, Král, Jeřábek, Mikyska, Zukal, Kučera – Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Havránek, Mlynář, Knap, Nečas, Ferda, Süss
Branky a nahrávky: . Dančišin (Mlčoch, Flynn) – 47. Král (Gajarský, Zábranský), 56. Mlynář (Hasoň, Novák), 60. Havránek (Nečas, Novák) Rozhodčí: J. Jílek – Svobodová, Šmika. Vyloučení:6:7, navíc Mikyska (KOM) 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 175. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Komentář

Na úvod se oba celky pozdravily střelou a po zhruba minutě a půl si Bruslaři zahráli přesilovou hru. V té se jim však moc nedařilo a měli problémy v přechodu přes střední pásmo. Daleko lépe se jim dařilo směrem dopředu po skončení početní výhody, kdy se po šanci hostujícího Martina Nečase z mezikruží dostal do střelecké pozice domácí Zdeněk Křížek, který sice sám netrefil puk ideálně, ale připravil ještě lepší šanci Dvořákovi, jenž se pokoušel usměrnit puk do mezery mezi brankářem a levou tyčí, avšak brankář se ukázal být rychlejší.

V 6. minutě pak domácí otevřeli skóre, když brněnská obrana nepohlídala Milana Dančišina, jenž si našel cestu až před brankoviště, aniž by jej někdo atakoval, a blafákem zasunul za Dostála. Hosté se snažili rychle odpovědět, ale nabídku Furcha nedokázal Havránek využít. Následovalo několik dalších akcí Komety, kdy domácí podržel skvělý Krofta, třebaže mu to někdy obránci příliš neusnadnili. Následně hosté nevyužili ani přesilovou hru.

Pak se hra přelévala ze strany na stranu, kdy spálil šanci osamocený Outrata. Na druhé straně pak od modré pálil Furch a následně brněnský Kalaš objel Kroftovu bránu ve snaze zasunout puk u levé tyče. Pár minut před koncem třetiny si Boleslav zahrála druhou přesilovku, která rovněž nebyla příliš povedená, navíc mohli domácí sami inkasovat po úniku Nováka, který obětavým zákrokem hasil Mlčoch. Po skončení početní výhody se neujala střela brněnského Mikysky, která sice Kroftovi vypadla, ale těsně mimo. Minutu před odchodem do kabin spálil v sólu tutovku boleslavský Patrik Straka, mířící mezi betony.

Druhé dějství začalo hrou čtyři na čtyři, která byla sudími nařízena ještě v předchozí třetině, v níž byli aktivnější hosté, avšak nedokázali vyrovnat. Po skončení této herní situace se hrálo nadále spíše v obranném pásmu Mladé Boleslavi, kdy hráči Komety číhali na šance, avšak domácí se tlaku ubránili. Od 25. minuty se znovu hrálo čtyři na čtyři a v nájezdu dvou na jednoho trefil Matěj Novák horní tyčku Kroftovy brány. Po skončení těchto dvou vyloučení se snažil o vyrovnání dvěma výstřely Král, jemuž nebylo přáno.

Na druhé straně ale vzápětí musel vytáhnout zákrok Dostál proti dorážce Zahradníka do protipohybu. Vzápětí se hra přelila opět do obranného pásma Boleslavi, kdy si i Krofta musel připsat pár bravurních zákroků. Po uplynutí poloviny utkání dostali hosté ke srovnání velkou příležitost ve formě téměř minutové dvojnásobné přesilovky, kterou si vynutili svou aktivní hrou. V ní Boleslavští nedovolili Brňanům střílet na bránu. Ještě před skončením této přesilovky sudí znovu vylučoval na obou stranách a od té chvíle ztratili hráči Komety lehkost, třebaže nadále hráli ve více hráčích na ledě. Bylo vidět, že jsou hráči nervózní.

Otěže zápasů tedy pozvolna přebírala Mladá Boleslav, která po skončení oslabení motala brněnským obráncům hlavy, avšak střela byla zblokována. V závěru druhé třetiny, která byla viditelně nervózní, si ještě domácí zahráli přesilovou hru. V ní opět moc nestříleli a měli problémy se střelbou. Jejich pokusy byly likvidovány obranou soupeře.

V poslední části základní hrací doby zkusil na začátku překvapit domácího brankáře střelou přes hráče Zábranský, jenže puk byl zachycen obranou domácích. Pak si Bruslaři zahráli další přesilovku, v níž měli opět problémy se prosadit. Víceméně převážně kombinovali v útočném pásmu. Po jejím skončení jeli tři hostující hráči na dva boleslavské, avšak zakončit se jim nepodařilo. Ve 47. minutě však jejich čekání na vyrovnání skončilo, neboť se trefil Filip Král, který využil nedůraz v obraně domácích a dorazil za Kroftova záda puk, který na něj původně vyslal Gajarský.

Vyrovnání vlilo Moravanům krev do žil a dostali hlad po otočení výsledku a Krofta si musel poradit se Zábranského střelou. Po chvíli se dostali ke střelám i domácí, jenže puky se odrážely od bruslí soupeře. To další vlna útoků Komety vypadala lépe, kterou odvraceli Bruslaři na zakázaná uvolnění. Další kombinace Brňanů však přinesly otočení zápasu, kdy sice nejprve boleslavský Outrata ohrozil branku Komety, vzápětí se blýskl v akci v čase 55:42 Tomáš Mlynář, jenž od kruhu trefil branku.

Boleslav se poprvé v domácím dvojzápase dostala do postavení, kdy se musela vypořádat s vedením soupeře, držícího mečbol. Kometa však dále držela puk a nedovolovala domácímu celku dvě minuty vůbec útočit. Až teprve šance Patrika Straky mohla stav zvrátit, jenže se mu nezadařilo v koncovce. Dvě minuty do konce zápasu Boleslav zavezla hru do obranného pásma soupeře a chystala se na power-play bez brankáře. V tomto dramatu měla zprvu Kometa více puk na svých holích, ale nedokázala skórovat do prázdné branky. Minutu před koncem však zívala na Milana Dančišina prázdná brána, kterou nedokázal trefit. Dramatický závěr, kdy se Brňané obětavě bránili, nakonec rozuzlil ranou přes celé hřiště Tomáš Havránek, jenž se trefil pouhou sekundu před koncem.

Zápas tedy skončil prohrou domácího celku a vítězstvím Komety Brno, jež postupuje do čtvrtfinále. Pro Mladou Boleslav sezóna skončila.

Ohlasy trenérů

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Bezprostředně po utkání jsme samozřejmě zklamaní, ale když se za tím zpětně ohlédnu, musím říct, že jsem na mužstvo opravdu hrdý. Myslím si, že nejen Brno, ale i ostatní soupeři v play-off počítali, že prohrajeme 0:3 na zápasy a bude to rozdílem třídy. My jsme ale hráli po celou dobu s Brnem vyrovnanou partii a překvapili tím ostatní.

Všichni, kteří s námi mluvili, uznali, že jsme hráli dobře. Přišel za námi i sportovní manažer Komety pan Zubíček a uznal, že jsme hráli výborně. Po zápase jsme sice zklamaní, ale ještě jednou chci pochválit všechny hráče za to, jak dobré jméno dělali svému týmu.

Marek Moskal (HC Kometa Brno): Opět to byl velmi tuhý boj. Na našem domácím ledě nebyly zápasy až tak vyrovnané jako tady. V závěru jsme zamíchali sestavou a bylo to především o tom, abychom dokázali zvýšit důraz, což se nakonec podařilo. Boleslavští hráli velmi důrazný a obětavý hokej, jaký hrají po celou sezónu. Zápasy na boleslavském ledě pro nás byly ještě těžší než ty v Brně. Jsme moc rádi, že jsme úterní zápas otočili a dotáhli do vítězného konce, stejně jako celou sérii.

Mladá Boleslav ale zaslouží velkou pochvalu za herní projev, který předvedli. Série pro nás byla velmi těžká, ale myslím si, že jsme ji vyhráli zaslouženě.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Slavia Praha
BK Mladá Boleslav