BK MLADA BOLESLAV
21. 11. 2015 | Vojtěch Honzík, Vojtěch Balon

Junioři ztratili téměř vyhraný zápas, v Plzni prohráli po nájezdech

22., sobota 21. 11. 2015
Plzeň - Ml. Boleslav PLZ - MBL
P l z e ň - I podesáté v řadě dokázali mladoboleslavští junioři bodovat, v Plzni vybojovali stejně jako o den dříve v Karlových Varech cenný bod. Po bezbrankové první třetině se oba týmy rozstřílely. Plzeňští stále pouze dotahovali a když se minutu před koncem prosadil Ďurač, tak se zdálo, že je rozhodnuto. Domácí však dvanáct sekund před třetí sirénou vyrovnali a nakonec ovládli i samostatné nájezdy.
Plzeň: Kuchař – Polívka, Kaňák, Walter, Rajal, Pokorný, Starý – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Vavřička, Krystl, Krliš, Kokoška, Vracovský, Suchý, Stráský.
Ml. Boleslav: Groh – Mašek, Štosek, Hes, Tůma, Žalud, Červinský – Průšek, Prokop, Brzák, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Veselý, Sedmík, Motloch.
Branky a nahrávky: 34. Švarc (Stráský), 40. Suchý (Beneš, Krliš), 56. Kokoška (Krystl, Vracovský), 60. Beneš (Straý), rozh. náj. Suchý – 34. Štosek, 37. Ďurač (Pořízek), 47. Brzák (Hes, Pätoprstý), 60. Ďurač. Rozhodčí: Šír, Sýkora – Jelínek, Šimán. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 35:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.

Komentář

Na úvod si oba týmy vyměnily střelecké pozdravy. Ovšem jak Ďurač z levého kruhu, tak Walter od modré na druhé straně skórem nepohnuli. Větší šanci již měl Vlček, který mezi kruhy jemně tečoval, puk však skončil pouze na betonu Groha. V polovině úvodního dějství putovali hosté do čtyř a domácí tlačili. Suchý vypálil po rychlém ťukesu z první z pravého kruhu, z vrcholu druhého to vzápětí zkoušel i Beneš, ale pokusy se neujaly jako ten Kaňákův od modré za nedlouho poté. Již při hře v pěti na obou stranách se zjevil osamocený mezi kruhy Stráský, jenže těsně minul. Když se pak před první sirénou neprosadil na druhé straně ani tvrdou ranou od modré Hes, zůstalo skóre neměnné.

V prostřední části odšpuntoval velké věci Pořízek, který pláchl do samostatného úniku, ovšem kličkou do forhendu neuspěl. Podobně si vedl o chvilku později ve stejné situaci i Švarc, ten ovšem zvolil zakončení bekhendové. Domácí byli i nadále velmi aktivní, Groh se musel činit při střelách z minimální vzdálenosti od Suchého, Krliše a Švarce. Až se na to hostující trenér nemohl dívat a vyžádal si oddechový čas. A ten zabral. Zhruba za půl minutky totiž napřáhl na modré Martin Štosek a touš se došoural až za čáru - 0:1! Indiáni se ovšem nesložili a po patnácti vteřinách hry bylo srovnáno. Po chybě Středočechů na modré pláchli modrobílí do přečíslení, ve kterém daroval gól jak na zlatém podnose Stráský Milanu Švarcovi – 1:1! Plzeň mohla dokonat obrat v zápase v oslabení, ale regulérní dorážku jim sudí zhatili tím, že předčasně odpískali nájezd. K němu se rozjel Vlček, ovšem ranou mezi betony si na Groha nepřišel. A tak platilo otřepané nedáš-dostaneš. Pochybě v zadních vrátkách se do úniku dostal Ivan Ďurač a stejným zakončením vrátil svému týmu vedení - 1:2! Do šaten se však přeci jenom šlo za vyrovnaného stavu. Osmadvaceti vteřin pře druhou sirénou totiž Filip Suchý vyslal povedenou ránu otřenou o tyč - 2:2!

Poslední část začala tam, kde její předchůdkyně skončila. Do samostatného úniku se trhl Kokoška, ovšem napálil pouze spojnici břevna a tyčky. A tak přišel trest. Indiáni putovali do čtyř a za čtyř sekundy vypálil Hes a jeho pokus dorazil Stanislav Brzák – 2:3! Oba týmy měly následně několik dobrých příležitostí, ale ujala se až rána Filipa Kokošky, která se nevíc otřela o tyč - 3:3! V závěru utkání dostali ještě modrobílí výhodou přesilové hry a děly se velké věci. Indiáni chybovali při rozehrávce, do nájezdu se tak trhl Ivan Ďurač a po kličce do bekhendu a následném zakončení pod břevno opět poslal své barvy do vedení - 3:4! Jenže indiáni dokázali dvanáct vteřin před sirénou dorážkou Beneše Kokoškovy střely poslat duel do prodloužení - 4:4!

V něm se žádnému z mužstev skórem pohnout nepodařilo a na řadu tak musely přijít nájezdy. V nich byli úspěšnější díky Filipu Suchému domácí a radují se tak ze zisku dvou bodů v nádherném utkání - 5:4!

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): „V utkání jsme byli ve všech třetinách aktivnější. Myslím si, že jsme měli více ze hry i více šancí. Jenže jsme udělali dvě obrovské individuální chyby, které soupeř potrestal a my tak museli čtyřikrát dotahovat. To se nám povedlo a za to jsme rádi. Vzhledem k průběhu zápasu dva body bereme. Dneska bych chtěl kluky pochválit za to, jak hráli. Dobře jsme se prezentovali v osobních soubojích, hráli jsme organizovaně, nemáme k týmu připomínky.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Samozřejmě, že když jsme byli takhle blízko, tak nás mrzí, že už jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. A to i přesto, že jsme nebyli v utkání lepší. Ale na druhou stranu jsme po včerejším těžkém utkání dokázali nohy rozhýbat a dostat se do vedení, ale to jsme vždy rychle ztratili. Rozhodující pak bylo těsně před koncem, kdy jsme inkasovali na 4:4 a v prodloužení jsme nevyužil přesilovou hru a nájezdy? Bohužel letos se nám nějak nedaří. Takže stále čekáme na ten bonusový druhý bod a chceme věřit, že to zlomíme a nebudeme třeba brát dva body, ale tři.“

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.