BK MLADA BOLESLAV
2. 3. 2015 | Josef Zdobinský

Z Vítkovic jedou junioři bez bodu, a zůstávají tak na třetím místě

OF8, pondělí 2. 3. 2015
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
V í t k o v i c e – V rámci osmého kola skupiny C o play-off zavítali boleslavští junioři na led vedoucích Vítkovic. V souboji, který nabídl pohledný a bojovný hokej nakonec Bruslaři podlehli Vítkovicím 2:1. Jedinou boleslavskou branku zaznamenal Stanislav Brzák ve čtyřiapadesáté minutě.
Vítkovice: Svoboda – Adamík, Hawlík, Puzič, Weinhold, Bail, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďuráč, Sedmík, Sonnek
Branky a nahrávky: 28. Hawlík (Zdráhal, Blahuta), 36. Zdráhal – 54. Brzák (Ďurač, Bernad). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Komentář

Do první vážnější příležitosti se dostal ve třetí minutě boleslavský Poljanyčka, který se prosóloval až před branku domácích, ale na poslední chvíli mu navrátivší Puzič dokázal poodstrčit hokejku a kotouč tak mířil mimo domácí bránu. V téže minutě pak na druhé straně z protiútoku trefil Kafka tyč Růžičkovy brány.

I v dalších minutách se hrál pohledný a bojovný hokej, přičemž o něco blíže ke skórování byli přeci jen domácí. V jedenácté minutě totiž Vítkovice zahrávaly přesilovku, přičemž jedna ze střel, které domácí posílali na Růžičku, trefila tyč. Následnou Kuťákovu dorážku pak Růžička skvěle chytil do lapačky a nedovolil tak domácím skórovat. Když se ve třinácté minutě nedokázal prosadit proti Růžičkovi ani Gřeš, odcházela obě juniorská mužstva do kabin za nerozhodného bezbrankového stavu.

I ve druhé třetině byli nebezpečnější domácí junioři, za což byli i odměněni gólově. V pětadvacáté minutě se ještě Růžičkovi povedlo vykopnout Adamíkovu střelu, ale v osmadvacáté minutě už přeci jen kapituloval. Po vyloučení Poljanyčky se totiž dokázal prosadit nechytatelnou střelou Adam Hawlík a domácí se tak mohli radovat z první branky.

I když se Bruslaři snažili, góly dávaly ve druhé třetině jen Vítkovice. Ve třicáté šesté minutě totiž ujel hostujícím obráncům ve vlastním oslabení Patrik Zdráhal a střelou pod horní rozvlnil síť Růžičkovy brány podruhé. Jelikož už se nic zajímavého na ledě ve druhé části hry nestalo, šli domácí do třetí třetiny s dvougólovým vedením.

Do třetí třetiny vstoupili Bruslaři velmi aktivně a od jejího začátku se snažili se stavem utkání něco udělat. To se povedlo až ve čtyřiapadesáté minutě, kdy se dokázal po Ďuračově nahrávce prosadit Stanislav Brzák, jehož branka tak dala Středočechům další chuť do zápasu.

Bruslaři se snažili o vyrovnání jako lvi a při závěrečném power play tomu byli i velmi blízko. Padesát vteřin před zazněním sirény se ale Weinholdovi povedlo zabránit téměř jistému vyrovnání a poslal puk mimo dosah Boleslavi. Po dvou výhrách tak Bruslaři opět pocítili hořkost porážky.

Ohlasy trenérů

Roman Ryšánek (HC Vítkovice Steel): Kluci do utkání vstoupili zodpovědně, drželi si pozice a poctivě pracovali. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, jak na kotouči, tak herně a vytvořili jsme si v první třetině více šancí. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které se hodně bruslilo a kdy jsme vstřelili dvě branky. Třetí třetina byla, co se tempa hry týče, trochu pomalejší a opatrnější, ale bojovnější. Soupeř se brankou dostal do kontaktu, ale závěr utkání jsme si pohlídali.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že utkání nebude lehké. Doma jsme Vítkovice porazili rozdílem dvou branek a bylo jisté, že nám prohru budou chtít doma oplatit. A od začátku si za tím šli. Rozhodující dnes byla druhá třetina, kdy jsme inkasovali v oslabení a také v naší přesilovce. Třetí třetina byla hodně bojovná, přestože síly ubývaly. Podařilo se nám sice snížit z přesilovky, ale další šance jsme proměnit už nedokázali.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.