BK MLADA BOLESLAV
2. 3. 2015 | Josef Zdobinský

Z Vítkovic jedou junioři bez bodu, a zůstávají tak na třetím místě

OF8, pondělí 2. 3. 2015
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
V í t k o v i c e – V rámci osmého kola skupiny C o play-off zavítali boleslavští junioři na led vedoucích Vítkovic. V souboji, který nabídl pohledný a bojovný hokej nakonec Bruslaři podlehli Vítkovicím 2:1. Jedinou boleslavskou branku zaznamenal Stanislav Brzák ve čtyřiapadesáté minutě.
Vítkovice: Svoboda – Adamík, Hawlík, Puzič, Weinhold, Bail, Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Zdráhal, Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďuráč, Sedmík, Sonnek
Branky a nahrávky: 28. Hawlík (Zdráhal, Blahuta), 36. Zdráhal – 54. Brzák (Ďurač, Bernad). Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 156. Střely na branku: 44:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Komentář

Do první vážnější příležitosti se dostal ve třetí minutě boleslavský Poljanyčka, který se prosóloval až před branku domácích, ale na poslední chvíli mu navrátivší Puzič dokázal poodstrčit hokejku a kotouč tak mířil mimo domácí bránu. V téže minutě pak na druhé straně z protiútoku trefil Kafka tyč Růžičkovy brány.

I v dalších minutách se hrál pohledný a bojovný hokej, přičemž o něco blíže ke skórování byli přeci jen domácí. V jedenácté minutě totiž Vítkovice zahrávaly přesilovku, přičemž jedna ze střel, které domácí posílali na Růžičku, trefila tyč. Následnou Kuťákovu dorážku pak Růžička skvěle chytil do lapačky a nedovolil tak domácím skórovat. Když se ve třinácté minutě nedokázal prosadit proti Růžičkovi ani Gřeš, odcházela obě juniorská mužstva do kabin za nerozhodného bezbrankového stavu.

I ve druhé třetině byli nebezpečnější domácí junioři, za což byli i odměněni gólově. V pětadvacáté minutě se ještě Růžičkovi povedlo vykopnout Adamíkovu střelu, ale v osmadvacáté minutě už přeci jen kapituloval. Po vyloučení Poljanyčky se totiž dokázal prosadit nechytatelnou střelou Adam Hawlík a domácí se tak mohli radovat z první branky.

I když se Bruslaři snažili, góly dávaly ve druhé třetině jen Vítkovice. Ve třicáté šesté minutě totiž ujel hostujícím obráncům ve vlastním oslabení Patrik Zdráhal a střelou pod horní rozvlnil síť Růžičkovy brány podruhé. Jelikož už se nic zajímavého na ledě ve druhé části hry nestalo, šli domácí do třetí třetiny s dvougólovým vedením.

Do třetí třetiny vstoupili Bruslaři velmi aktivně a od jejího začátku se snažili se stavem utkání něco udělat. To se povedlo až ve čtyřiapadesáté minutě, kdy se dokázal po Ďuračově nahrávce prosadit Stanislav Brzák, jehož branka tak dala Středočechům další chuť do zápasu.

Bruslaři se snažili o vyrovnání jako lvi a při závěrečném power play tomu byli i velmi blízko. Padesát vteřin před zazněním sirény se ale Weinholdovi povedlo zabránit téměř jistému vyrovnání a poslal puk mimo dosah Boleslavi. Po dvou výhrách tak Bruslaři opět pocítili hořkost porážky.

Ohlasy trenérů

Roman Ryšánek (HC Vítkovice Steel): Kluci do utkání vstoupili zodpovědně, drželi si pozice a poctivě pracovali. Myslím si, že jsme byli lepším týmem, jak na kotouči, tak herně a vytvořili jsme si v první třetině více šancí. Zápas rozhodla druhá třetina, ve které se hodně bruslilo a kdy jsme vstřelili dvě branky. Třetí třetina byla, co se tempa hry týče, trochu pomalejší a opatrnější, ale bojovnější. Soupeř se brankou dostal do kontaktu, ale závěr utkání jsme si pohlídali.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Věděli jsme, že utkání nebude lehké. Doma jsme Vítkovice porazili rozdílem dvou branek a bylo jisté, že nám prohru budou chtít doma oplatit. A od začátku si za tím šli. Rozhodující dnes byla druhá třetina, kdy jsme inkasovali v oslabení a také v naší přesilovce. Třetí třetina byla hodně bojovná, přestože síly ubývaly. Podařilo se nám sice snížit z přesilovky, ale další šance jsme proměnit už nedokázali.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.