BK MLADA BOLESLAV
21. 2. 2015 | Lukáš Chuchválek

Juniorka vyhrála nad posledním Zlínem a je první!

OF5, sobota 21. 2. 2015
Ml. Boleslav - Zlín MBL - ZLN
M l. B o l. - Nadupaná tabulka skupiny C o play-off, kdy prvního od předposledního dělily jen tři body, znamenala pro mladé Bruslaře úkol nedovolit, aby se do kontaktu s ostatními celky dostal Zlín, jenž je ve skupině bez bodu poslední. Ten přijel v oslabené sestavě, čehož domácí využili poté, co přečkali úvodní soupeřův nápor. Nakonec Zlín porazili 5:1 a toto vítězství díky výsledkům ostatních zápasů znamená, že se Boleslav posunula na první příčku tabulky!
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Klečka, Pätoprstý, Brzák, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch.
Zlín: Čáp – Velčovský, Žabčík, Sirota, Řezníček, Talán – Hořanský, Hlaváč, Haničinec, Dalajka, Pavlůsek, Vyoral, Matula, Hladiš, Peška.
Branky a nahrávky: 7. Kurka (Bernad), 14. Průšek (Pätoprstý, Ďurač), 32. Motloch (Pořízek, Volf), 37. Ďurač, 52. Kotala (Bernad) – 57. Hladiš (Hořanský). Rozhodčí: Battěk – Laczko, Charvát. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 140. Střely na branku: 42:26.

Komentář

Zlín, jenž přijel v oslabené sestavě, se na začátku zápasu snažil být aktivní, což vyústilo ve skutečnost, že se mnohem více hrálo před brankou Jana Růžičky. Několik šancí si vypracovali Hlaváč a Peška, jenže nebyli úspěšní. Tento obraz hry však skončil, jakmile se začalo vylučovat. Při hře čtyř na čtyři se pak znenadání prosadil Jiří Kurka, jehož si obrana Zlína nepohlídala při jeho průniku až k brance po pravé straně. Vyrovnat mohl vzápětí Hlaváč, jemuž se nepovedlo tečí usměrnit letící kotouč do brány. Pak ve 14. minutě ale Boleslav zavřela soupeře do jejich pásma a její hráči jen čekali na šanci nebo chybu soupeře. Před Milanem Průškem se v jeden moment odkryla šibenice, kterou neváhal vymést. Od této chvíle hra Zlína uvadla a Boleslav se soustředila na bránění svého vedení, avšak ke konci si vypracovala pár slibných příležitostí.

Druhá třetina začala tam, kde první skončila. Aktivnější byla Boleslav, ovšem hra jako taková začala být mdlá. Optická převaha domácího celku přetrvávala, až krátce po polovině zápasu přišla další rána pro Zlínské. Ačkoliv brankář Čáp dlouho své spoluhráče držel, proti odraženému puku na holi úplně volného Lukáše Motlocha stojícího před odkrytopu bránou už neměl mnoho možností, jak úspěšně zasáhnout. Ve 37. minutě pak destrukci soupeře dokonal sólem Ivan Ďurač, jenž získal puk, zbavil se rychlým přesunem zlínské obrany a brankáře Čápa kličkami vykoupal, aby zakončil do sítě. V tuto chvíli byl už zápas prakticky rozhodnutý a tým z Moravy se nedokázal vůbec prosazovat.

Do posledního dějství ale Zlínští vkročili s cílem ještě bojovat. Růžička tak měl o práci postaráno a už dvě minuty po příchodu z kabin musel během oslabení vytáhnout skvělý zákrok, aby zkrotil prudkou ránu Dalajky. Pozorný musel být i při další přesilovce Zlína, když se až před bránu v sólu prodral Dominik Matula, jenž chtěl zkusit Růžičku překonat tak, jako to dokázal Ďurač u Čápa. V 52. minutě ale domácí náhle přidali, zamkli svého soupeře do pásma, až se trefil Jakub Kotala. Zdálo se, že už žádný další gól nepadne, neboť se zápas od té doby už dohrával, ale nakonec se Zlínští mohli radovat aspoň z čestného úspěchu, když o nulu připravil Růžičku Dominik Hladiš, který využil chyby boleslavského hráče ve středním pásmu. Zápas tak skončil 5:1.

Ohlasy trenérů

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Podle výsledku to tak možná nevypadá, ale pro nás to bylo hodně těžké utkání, myslím po psychické stránce. Samozřejmě nás to vedlo k tomu, abychom domácí utkání zvládli, a abychom ty tři body získali. Zlín zatím ani jednou nevyhrál, což může být hodně svazující, a jsme rádi, že to kluci zvládli a dovedli do vítězného konce.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Já domácím gratuluji k vítězství, my máme v současné době hodně omezený kádr kvůli zraněním a nemocem, takže jsme rádi, že se zápas vůbec odehrál. Hráčům bych chtěl poděkovat, že jsme ho i v tak malém počtu odehráli se ctí. Proti plnému kádru se hraje těžce a my jsme na začátku neproměnili nějaké šance. Tím by se mohl zápas zdramatizovat a mít i jiný náboj. Krom marodky nás trápí i koncovka. Dáváme málo gólů a to se odráží i ve výsledcích.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov