BK MLADA BOLESLAV
11. 12. 2014 | Josef Zdobinský

Špatná třetí třetina rozhodla o prohře juniorů ve Vítkovicích

34., čtvrtek 11. 12. 2014
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
V í t k o v i c e – Mladoboleslavští junioři sehráli s ostravskými Vítkovicemi smolné utkání. V prvních dvou třetinách totiž byli Vítkovicím vyrovnaným soupeřem, ale v závěrečné třetině postihl Bruslaře jakýsi kolaps. Inkasovali v krátkém sledu tři branky a z Ostravy tak jedou s prázdnou. Jedinou branku Boleslavi vstřelil v sedmatřicáté minutě Radek Pořízek.
Vítkovice: Šimeček – Adamík, Demel "A", Šendera, Puzič, A. Charvát, M. Charvát "C", Rudl – Ballner, Gřeš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák "A", Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Štosek, Hes "A", Žalud, Bernard "C", Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Pätoprstý, Klečka, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Motloch.
Branky a nahrávky: 10. Adamík (Jáchym, M. Charvát), 32. Jáchym (Gřeš, Adamík), 42. Česlík (Sysala, Sendera), 44. Gelnar (Sysala, Rudl), 46. Ballner (Gřeš, Demel) – 37. Pořízek (TS). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Barteček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 54:31.

Komentář

První třetina se nesla ve vysokém a rychlém tempu a hra se musela přerušovat jen v nejdůležitějších případech. Domácí juniorka vstoupila do utkání lépe. V úvodních minutách utkání si zachytal více hostující brankář Růžička. A aktivita se domácím hokejistům vyplatila. Vojtěch Adamík se v desáté minutě po rychlé kombinaci s Tomášem Jáchymem a Markem Charvátem rozhodl vystřelit od modré a Růžička, který puk prakticky vůbec neviděl tak poprvé kapituloval. Boleslav mohla vyrovnat záhy. Průškova rána ale mířila jen do tyče a jelikož se v následných minutách další šance neobjevily ani na jedné straně, skončila první třetina výsledkem 1:0 pro domácí.

I ve druhé části byli aktivnějšími hráči domácího celku, nicméně i Bruslaři hráli aktivně, z čehož byla celkem příjemná podívaná.V jednatřicáté minutě byla k vidění i druhá branka v utkání, přičemž, ke smůle hostů, padl puk opět za záda brankáře Růžičky. Domácí junioři se totiž po nebezpečné střele Matěje Hese dokázali rychle přesunout před hostující branku a Tomáš Jáchym našel skulinku mezi betony Jana Růžičky. Ve třicáté sedmé minutě se ale Boleslavi přeci jen podařilo vstřelit kontaktní branku. Za faul Vojtěcha Adamíka bylo totiž nařízeno trestné střílení, které Radek Pořízek s přehledem proměnil. V poslední minutě druhé třetiny pak domácí znovu ochránila branková konstrukce, kterou rozezněla střela Davida Bernada.

Třetí dvacetiminutovka byla ale z pohledu hostů katastrofální. Jako by přišel v pauze mezi druhou a třetí třetinou nějaký zkrat. Zkrátka a dobře, do sítě Mladé Boleslavi padal jeden gól za druhým. Celkem byly tři a to mohli být Středočeši rádi, že David Sysala neproměnil v padesáté minutě trestné střílení. Ale popořadě. Ve dvaačtyřicáté minutě předvedli lahůdkovou kombinaci Sysala s Petrem Česlíkem a druhý jmenovaný mohl slavit třetí gól v síti Boleslavi. Aby toho nebylo málo, přidal čtvrtý gól Vítkovic Jakub Gelnar. V šestačtyřicáté minutě pak přidal poslední branku zápasu, opět do sítě hostů, David Ballner. Ve zbývajících minutách si již domácí své čtyřgólové vedení v klidu pohlídali a zaslouženě tak Mladou Boleslav porazili.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.