BK MLADA BOLESLAV
11. 12. 2014 | Josef Zdobinský

Špatná třetí třetina rozhodla o prohře juniorů ve Vítkovicích

34., čtvrtek 11. 12. 2014
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
V í t k o v i c e – Mladoboleslavští junioři sehráli s ostravskými Vítkovicemi smolné utkání. V prvních dvou třetinách totiž byli Vítkovicím vyrovnaným soupeřem, ale v závěrečné třetině postihl Bruslaře jakýsi kolaps. Inkasovali v krátkém sledu tři branky a z Ostravy tak jedou s prázdnou. Jedinou branku Boleslavi vstřelil v sedmatřicáté minutě Radek Pořízek.
Vítkovice: Šimeček – Adamík, Demel "A", Šendera, Puzič, A. Charvát, M. Charvát "C", Rudl – Ballner, Gřeš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák "A", Beneš, Sysala, Jáchym, Gelnar.
Ml. Boleslav: Růžička – Mašek, Tůma, Štosek, Hes "A", Žalud, Bernard "C", Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Pätoprstý, Klečka, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Motloch.
Branky a nahrávky: 10. Adamík (Jáchym, M. Charvát), 32. Jáchym (Gřeš, Adamík), 42. Česlík (Sysala, Sendera), 44. Gelnar (Sysala, Rudl), 46. Ballner (Gřeš, Demel) – 37. Pořízek (TS). Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Barteček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 54:31.

Komentář

První třetina se nesla ve vysokém a rychlém tempu a hra se musela přerušovat jen v nejdůležitějších případech. Domácí juniorka vstoupila do utkání lépe. V úvodních minutách utkání si zachytal více hostující brankář Růžička. A aktivita se domácím hokejistům vyplatila. Vojtěch Adamík se v desáté minutě po rychlé kombinaci s Tomášem Jáchymem a Markem Charvátem rozhodl vystřelit od modré a Růžička, který puk prakticky vůbec neviděl tak poprvé kapituloval. Boleslav mohla vyrovnat záhy. Průškova rána ale mířila jen do tyče a jelikož se v následných minutách další šance neobjevily ani na jedné straně, skončila první třetina výsledkem 1:0 pro domácí.

I ve druhé části byli aktivnějšími hráči domácího celku, nicméně i Bruslaři hráli aktivně, z čehož byla celkem příjemná podívaná.V jednatřicáté minutě byla k vidění i druhá branka v utkání, přičemž, ke smůle hostů, padl puk opět za záda brankáře Růžičky. Domácí junioři se totiž po nebezpečné střele Matěje Hese dokázali rychle přesunout před hostující branku a Tomáš Jáchym našel skulinku mezi betony Jana Růžičky. Ve třicáté sedmé minutě se ale Boleslavi přeci jen podařilo vstřelit kontaktní branku. Za faul Vojtěcha Adamíka bylo totiž nařízeno trestné střílení, které Radek Pořízek s přehledem proměnil. V poslední minutě druhé třetiny pak domácí znovu ochránila branková konstrukce, kterou rozezněla střela Davida Bernada.

Třetí dvacetiminutovka byla ale z pohledu hostů katastrofální. Jako by přišel v pauze mezi druhou a třetí třetinou nějaký zkrat. Zkrátka a dobře, do sítě Mladé Boleslavi padal jeden gól za druhým. Celkem byly tři a to mohli být Středočeši rádi, že David Sysala neproměnil v padesáté minutě trestné střílení. Ale popořadě. Ve dvaačtyřicáté minutě předvedli lahůdkovou kombinaci Sysala s Petrem Česlíkem a druhý jmenovaný mohl slavit třetí gól v síti Boleslavi. Aby toho nebylo málo, přidal čtvrtý gól Vítkovic Jakub Gelnar. V šestačtyřicáté minutě pak přidal poslední branku zápasu, opět do sítě hostů, David Ballner. Ve zbývajících minutách si již domácí své čtyřgólové vedení v klidu pohlídali a zaslouženě tak Mladou Boleslav porazili.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov