15. 11. 2014 | Vojtěch Balon

Juniorům se daří, vyhráli na Kladně!

25., sobota 15. 11. 2014
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
M l. B o l. – Mladoboleslavští junioři se po smolné porážce v Plzni vrátili na vítěznou vlnu. V utkání 25. kola DHL Extraligy juniorů zvítězili v poměru 5:3 na Kladně. Na vedoucí branku Kladna z desáté minuty stihli Bruslaři hned dvojnásobně do první sirény odpovědět. Rytíři postupně dotahovali, ale poté, co vyrovnali na 3:3, se prosazoval už jen tým z města automobilů. Vítěznou branku vstřelil v čase 44:53 Lukáš Volf.
Kladno: Vladař – Větrovec, Bunda, Matula, Míka, Špaček, Chládek – Hajný, Machač, Šilhavý, Křepelka, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík
Ml. Boleslav: Růžička – Štosek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Chvátal, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Sedmík, Motloch
Branky a nahrávky: 10. Kružík (Matula, Křepelka), 24. Macháček (Miura), 38. Šilhavý (Machač, Doležal) – 11. Pařízek (Pätoprstý, Červinský), 17. Pätoprstý (Červinský, Pořízek), 33. Borovec (Poljanyčka), 45. Volf (Pořízek), 50. Volf (Motloch). Rozhodčí: Pavlovič – Marek, Doležal. Vyloučení: 4:2, navíc Janeček (KLA) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5.

Komentář

První minuty utkání patřily domácímu Kladnu. V páté minutě se do dobré příležitosti přihnal Machač, ale Šilhavý nedokázal jeho pasu zužitkovat. O minutu později zahrozili i Boleslavští, Chvátalovi však v rozhodující moment kotouč přeskočil hůl. Poté převzali iniciativu opět Rytíři – Janeček sice v deváté minutě svou šanci nevyužil, avšak v čase 9:55 boleslavským bekům ujel Daniel Kružík a střelou pod víko nedal Růžičkovi šanci. O 37 sekund však bylo vyrovnáno. Radek Pořízek prokázal důraz na brankovišti a vymazal kladenský náskok. Na boleslavské střídačce bylo v sedmnácté minutě ještě veseleji, protože Denis Pätoprstý chytrou tečí převrátil jazýčky vah na stranu Bruslařů.

Vstup do třetiny vyšel i podruhé lépe Rytířům, kteří se dočkali vyrovnání z hole Vladimíra Macháčka. Bruslaře inkasovaná branka nabudila. Kotalu sice výtečně vychytal Vladař a hosté nedokázali zužitkovat ani nařízeného trestného střílení po faulu na Volfa, avšak o chvilku později i s porcí štěstí dokázal Zdeněk Borovec propasírovat touš za záda kladenského gólmana – 2:3. Jako správný kapitán se zachoval Vojtěch Šilhavý, jenž ještě před druhou sirénou prokázal přesnou mušku a vyrovnal.

To ale bylo ze strany Kladna vše. Ve třetí třetině se Lukáš Volf dostal do samostatného úniku a poslal Vladaře na párek. Tato branka se ukázala být trefou vítěznou. Tentýž hráč, Lukáš Volf, ještě v padesáté minutě pojistil výhru Bruslařů skrytou střelou z otočky.