BK MLADA BOLESLAV
5. 9. 2014 | Josef Zdobinský

Od lídra z Vítkovic nedostali junioři šanci

5., pátek 5. 9. 2014
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. – Junioři Bruslařů mají za sebou druhý domácí zápas s Vítkovicemi. V bitvě bohaté na vyloučení (dohromady jich bylo sedmnáct) obdrželi od lídra soutěže čtyřgólovou nadílku. Bruslaři se sesypali po druhém obdrženém gólu.
Ml. Boleslav: Růžicka – Tůma, Čermák, Hes, Kurka, Žalud, Bernad "C", Šťáva, Červinský, Průšek, Kotala, Sedmík, Pätoprsty, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Klečka, Sonnek.
Vítkovice: Wanecki – Adamík, Demel, Puzič, Charvát M. "C", Charvát A., Rudl – Ballner, Rimmel, Gřeš, Illéš, Česlík, Kafka, Blahuta, Kuťák, Ollender, Csomor, Sysala, Jáchym, Gelnar.
Branky a nahrávky: 15. Illéš (Puzič), 34. Adamík, 34. Ballner (Sysala, Rudl), 52. Rudl (Adamík, Ollender). Rozhodčí: Jílek – Frodl, Charvát. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 23:39.

Komentář

Utkání přitom Boleslav nerozehrála vůbec špatně. Byla aktivnější a dokázala si vypracovat i jistou územní převahu. Jen nějaká vyložená šance s gólem jejich výkonu v první třetině chyběla. To Steel dokázal z minima vytěžit maximum. V patnácté minutě, krátce po jednom z mnohých vyloučení na obou stranách, si najel Jakub Illéš před Růžičkovu branku a chytře posunul puk za jeho záda – 0:1. Po gólu se ujmuli aktivity hosté, ale ani Bruslaři se nevzdali a snažili se alespoň o vyrovnání.

Do druhé třetiny vstoupili domácí junioři opět aktivně. Bylo zřejmé, že je trenér Kadeřábek o přestávce za inkasovaný gól asi nepochválil, ale určitě se je snažil pozitivně nabudit. Bruslaři se snažili, a i když měli díky hromadě vyloučení spoustu možností pro vstřelení branky, nebyli toho schopni. V tomto utkání bylo prost práno hostům. Těm se ve třiatřicáté minutě povedlo dát i druhý gól. Vojtěch Adamík zachytil domácí rozehrávku a po samostatném průniku zavěsil puk za Růžičkova záda podruhé – 0:2. Neuběhla ani minuta a hosté se radovali znovu. Do zcela odevzdané obrany domácí obrany vjeli Adamík s Davidem Ballnerem a druhý jmenovaný završil pohromu domácích ve druhé třetině - 0:3. Pak už bylo o vítězi de facto rozhodnuto. Vítkovice byly všude a Boleslav jen dohrávala.

Třetí třetina už se nemusela ani hrát. Boleslavští junioři působili chvílemi až moc odevzdaně. Krom toho si ubírali síly zbytečnými hrami v oslabení. Když jednou dovolili domácí hostům jít do přesilovky pěti proti třem, přímo se nabízelo, aby Vítkovice dokonaly nešťastný den domácích „borců“. A ten také přišel. Adamík nahrál puk volnému Dominiku Rudlovi, který jej zavěsil do domácí sítě počtvrté a naposledy. Ve zbytku utkání se kromě několika dalších vyloučení už nic nedělo a Vítkovice se zaslouženě mohly radovat ze tří bodů.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.