BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2014 | Josef Zdobinský

Černý týden dorostu završila porážka s Letňany

36., sobota 25. 1. 2014
HC Letňany - Ml. Boleslav LET - MBL
L e t ň a n y - Dorostenci Mladé Boleslavi mají za sebou černý týden. Po středeční prohře 5:0 s Karlovými Vary si boleslavští mladíci neporadili ani s kolegy z Letňan a připsali si na účet další porážku, tentokrát 5:1. Jediným střelcem Bruslařů se stal Jan Prokop.
HC Letňany: Dubský – Hůla, Pařík, Starosta, Zeliska, Kučera, Chvála, Štosek – Pražienka, Honetschläger, Burda, Poljanyčka, Klečka, Kroh, Kulda, Čapek, Smejkal, Horák.
Ml. Boleslav: Růžička – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Průšek, Prokop, Pätoprstý, Vajsejtl, Planý, Ficek, Švejda, Sedmík, Durdil.
Branky a nahrávky: 8. Starosta (Horák, Smejkal), 13. Honetschläger (Čapek, Kroh), 14. Horák, 49. Kulda (Kučera, Hůla), 57. Poljanyčka (Kulda) – 37. Prokop. Rozhodčí: Hornáček - Marek, Zmeškal. Vyloučení: 2:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 54:19.

Komentář

Bruslaři nezačali utkání nejlépe. Hned v první minutě se totiž nechal lehkomyslně vyloučit Denis Pätoprstý za hru vysokou holí. O chvilku později se však síly na ledě opět vyrovnaly. V osmé minutě pak nastalo hrůzných sedm minut, které by boleslavští dorostenci nejradši vymazali z povrchu zemského. V čase 7:39 dostal do vedení domácí mužstvo Martin Starosta. Ve třinácté minutě pak zvýšil na rozdíl dvou branek Tomáš Honetschläger, a než se kdo nadál, Jiří Horák skóroval na 3:0! Tímto výsledkem také první třetina skončila.

Druhá část hry byla nejvyrovnanější, a také, z pohledu Boleslavi, nejpovedenější. Bruslaři se sice dlouho museli bránit, od osmadvacáté minuty totiž hráli až do třiatřicáté minuty vinou Růžičky, Tůmy a Adamíka ve čtyrech. Tuto těžkou zkoušku ale zvládli, a poté, co rozhodčí poslali na nucený odpočinek také Hůlu z Letňan, povedlo se Janu Prokopovi snížit na rozdíl dvou branek.

Třetí třetině už zase gólově vládlo domácí mužstvo. Ve čtyřicáté deváté minutě potrestal Sedmíkovo vyloučení Vojtěch Kulda - 4:1! Tři minuty před koncem pak rozvlnil boleslavskou síť po páté, a v tomto utkání i naposledy Olexander Poljanyčka. Pak ještě poslal Bruslaře do čtyř Tůma, ale to už se nic nestalo. Bruslaři tak odjíždějí z Letňan s nulou, neboť doplatili na mnohá vyloučení. Celkově totiž hráli v oslabení celou jednu třetinu, zatímco domácí mužstvo jen dvě minuty.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).