BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2014 | Vojtěch Balon

V souboji sousedů v tabulce junioři rozdrtili Kladno

28., sobota 11. 1. 2014
Kladno - Ml. Boleslav KLA - MBL
M l. B o l. – Juniorka potvrdila dobrou venkovní formu a po těsných výhrách v Pardubicích a Plzni přidala další důležité vítězství, které se proti Kladnu rodilo o poznání snáze – Bruslaři pro sebe zápas uzmuli v poměru 5:1. Postarala se o to především trojice Jan Sonnek a Lukáš Volf (oba 1+3) a Ivan Ďurač (2+0).
Kladno: Švihálek – Kolářík, Větrovec, Bunda, Potěchin, Špaček, Hájek, Rajter – Kalla, Veselý, Janeček, Kuzďas, Macháček, Slánský, Habrdla, Kobes, Novák, Šilhavý, Doležal, Machač.
Ml. Boleslav: Pechek – Kulhánek, Nedbal, Plíšek, Kurka, Bernad, Souček, Hes, Šťáva – Bjakov, Pätoprstý, Kotala, Smrčka, Volf, Sonnek, Kuchta, Ďurač, Podsedníček, Marek, Chvátal, Zajíc.
Branky a nahrávky: 47. Doležal (Veselý, Kalla) – 16. Sonnek (Volf, Šťáva), 23. Kotala (Sonnek, Volf), 29. Volf (Kotala, Sonnek), 42. Ďurač (Sonnek, Volf), 53. Ďurač (Pätoprstý, Bernad). Rozhodčí: Würtherle – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 31:31.

Komentář

Souboj sousedů v tabulce začal dvěma vyloučeními domácích mladých Rytířů. Mladoboleslavští hokejisté si ale při trestech Hájka a Machače nedokázali vytvořit kloudnou šanci. Při hře v plném počtu na obou stranách bylo lepším týmem Kladno, jež trávilo spoustu času před hostující brankou. Tlak ale nebyl domácím hráčům nijak platný, naopak se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. V čase 15:12 padla úvodní branka střetnutí a postarali se o ni Bruslaři – po souhře tria Ondřej Šťáva, Lukáš Volf, Jan Sonnek se dokázal prosadit poslední jmenovaný – 1:0.

Po tomto gólu jakoby si oba týmy prohodily své role. Mladá Boleslav hrála uvolněně a bez větších problémů držela puk, naopak Rytíře úvodní branka srazila do kolen – ve zbytku první periody se přes střední pásmo dostávali jen sporadicky.

Druhá dvacetiminutovka začala opět vyloučením, tentokrát byl ale za katr poslán Mladoboleslavský Ondřej Šťáva. Kladno přesilovku nevyužilo, naopak hned vzápětí po návratu hostujícího beka do hry Bruslaři zvýšili svůj náskok. Opět u toho byl Lukáš Volf, jenž spolu s Janem Sonnkem asistovali u gólu Jakuba Kotaly.

O šest minut později, v čase 28:48 se Kotala přeorientoval do pozice asistenta a vyměnil si roli se střílejícímLukášem Volfem – 3:0. Rytíři se po této brance sesypali a nesčetněkrát se zachraňovali vyhazováním na zakázaná uvolnění. Trenér Vejvoda si proto vyžádal oddechový čas, který se ukázal jako dobrý krok – hra se vyrovnala a Kladno si vypracovalo i několik šancí, jež ale eliminoval dobře chytající Pechek. Největší možnost spálil extraligu hrající Patrik Machač, který z bezprostřední blízkosti napálil pouze Boleslavského brankáře, a tak se po dvou třetinách šlo za stavu 0:3.

Na začátku závěrečné periody veškeré naděje Kladna na obrat rázně utnul tvrdou střelou od modré Ivan Ďurač. Stejný hráč se poté dopustil nedovolenou hrou vysokou holí, za což byl vyloučen na dvě minuty. Přesilovku sice Kladno nevyužilo, hned po jejím skončení se ale Rytíři konečně dočkali své první branky. Čestný gól zaznamenal po dorážce u brankoviště důrazný Filip Doležal.

Další trefu do černého mohl přidat Šilhavý, jenž ale po chirurgicky přesném pasu Machače minul branku. Nevyužitá šance mohla Kladno mrzet stejně jako tyč, jež zazvonila poté, co v mezikruží napřáhl Macháček. Bruslaři vyučovali domácí hráče z produktivity, další lekci jim dal v čase 52:53 agilníIvan Ďurač, jenž v přesilovce svým druhým gólem popáté prostřelil bezmocného Švihálka. Po páté trefě už Mladá Boleslav šetřila síly na nadcházející domácí dvojboj proti pražským "S" a pohodlně dokráčela k výhře 5:1, díky níž přeskočila Rytíře v tabulce.

Související články

Aktuality

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.