BK MLADA BOLESLAV
14. 9. 2013 | Lukáš Chuchválek

Junioři ve Vítkovicích prohrávali 0:4, ztrátu se snažili smazat, ale neuspěli

3., sobota 14. 9. 2013
Vítkovice - Ml. Boleslav VIT - MBL
O s t r a v a - V pátek 13. září nastoupili junioři na vítkovický led, aby zde potvrdili obstojný vstup do sezóny, navíc měli soupeři co vracet z minulé sezóny. Vstup se ale vůbec nepovedl, neboť to po první třetině bylo již 4:0 pro Vítkovice. Boleslav ve zbývajícím čase stahovala náskok Vítkovic a už dále neinkasovala, třebaže soupeř Bruslaře výrazně přestřílel. Na výhru to nemohlo stačit.
Vítkovice: Svoboda – Ballner, Blahuta, Česlík, Churý, Gelnar, Holý, Illeš, Němec, Ollender, Škutchan, Slováček, Sysala, Tomi, Bail, Cabák, Černín, Charvát, Demel, Hawlík, Jonáš, Klok, Pop, Štencel
Ml. Boleslav: Pechek (21. Tomšů) – Adamík, Bartoš, Bernad, Hřebíček, Kulhánek, Kurka, Lobo, Nedbal, Plíšek, Souček, Borovec, Chvátal, Ďurač, Frolík, Kotala, Kuchta, Marek, Němec, Patoprstý, Podsedníček, Smrčka, Sonnek, Scuhan, Školoud, Verner, Volf
Branky a nahrávky: 8. Škutchan (Illéš, Charvát), 10. Němec (Klok, Demel), 11. Tomi (Slováček), 17. Churý (Němec, Holý) – 36. Kotala (Podsedníček), 56. Školoud (Sonnek). Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 53:24.

Komentář

Zápas začal v pěkném tempu a hráči obou celků si vypracovávali mnoho šancí. V 8. minutě se prosadil vítkovický Adam Škutchan, čímž otevřel skóre. Boleslav se snažila na inkasovaný gól reagovat rychle, ale nedařilo se. Navíc o dvě minuty později v rozmezí 50 sekund dvakrát znovu inkasovala díky ranám Erika Němce pod břevno a Vojtěcha Tomiho, jehož gól byl důsledkem neustálého tlaku na branku hostů. V 17. minutě se počtvrté prosadil potom, co své šance promarnili Bruslaři, Radek Churý, jenž zprotiútoku pálil prakticky do prázdné brány.

Ve druhé třetině se Boleslav pokoušela se stavem něco udělat, avšak jejich snaha vyšla v niveč kvůli nepříliš dobré střelecké potenci a množství zbytečných vyloučení, kvůli nimž se musela dále bránit. Pechka vystřídal v brance Ondřej Tomšů, jenž do konce zápasu nepustil žádnou branku. Ve 36. minutě se Boleslav nakonec přece jen prosadila, když se dostal do brejku Jakub Kotala, který forhendovou kličkou vykoupal brankáře Svobodu a obral ho o nulu. O minutu později dosáhla Boleslav ještě jedné branky, která však pro postavení útočícího hráče v brankovišti nemohla být uznána.

V posledním dějství se Bruslaři snažili zápas zdramatizovat, ovšem brankář Svoboda byl vždy na svém místě. Samotné Vítkovice nastřelily šest minut po odchodu z kabin tyčku. Dále Boleslav nezužitkovala brejk dvou na jednoho a začala houstnout atmosféra, jež vyústila v potyčku čtyř hráčů. Ta pomohla více Mladé Boleslavi, jež v 56. minutě vstřelila druhou branku zásluhou Petra Školouda, jenž zavěsil pod břevno. Domácí se v dalších minutách už soustředili na bránění, zatímco Bruslaři zkoušeli štěstí ve hře bez brankáře. Žádná branka však už nepadla.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).