BK MLADA BOLESLAV
2. 3. 2013 | Jan Salajka, Lukáš Chuchválek

Junioři nevstřelili na Slavii ani branku a jedou domů opět s prázdnou

UDR8, sobota 2. 3. 2013
Slavia - Ml. Boleslav SLA - MBL
P r a h a - K osmému kolu skupiny play-out NOEN extraligy juniorů nastoupili mladí Bruslaři na ledě pražské Slavie. Zápas už měl charakter charakter přátelského utkání s tím, že Boleslav přijela s osekanou sestavou. V Edenu však Boleslavi nepřálo střelecké štěstí a sama inkasovala čtyřikrát. Junioři si tedy připisují už čtvrtou porážku v řadě.
Slavia: Mouček – Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Jedlička, Brzák, Tomek, Semrád, Preševa, Ryzák, Novák, Šteiner, Hlinka, Moravec, Ptáčník
Ml. Boleslav: Bača (33. Ašenbrenner) - Šimek, Borovec, Němec, Marek, Rovný, Nedbal, Podsedníček, Chvátal, Frolík, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Bernad
Branky a nahrávky: 6. Jedlička (Hlinka, Ryzák), 22. Štajner (Moravec), 27. Tomek (Moravec), 60. Jedlička. Rozhodčí: Jebavý - Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:9 navíc Antonín Růžička (SLA) 10 min. OT nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 139. Střely na branku: 38:15. Průběh utkání: 4:0.

Komentář

V úvodu utkání slávisté velmi často vyhazovali na zakázaná uvolnění a bránili mladoboleslavské výpady. Přesto to byli právě oni, kteří se jako první ujali vedení. Dobrý forčeking vyústil v chybu hostujících obránců, Hlinka přenechal puk Jakubu Jedličkovi, který mířil přesně k tyči. Slavia byla aktivnější, v přesilové hře dorážel puk u vzdálenější tyče Babka, ale z ostrého úhlu minul volný prostor za brankářem.

Úvod třetiny druhé se nesl ve znamení domácí přesilové hry, kterou následně využil Dominik Štajner a zajistil svému celku dvoubrankové vedení. Možnost snížení měl na holi Ladislav Marek, ale kotouč přihraný zpoza branky k druhé tyči usměrnil pouze do tyče. Přišla tak odplata domácích, na tříbrankový rozdíl navýšil v nepřehledné situaci před brankou Václav Tomek.

Trenér Mladé Boleslavi se o pár minut později rozhodl vystřídat brankáře, místo Bači nastoupil Ašenbrenner, který zbytek třetiny dochytal bez inkasované branky.

Třetí dějství přineslo vyrovnaný hokej, pevnou slávistickou obranu, ale i občasné ofenzivní výpady. Kupříkladu Brzák tečoval nahození od modré přímo do tyčky. Domácí rozkouskovali hru a hosté si v závěru vzali oddechový čas, navíc zkusili štěstí bez brankáře. Tento tah ovšem nevyšel, Jakub Jedlička kličkou obehrál obránce a bez problémů zakončil do prázdné.

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.