BK MLADA BOLESLAV
15. 2. 2013 | Josef Zdobinský

Junioři si poradili se Slávií

UDR3, pátek 15. 2. 2013
Ml. Boleslav - Slavia MBL - SLA
M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři přivítali ve třetím kole play-out na domácím ledě pražskou Slavii. I když herně byla první třetina spíše vyrovnaná, podařilo se Pražanům snadno dostat do dvoubrankového vedení. Bruslaři se střelecky zpočátku spíše dosti trápili a brankové prokletí se jim podařilo překonat až ve třetí třetině, ve které byli lepším mančaftem. Klání se jim povedlo dostat až do prodloužení, které rozhodl parádní střelou Kurka. Dva body tak přeci jen zůstávají doma.
Ml. Boleslav: Bača (Ašenbrenner - 21.) – Groer, Souček, Borovec, Nedbal, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Brzák, Frolík, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bašus, Bernad.
Slavia: Mouček (Eder) - Leština, Babka, Růžička, Malý, Rittig, Jedlička, Brzák, Tomek, Navrátil, Semrád, Preševa, Ryzák, Novák, Šteiner, Hlinka, Moravec, Ptáčník.
Branky a nahrávky: 43. Rovný (Marek, Vrba), 45. Frolík (Koudela, Němec), 62. Kurka (Koudela) - 14. Šteiner (Malý), 17. Tomek (Semrád, Ptáčník). Rozhodčí: Smitka - Kájínek, Hejl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 45.

Komentář

Na co boleslavští útočníci v první třetině sáhli, to bylo odsouzené k zániku. Střelecká nemohoucnost byla na juniorce do očí bijící. Hra nebyla špatná, ale efektivita nulová. Oproti tomu Slávisté dali z ničeho dvě branky. Z akcí, které by nikdo neoznačil za brankové. První změna stavu přišla ve 14. minutě, poté co prapodivným způsobem skončil puk za Bačovými zády. Gól byl připsán Šteinerovi. O pár minut později se Slávisté radovali znovu. Tentokrát kotouč poslal za Bačovy záda Tomek. To bylo v první části hry vše.

Dvě hloupě inkasované branky vyhnaly z ledu po první části Baču, a tak se od druhé třetiny v domácí kase objevil Ašenbrenner. Bruslaři začali druhou třetinu velmi aktivně. Ve 22. minutě se dostal do slibné příležitosti Marek, ale nebylo mu přáno. O pár minut později pak vystrašil brankáře Pražanů střelou od modré Koudela. Jeho střele však chyběla větší přesnost. Ve 26. Minutě se před brankou Slávie objevili Školoud s Markem, ale uklouzli a akce, která zpočátku vypadala slibně, tak nakonec skončila spíše komicky. I když se Bruslaři moc snažili, nebylo jim přáno. Těsně před koncem třetiny ještě Ašenbrenner podržel domácí, když čaroval v brance po střelách Hlinky a Moravce.

Třetí třetina se nesla ve znamení boleslavského tlaku. Ve 43. minutě se po krásné kombinaci s Markem a Vrbou prosadil Rovný. O tři minuty později došlo k přečíslení domácích dvou na jednoho. Koudela přihrál Frolíkovi a ten srovnal - 2:2. Po druhé brance, jakoby se Slávisté z ledu vypařili. Hrálo se víceméně jen na jedné třetině a hosté byli psychicky na dně. Dělali zbytečné chyby, které pak napravovaly fauly, což mělo za následek spoustu vyloučení. Bruslaři ale svých příležitostí nedokázali využít a tak zápas dospěl do prodloužení. To mělo podobný průběh jako třetí část a zasloužené dva body poslal domácím na konto v čase 61:01 nechytatelnou bombou obránce Kurka.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: My jsme si dnes vzali příklad ze včerejšího utkání "Áčka" s Berounem. (smích) Ne, teď vážně. V přestávce mezi první a druhou třetinou padaly v kabině ostřejší slova a v následující hře to pak bylo i vidět. Toť vše.

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.