BK MLADA BOLESLAV
31. 1. 2013 | Josef Zdobinský

První utkání v play-out junioři zvládli

UDR1, čtvrtek 31. 1. 2013
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. - Boleslavská juniorka přivítala na domácím ledě v prvním kole play-out Rytíře z Kladna. Trenér Bruslařů Vidner udělal před utkáním malou změnu v sestavě a do branky postavil Baču. Utkání se velmi dlouho rozjíždělo, na hráčích obou mužstev bylo vidět, že jsou od barážových pozic poměrně daleko a spíše sezónu jen dohrávají.
Ml. Boleslav: Bača - Souček, Borovec, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Brzák, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Bernad.
Kladno: Exner - Hájek, Bunda, Šilhavý, Znamenáček, Kobes, Kalla, Habrdla, Gottlieb, Véber, David, Kolářík, Janeček, Fiala, Vodák, Král, Rajter, Tomáš, Vyšín, Pípal.
Branky a nahrávky: 22. Bernad (Kurka, Bičiště), 27. Rovný (Školoud, Podsedníček), 54. Borovec (Vrba, Frolík) - 30. Tomáš (Král), 60. Kalla. Rozhodčí: Charvát - Frodl, Škrobák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

Komentář

V úvodu utkání se obě mužstva spíše trápila. Nejvytíženější částí ledové plochy se v první dvacetiminutovce stalo střední pásmo. Bruslaři velmi často ztráceli kotouč vinou nepovedených přihrávek a ještě horších zpracovaní. Do první příležitosti se dostal až v osmé minutě kladenský Kolářík, který si bez jediného náznaku ataku ze strany obránců domácích dojel s pukem až k Bačovi – na toho ale nevyzrál. O dvě minuty později se vyskytl v dobré příležitosti ke vstřelení branky Vyšín, který si objel domácí klec, ale když se chystal ke střele, puk mu s největší zdvořilostí sebral z hole Kulhánek. Druhá polovina první třetiny už nic nepřinesla. Hra se velmi často kouskovala a obě mužstva se nikam nehnala.

O přestávce asi domácí kouč Vidner volil ostřejší slova, neboť do druhé třetiny vstoupilo úplně jiné domácí mužstvo. Bruslaři potvrdili, že lva ve znaku nemají náhodou. Na led totiž vtrhli doslova jako lvi, což přineslo i „kýžené ovoce“ v podobě gólu. Bičiště se štěstím vypíchl puk jednomu z kladenských juniorů a puk se od něj dostal až ke Kurkovi, jenž našel přesně Bernada, jehož tečovaná střela skončila až za Exnerovými zády. Nutno přiznat že po vstřelení vedoucí branky domácích se hra poměrně vyostřila a hráči obou mužstev měli problémy udržet své emoce na „uzdě“. To mělo za následek i - oproti první části - hromadu vyloučení. Ve 27. minutě se Boleslav dostala do dvoubrankového vedení, poté co si Školoud pohrál s Exnerem, kterého si položil na led a následně výtečně přihrál úplně volnému Rovnému, jenž měl před sebou prázdnou polovinu branky. O tři minuty později dal pak hostům naději Tomáš, který překonal Baču z protiútoku. Druhá desetiminutovka třetiny už nepřinesla výraznější moment.

Poslední část se zpočátku až nepříjemně podobala té první. Tedy spousta pokažených přihrávek a hra ve středním území. První větší příležitost přišla až ve 48. minutě se střelou Školouda zpoza kruhů. Jeho tvrdá rána šla ale těsně mimo. V 54. minutě musel Exner vytahovat kotouč ze sítě potřetí. Vrbova střela od modré šla sice mimo, perfektně ji ale sklepl do levého horního koutku Exnerovy klece Borovec. Dvě minuty před koncem musel na trestnou lavici Ficek za nedovolené bránění. Hosté si vzali oddechový čas a Exner následně opustil branku. Bruslaři tak hráli téměř dvě minuty ve čtyřech proti šesti. Když už se zdálo, že toto dlouhé oslabení přežijí, udělal hloupou chybu Bača, který si za brankou nechal vzít puk Kallou a ten dokázal prázdné domácí klece patřičně využít – 3:2. Zbývající čtyři vteřiny už ale Kladnu utkání více zdramatizovat nedovolily.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Určitě jsme dnes spokojeni s výsledkem, ale se hrou až zas tak ne. Vyhráli jsme sice asi zaslouženě, i když jsme si už tak trochu tradičně nechali dát dva hloupé góly. Ale v tomhle zápase už tak bylo trochu vidět, že my i Kladno sezónu už spíše jen dohráváme.

Petr Kasík (HC Rytíři Kladno): Co k tomu dnešnímu utkání dodat. Nedáváme branky, máme jalový útok. Tato neschopnost nás provází celou sezónu, když dáme v základní části něco málo přes 70 branek, je to hodně smutné. Náskok na baráž zatím stále máme a i na tom dnešním výkonu to bylo vidět.

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.