BK MLADA BOLESLAV
12. 1. 2013 | Josef Zdobinský

Junioři ztratili v duelu s Litvínovem dva cenné body

30., sobota 12. 1. 2013
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. - Po čtvrtečním úspěchu v Ústí nad Labem chtěli boleslavští junioři potvrdit úspěch i na domácím ledě proti silnému Litvínovu. To se však nestalo. Ačkoli domácí hokejisté neodehráli vůbec špatný zápas – proti čtvrtému celku tabulky dokonce dvakrát vedli - musí se spokojit pouze s bodem. Ve třetí třetině jim totiž odešly síly a na papírově silnějšího soupeře už neměli a nechali si pracně vybojovaný náskok vzít. Utkání tak dospělo do prodloužení. Když ani to nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých štěstí přálo hostům. Litvínov si tak domů odváží dva body, domácí si připisují do bojů o záchranu bod jeden.
Ml. Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Barto.
Litvínov: Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Strejček, Kasal, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.
Branky a nahrávky: 9. Chvátal (Němec), 20. Jankovský (Kulich), 24. Koudela (Frolík, Jankovský) - 10. Písařík (Šrámek), 37. Strejček (Zdeněk), 50. Kuchař (Zdeněk), 65. Strejček. Rozhodčí: Würtherle - Špringl, Tasch. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 117.

Komentář

Zápas měl od první buly rychlý spád. Kdo čekal, že se Litvínov okamžitě ujme puku a uzavře Boleslav v jejím obranném pásmu, musel se pořádně divit. Do první vážnější situace se dostali už ve třetí minutě domácí, když Rovný vyzkoušel pozornost litvínovského brankáře, ten však zasáhl lapačkou. Také první úpravu skóre na světelné tabuli měli na svědomí domácí borci. V 11. minutě se totiž dostal do úniku David Chvátal, který nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Radost domácích ale netrvala dlouho. Pouhé dvě minuty stačily litvínovskému Písaříkovi na to, aby vyrovnal. Do kabin ale odcházeli v lepší náladě domácí, neboť Václav Jankovský využil tři vteřiny před koncem odraženého puku a skóroval.

Také druhou část začali lépe boleslavští. Ve 23. minutě totiž ujel David Koudela hostující obraně, povedlo se mu najít skulinku nad Horákovou lapačkou a s hosty to vůbec nevypadalo dobře - 3:1. Domácí junioři jakoby se nechali uchlácholit příznivým skóre a ve hře značně polevili. Toho nicméně využili hosté, kteří potrestali tuto laxnost v posledních minutách druhé třetiny. Donutili domácí k několika faulům, které měly za následek značnou a zbytečnou ztrátu sil v oslabení. Před domácí branku se puk dostával stále častěji což mělo za následek i mnoho zmatku před domácí svatyní. Po jednom takovém zmatku se kotouč odrazil od tyčky do brankáře Sejpala a poté i do sítě.

Poslední třetina vyšla lépe hostům. Těm se podařilo proměnit jednu ze svých mnoha šancí, a to konkrétně v 50. minutě, když poslal puk do boleslavské sítě Otakar Kuchař. Ač se oba mančafty v závěru třetiny snažily strhnout vítězství na svoji stranu, nebylo jim přáno. Třetí třetina tak skončila za stavu 3:3. V následujícím nudném pětiminutovém prodloužení se nic nestalo, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ani v těch se střelcům moc nedařilo. Jediný, kdo se trefil, byl hostující kapitán Jan Strejček, který tak Litvínovu získal druhý bod.

Ohlasy trenérů

Utkání očima trenéra Boleslavi Jana Vidnera: Ač by se zdálo, že přes příznivý stav v průběhu utkání budeme nakonec jeden bod brát pouze jako ztrátu, není to tak. Musíme se podívat na tabulku kolikátí jsme my a kolikátý Litvínov. Tento bod je pro nás určitě plusový."

Utkání očima trenéra Litvínova Radka Mrázka: V zápase jsme měli velkou kapku štěstí. Kluky musím pochválit za to, jaký obrat se jim povedl, ale rozhodně si nezaslouží pochvalu za předvedenou hru, se kterou se bohužel potýkáme v posledních zápasech stále častěji. Každopádně jsem za tyto dva body, které vezeme z Boleslavi, rád.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav