BK MLADA BOLESLAV
12. 1. 2013 | Josef Zdobinský

Junioři ztratili v duelu s Litvínovem dva cenné body

30., sobota 12. 1. 2013
Ml. Boleslav - Litvínov MBL - LIT
M l. B o l. - Po čtvrtečním úspěchu v Ústí nad Labem chtěli boleslavští junioři potvrdit úspěch i na domácím ledě proti silnému Litvínovu. To se však nestalo. Ačkoli domácí hokejisté neodehráli vůbec špatný zápas – proti čtvrtému celku tabulky dokonce dvakrát vedli - musí se spokojit pouze s bodem. Ve třetí třetině jim totiž odešly síly a na papírově silnějšího soupeře už neměli a nechali si pracně vybojovaný náskok vzít. Utkání tak dospělo do prodloužení. Když ani to nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy, ve kterých štěstí přálo hostům. Litvínov si tak domů odváží dva body, domácí si připisují do bojů o záchranu bod jeden.
Ml. Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Barto.
Litvínov: Horák - Kokeš, Cvrk, Svoboda, Fučík, Ernst, Strejček, Kasal, Šrámek, Písařík, Kuchař, Válek, Trübenekr, Čeřovský, Zdeněk, Malec, Mical, Švarc.
Branky a nahrávky: 9. Chvátal (Němec), 20. Jankovský (Kulich), 24. Koudela (Frolík, Jankovský) - 10. Písařík (Šrámek), 37. Strejček (Zdeněk), 50. Kuchař (Zdeněk), 65. Strejček. Rozhodčí: Würtherle - Špringl, Tasch. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 117.

Komentář

Zápas měl od první buly rychlý spád. Kdo čekal, že se Litvínov okamžitě ujme puku a uzavře Boleslav v jejím obranném pásmu, musel se pořádně divit. Do první vážnější situace se dostali už ve třetí minutě domácí, když Rovný vyzkoušel pozornost litvínovského brankáře, ten však zasáhl lapačkou. Také první úpravu skóre na světelné tabuli měli na svědomí domácí borci. V 11. minutě se totiž dostal do úniku David Chvátal, který nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Radost domácích ale netrvala dlouho. Pouhé dvě minuty stačily litvínovskému Písaříkovi na to, aby vyrovnal. Do kabin ale odcházeli v lepší náladě domácí, neboť Václav Jankovský využil tři vteřiny před koncem odraženého puku a skóroval.

Také druhou část začali lépe boleslavští. Ve 23. minutě totiž ujel David Koudela hostující obraně, povedlo se mu najít skulinku nad Horákovou lapačkou a s hosty to vůbec nevypadalo dobře - 3:1. Domácí junioři jakoby se nechali uchlácholit příznivým skóre a ve hře značně polevili. Toho nicméně využili hosté, kteří potrestali tuto laxnost v posledních minutách druhé třetiny. Donutili domácí k několika faulům, které měly za následek značnou a zbytečnou ztrátu sil v oslabení. Před domácí branku se puk dostával stále častěji což mělo za následek i mnoho zmatku před domácí svatyní. Po jednom takovém zmatku se kotouč odrazil od tyčky do brankáře Sejpala a poté i do sítě.

Poslední třetina vyšla lépe hostům. Těm se podařilo proměnit jednu ze svých mnoha šancí, a to konkrétně v 50. minutě, když poslal puk do boleslavské sítě Otakar Kuchař. Ač se oba mančafty v závěru třetiny snažily strhnout vítězství na svoji stranu, nebylo jim přáno. Třetí třetina tak skončila za stavu 3:3. V následujícím nudném pětiminutovém prodloužení se nic nestalo, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ani v těch se střelcům moc nedařilo. Jediný, kdo se trefil, byl hostující kapitán Jan Strejček, který tak Litvínovu získal druhý bod.

Ohlasy trenérů

Utkání očima trenéra Boleslavi Jana Vidnera: Ač by se zdálo, že přes příznivý stav v průběhu utkání budeme nakonec jeden bod brát pouze jako ztrátu, není to tak. Musíme se podívat na tabulku kolikátí jsme my a kolikátý Litvínov. Tento bod je pro nás určitě plusový."

Utkání očima trenéra Litvínova Radka Mrázka: V zápase jsme měli velkou kapku štěstí. Kluky musím pochválit za to, jaký obrat se jim povedl, ale rozhodně si nezaslouží pochvalu za předvedenou hru, se kterou se bohužel potýkáme v posledních zápasech stále častěji. Každopádně jsem za tyto dva body, které vezeme z Boleslavi, rád.

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.