BK MLADA BOLESLAV
10. 12. 2012 | Lukáš Chuchválek

V předehrávce juniorů v Třinci padlo celkem 11 gólů. Tři body však zůstaly ve Slezsku

26., pondělí 10. 12. 2012
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c - V pondělí 10. prosince se předehrálo v netradiční dobu na žádost soupeře utkání 26. kola NOEN extraligy juniorů. Boleslav vyrazila do Slezska kvůli zraněním a absencím několika opor výrazně oslabena a odehrála zápas pouze s patnácti lidmi. Zápas měl značně divoký průběh a Boleslav i přes čtyřbrankové manko před koncem druhé třetiny sahala po vyrovnání. Třinec však ve třetí třetině neponechal nic náhodě a nastřílel do boleslavské sítě ještě tři puky.
Třinec: Šimboch - Běhal, Pisarik, Bajtek, Kindl, Mach, Kurzok, Pargáč, Žvátora, Valíček, Ohera, Hurtík, Franek, Juhász, Matáš, Bartoň, Foltýn, Vyčesaný, Jaroš
Ml. Boleslav: Sejpal (52. Bača) - Kulhánek, Němec, Marek, Kůrka, Chvátal, Rovný, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš.
Branky a nahrávky: 7. Pisarik (Kindl, Jaroš), 17. Běhal (Kindl, Pargáč), 22. Bajtek (Kindl, Matuš), 30. Franek (Matuš, Bajtek), 46. Jaroš (Kindl, Pisarik), 52. Franek (Matuš, Bajtek), 56. Bajtek (Franek) - 37. Kulich (Marek, Kulhánek), 37. Koudela (Kulich, Jankovský), 39. Frolík (Bičiště, Kulhánek), 57. Jankovský (Vrba, Koudela). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:10, navíc Němec (MBL) a Foltýn (TRI) 10 minut. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 57:27.

Komentář

Že to bude utkání bohaté na branky, ještě nebylo v první třetině zřejmé. Přesto bylo znát, že si bude Třinec chtít domácí zápas pohlídat. Po pěti minutách hry přišla první přesilovka pro Oceláře a jeho hráči se uhnízdili před Sejpalem. Ostřelování nakonec zužitkoval Alex Pisarik. Domácím trvalo dlouho, než na toto vedení navázali další přesnou trefou. Povedlo se jim až v 17. minutě zásluhou Jiřího Běhala, který sice nedokázal využít druhou přesilovku, ale pár vteřin po jejím skončení napřáhl a navýšil. Boleslav, která se dosud prezentovala spíše bráněním, měla možnost snížit vzápětí, ale svou početní výhodu koncem třetiny promarnila.

Do druhého dějství vstoupili lépe opět domácí, protože dostali příležitost hrát více než minutu a půl přesilovku pěti proti třem. Netrvalo to ani půl minuty a Martin Sejpal lovil puk ze sítě potřetí, když ho prostřelil Filip Bajtek. Ve 30. minutě už domácí vedli 4:0 díky přesilovkové ráně Tomáše Franka a pro Bruslaře začala být situace kritická. Třinec však sám průběh zdramatizoval a místo poklidného dohrání vyhraného zápasu se nechal vylučovat, na což doplatil. Ve 37. minutě totiž inkasoval při boleslavské přesilovce pěti proti třem, kdy jeho hráči odešli na trestnou za hrubost, celkem dvakrát během 17 sekund. Těmito bleskovými střelci byli David Kulich a David Koudela. Tato příležitost popadnutá za pačesy dodala Bruslařům elán a naději a vystavila Oceláře tlaku, z něhož profitoval před sirénou Jakub Frolík.

Poslední dějství se odehrálo velmi nervózně a vypjatě, neboť sudí nadělili na obou stranách čtyřem až pěti hráčům tresty za hrubost a rvačky. Největší vypukla v 57. minutě, kdy šly za katr za hromadnou bitku celé tři dvojice kohoutů. Do té doby totiž Třinec vsítil postupně tři branky zásluhou Tadeáše Jaroše, Tomáše Franka a Filipa Bajtka, kteří tak odvrátili hrozící katastrofu, o níž si v průběhu předchozí třetiny říkali. Boleslav tyto branky evidentně rozhodily a nebyly jim po chuti, proto se atmosféra na ledě tak vyhrotila. Díky hromadné bitce však dokázala snížit deset vteřin po uklidnění situace na konečných 7:4 díky přesné trefě Václava Jankovského. Po jeho ráně se strhla ještě další rvačka, kterou už sudí potrestal přísněji, každopádně znamenala tečku za tímto brankostrojem.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav