BK MLADA BOLESLAV
10. 12. 2012 | Lukáš Chuchválek

V předehrávce juniorů v Třinci padlo celkem 11 gólů. Tři body však zůstaly ve Slezsku

26., pondělí 10. 12. 2012
Třinec - Ml. Boleslav TRI - MBL
T ř i n e c - V pondělí 10. prosince se předehrálo v netradiční dobu na žádost soupeře utkání 26. kola NOEN extraligy juniorů. Boleslav vyrazila do Slezska kvůli zraněním a absencím několika opor výrazně oslabena a odehrála zápas pouze s patnácti lidmi. Zápas měl značně divoký průběh a Boleslav i přes čtyřbrankové manko před koncem druhé třetiny sahala po vyrovnání. Třinec však ve třetí třetině neponechal nic náhodě a nastřílel do boleslavské sítě ještě tři puky.
Třinec: Šimboch - Běhal, Pisarik, Bajtek, Kindl, Mach, Kurzok, Pargáč, Žvátora, Valíček, Ohera, Hurtík, Franek, Juhász, Matáš, Bartoň, Foltýn, Vyčesaný, Jaroš
Ml. Boleslav: Sejpal (52. Bača) - Kulhánek, Němec, Marek, Kůrka, Chvátal, Rovný, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš.
Branky a nahrávky: 7. Pisarik (Kindl, Jaroš), 17. Běhal (Kindl, Pargáč), 22. Bajtek (Kindl, Matuš), 30. Franek (Matuš, Bajtek), 46. Jaroš (Kindl, Pisarik), 52. Franek (Matuš, Bajtek), 56. Bajtek (Franek) - 37. Kulich (Marek, Kulhánek), 37. Koudela (Kulich, Jankovský), 39. Frolík (Bičiště, Kulhánek), 57. Jankovský (Vrba, Koudela). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:10, navíc Němec (MBL) a Foltýn (TRI) 10 minut. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 81. Střely na branku: 57:27.

Komentář

Že to bude utkání bohaté na branky, ještě nebylo v první třetině zřejmé. Přesto bylo znát, že si bude Třinec chtít domácí zápas pohlídat. Po pěti minutách hry přišla první přesilovka pro Oceláře a jeho hráči se uhnízdili před Sejpalem. Ostřelování nakonec zužitkoval Alex Pisarik. Domácím trvalo dlouho, než na toto vedení navázali další přesnou trefou. Povedlo se jim až v 17. minutě zásluhou Jiřího Běhala, který sice nedokázal využít druhou přesilovku, ale pár vteřin po jejím skončení napřáhl a navýšil. Boleslav, která se dosud prezentovala spíše bráněním, měla možnost snížit vzápětí, ale svou početní výhodu koncem třetiny promarnila.

Do druhého dějství vstoupili lépe opět domácí, protože dostali příležitost hrát více než minutu a půl přesilovku pěti proti třem. Netrvalo to ani půl minuty a Martin Sejpal lovil puk ze sítě potřetí, když ho prostřelil Filip Bajtek. Ve 30. minutě už domácí vedli 4:0 díky přesilovkové ráně Tomáše Franka a pro Bruslaře začala být situace kritická. Třinec však sám průběh zdramatizoval a místo poklidného dohrání vyhraného zápasu se nechal vylučovat, na což doplatil. Ve 37. minutě totiž inkasoval při boleslavské přesilovce pěti proti třem, kdy jeho hráči odešli na trestnou za hrubost, celkem dvakrát během 17 sekund. Těmito bleskovými střelci byli David Kulich a David Koudela. Tato příležitost popadnutá za pačesy dodala Bruslařům elán a naději a vystavila Oceláře tlaku, z něhož profitoval před sirénou Jakub Frolík.

Poslední dějství se odehrálo velmi nervózně a vypjatě, neboť sudí nadělili na obou stranách čtyřem až pěti hráčům tresty za hrubost a rvačky. Největší vypukla v 57. minutě, kdy šly za katr za hromadnou bitku celé tři dvojice kohoutů. Do té doby totiž Třinec vsítil postupně tři branky zásluhou Tadeáše Jaroše, Tomáše Franka a Filipa Bajtka, kteří tak odvrátili hrozící katastrofu, o níž si v průběhu předchozí třetiny říkali. Boleslav tyto branky evidentně rozhodily a nebyly jim po chuti, proto se atmosféra na ledě tak vyhrotila. Díky hromadné bitce však dokázala snížit deset vteřin po uklidnění situace na konečných 7:4 díky přesné trefě Václava Jankovského. Po jeho ráně se strhla ještě další rvačka, kterou už sudí potrestal přísněji, každopádně znamenala tečku za tímto brankostrojem.

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.