BK MLADA BOLESLAV
13. 12. 2012 | Jitka Čechová

Fraška. Junioři chytli od Vítkovic jedenáctku

25., čtvrtek 13. 12. 2012
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. - První třetina takovému kolapsu vůbec nenasvědčovala, právě naopak. Boleslavští si proti aktuálně druhému týmu tabulky nevedli vůbec špatně, vlastně by se dali popsat jako ti aktivnější a dravější. Jenže od 21. minuty po tom nebylo ani památky. Vítkovice se trefily celkem jedenáctkrát, nechyběla bitka ve velkém stylu a hlavně pořádná dávka zmaru.
Ml. Boleslav: Sejpal (34. - 43. Bača) - Bartoš, Kulhánek, Kulich, Kurka, Nedbal, Vrba - Bičiště, Ficek, Frolík, Chvátal, Jankovský, Lenc, M. Němec, Podsedníček, Rovný, Školoud
Vítkovice: Kubáň - Bail, Černín, Deutsch, Hawlík, Klok, Kovář, Štencel - Blahuta, Bumbál, Česlík, Holý, Hudeček, Chvostek, Král, E. Němec, Pasker, Slováček, Tomi, Walker
Branky a nahrávky: 23. Blahuta, 25. Němec (Walker), 26. Tomi (Hudeček, Bail), 29. Pasker (Král, Deutsch), 34. Bumbál (Walker, Štencel), 41. Bumbál (Němec, Walker), 42. Chvostek (Slováček, Holý), 43. Tomi (Hudeček, Blahuta), 49. Kovář (Král), 58. Hudeček (Tomi, Bahuta), 59. Kovář (Slováček). Rozhodčí: Smitka - Prokop, Svoboda. Vyloučení: 4:5, Hawlík a Deutsch (oba VIT) a Němec (MBL) 5 min. + trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 30:69.

Komentář

Na hře Mladé Boleslavi se hned v prvních okamžicích zápasu projevila přítomnost Radana Lence, který jinak běžně nastupuje za A tým, se svojí kličkou do bekhendu ale neuspěl. Aktivně se projevil i vítkovický Česlík, i jeho si ale boleslavský brankář hned nadvakrát bedlivě pohlídal. Každý po jedné přesilovce odehrály oba týmy v první třetině, ani v jednom případě ale nebylo vidět, že by se převaha výrazněji naklonila na stranu zvýhodněného celku.

Několik "hluchých" minut branku nepřineslo, co víc, oku diváka chyběly i větší příležitosti k jejímu vstřelení. Teprve až ke konci dějství měly solidní šance obě strany. Nejprve se ke střele protlačil Frolík, ale v poslední chvíli byl odsunut. Následoval pokus Lence, který se snažil zvednout touš nad Kubáněho lapačku. V poslední minutě se mohl prosadit Tomi, ale Sejpal puk vykopl do rohu.

Druhá třetina dopadla pro Středočechy doslova tragicky. Co dokázali v první periodě, to jako kdyby v té druhé neexistovalo. Ve 23. minutě otevřel precizní střelou nad Sejpalovo rameno skóre Martin Blahuta. Ani ne o dvě minuty později se trefil Erik Němec a za pouhých 64 sekund dával už na 3:0 pro Steel Vojtěch Tomi.

Zkoprnělá Boleslav si vybrala oddechový čas a vrátila Sejpala do branky. Boleslavský brankář tak vzápětí musel sklonit hlavu ještě před Janem Paskerem. Bruslařský klub se jen marně pokoušel odpovědět, šance zaznamenávala snad jen první formace v čele s Lencem. Sejpala pak z brankoviště definitivně vyhnal pátý zásah Vítkovic, tentokrát z hole Adriana Bumbála. Bača si čistý štít udržel až do zaznění sirény, nepochybně mu v tom ale pomohlo vyloučení na straně soupeře a také jisté polevení.

Hned ve 41. minutě už ale bylo všechno jinak. Bumbál přidal další zásah, o minutu později se trefil Michal Chvostek a na začátku 43. minuty dával na 8:0 Vojtěch Tomi. Právě po jeho trefě zdrcený Bača vzdal své snažení a po deseti minutách pustil zpátky do hry Sejpala. Boleslavské nezachránila ani velká šance Ficka, proti kterému vyrazil Kubáň daleko z branky.

Naopak téměř okamžitě po Fickovi zaúřadoval na druhé straně Lukáš Kovář a Vítkovice byly náhle desítce na dosah. Čekání na ni okořenila na mládežnickou soutěž nečekaně pikantní a až do konce odvedená bitka, kdy boleslavského Němce nakonec poslal k ledu hostující Deutsch. Poté, co polovina boleslavské střídačky odešla do kabiny, trefil se v 58. minutě Jan Hudeček. Ani ne za minutu dával na konečných 11:0 pro Steel Kovář.

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.