BK MLADA BOLESLAV
13. 12. 2012 | Jitka Čechová

Fraška. Junioři chytli od Vítkovic jedenáctku

25., čtvrtek 13. 12. 2012
Ml. Boleslav - Vítkovice MBL - VIT
M l. B o l. - První třetina takovému kolapsu vůbec nenasvědčovala, právě naopak. Boleslavští si proti aktuálně druhému týmu tabulky nevedli vůbec špatně, vlastně by se dali popsat jako ti aktivnější a dravější. Jenže od 21. minuty po tom nebylo ani památky. Vítkovice se trefily celkem jedenáctkrát, nechyběla bitka ve velkém stylu a hlavně pořádná dávka zmaru.
Ml. Boleslav: Sejpal (34. - 43. Bača) - Bartoš, Kulhánek, Kulich, Kurka, Nedbal, Vrba - Bičiště, Ficek, Frolík, Chvátal, Jankovský, Lenc, M. Němec, Podsedníček, Rovný, Školoud
Vítkovice: Kubáň - Bail, Černín, Deutsch, Hawlík, Klok, Kovář, Štencel - Blahuta, Bumbál, Česlík, Holý, Hudeček, Chvostek, Král, E. Němec, Pasker, Slováček, Tomi, Walker
Branky a nahrávky: 23. Blahuta, 25. Němec (Walker), 26. Tomi (Hudeček, Bail), 29. Pasker (Král, Deutsch), 34. Bumbál (Walker, Štencel), 41. Bumbál (Němec, Walker), 42. Chvostek (Slováček, Holý), 43. Tomi (Hudeček, Blahuta), 49. Kovář (Král), 58. Hudeček (Tomi, Bahuta), 59. Kovář (Slováček). Rozhodčí: Smitka - Prokop, Svoboda. Vyloučení: 4:5, Hawlík a Deutsch (oba VIT) a Němec (MBL) 5 min. + trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 52. Střely na branku: 30:69.

Komentář

Na hře Mladé Boleslavi se hned v prvních okamžicích zápasu projevila přítomnost Radana Lence, který jinak běžně nastupuje za A tým, se svojí kličkou do bekhendu ale neuspěl. Aktivně se projevil i vítkovický Česlík, i jeho si ale boleslavský brankář hned nadvakrát bedlivě pohlídal. Každý po jedné přesilovce odehrály oba týmy v první třetině, ani v jednom případě ale nebylo vidět, že by se převaha výrazněji naklonila na stranu zvýhodněného celku.

Několik "hluchých" minut branku nepřineslo, co víc, oku diváka chyběly i větší příležitosti k jejímu vstřelení. Teprve až ke konci dějství měly solidní šance obě strany. Nejprve se ke střele protlačil Frolík, ale v poslední chvíli byl odsunut. Následoval pokus Lence, který se snažil zvednout touš nad Kubáněho lapačku. V poslední minutě se mohl prosadit Tomi, ale Sejpal puk vykopl do rohu.

Druhá třetina dopadla pro Středočechy doslova tragicky. Co dokázali v první periodě, to jako kdyby v té druhé neexistovalo. Ve 23. minutě otevřel precizní střelou nad Sejpalovo rameno skóre Martin Blahuta. Ani ne o dvě minuty později se trefil Erik Němec a za pouhých 64 sekund dával už na 3:0 pro Steel Vojtěch Tomi.

Zkoprnělá Boleslav si vybrala oddechový čas a vrátila Sejpala do branky. Boleslavský brankář tak vzápětí musel sklonit hlavu ještě před Janem Paskerem. Bruslařský klub se jen marně pokoušel odpovědět, šance zaznamenávala snad jen první formace v čele s Lencem. Sejpala pak z brankoviště definitivně vyhnal pátý zásah Vítkovic, tentokrát z hole Adriana Bumbála. Bača si čistý štít udržel až do zaznění sirény, nepochybně mu v tom ale pomohlo vyloučení na straně soupeře a také jisté polevení.

Hned ve 41. minutě už ale bylo všechno jinak. Bumbál přidal další zásah, o minutu později se trefil Michal Chvostek a na začátku 43. minuty dával na 8:0 Vojtěch Tomi. Právě po jeho trefě zdrcený Bača vzdal své snažení a po deseti minutách pustil zpátky do hry Sejpala. Boleslavské nezachránila ani velká šance Ficka, proti kterému vyrazil Kubáň daleko z branky.

Naopak téměř okamžitě po Fickovi zaúřadoval na druhé straně Lukáš Kovář a Vítkovice byly náhle desítce na dosah. Čekání na ni okořenila na mládežnickou soutěž nečekaně pikantní a až do konce odvedená bitka, kdy boleslavského Němce nakonec poslal k ledu hostující Deutsch. Poté, co polovina boleslavské střídačky odešla do kabiny, trefil se v 58. minutě Jan Hudeček. Ani ne za minutu dával na konečných 11:0 pro Steel Kovář.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav