BK MLADA BOLESLAV
22. 11. 2012 | Jitka Čechová

Junioři se po delší době radují z domácího vítězství, porazili Kometu

19., čtvrtek 22. 11. 2012
Ml. Boleslav - Kometa Brno MBL - KOM
M l. B o l. - Mladoboleslavští junioři měli v utkání s Kometou Brno svoje slabší chvilky, nakonec si ale pro vítězství dokráčeli poměrně zaslouženě. Domácí otevírali skóre utkání, když se trefil Frolík. Hosté sice následně vyrovnali střelou Beneše, Podsedníček a Koudela ovšem rychle vraceli všechny výhody na stranu Boleslavi. Závěr si sice domácí zkomplikovali, Brněnští dokonce snížili, do prázdné ale nakonec pečetil Koudela.
Ml. Boleslav: Sejpal – Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš
Kometa Brno: Klimeš – Šidák, Jenyš, Pospíšil, Peslar, Kusko, Raška, Sedlák, Beneš, Mrázek, Papp, Lašák, Vojáček, Vágner, Krejčiřík, Boček, Wasserbauer, Buhaj, Dittrich, Janoušek
Branky a nahrávky: 18. Frolík (Kulich, Koudela), 35. Podsedníček (Frolík), 39. Koudela, 60. Koudela (Jankovský) - 27. Beneš(Šidák, Mrázek), 59. Boček (Wasserbauer, Krejčiřík). Rozhodčí: Würtherle - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 8:4, navíc Frolík (MBL) OT do konce utkání za nesport. chování. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 47:34.

Komentář

Mladá Boleslav začala trochu aktivněji, sotva se ale Kometa na menším kluziště boleslavské druhé haly trochu rozkoukala, síly se vyrovnaly. Dobře si počínal domácí Koudela, který coby kapitán Bruslařů zavážel puky, případně se snažil clonit na brankovišti. Na druhé straně se ostrou střelou zápěstím prezentoval Vágner, Sejpal ovšem neměl sebemenší potíž zasáhnout.

Vyloučení na obou stranách a tedy snížení počtu hráčů na ledě herní obraz nikterak nezměnil, to už se ale nedalo říct o dalším vyloučení Komety, kdy se střelu Kulicha od modré snažil Marek srazit do sítě. Brněnští navíc brzy faulovali znovu a na Boleslavské čekala téměř minutu dlouhá dvojnásobná početní převaha. V té toho sice Středočeši mnoho nepředvedli, v závěru si ale dokázali vytvořit tlak, který zužitkovali alespoň v přesilovce standardní. Skóre utkání otevřel v 18. minutě Jakub Frolík.

Druhá perioda toho nabídla už o něco víc. Nejprve předvedli zajímavou kombinaci Koudela s Jankovským, druhý jmenovaný už prakticky překonal brankáře Klimeše, nakonec se ale dostal do příliš ostrého úhlu na to, aby dokázal zakončit. Následnou – poměrně jednoduchou akcí – Kometa vyrovnala. To když Filip Beneš tečoval střelu Šidáka pálícího z kruhu.

Hosté byli nějakou dobu aktivnější, zvlášť po vyloučení domácího hráče mohli jít klidně do vedení. Jenže v přesilovce selhali. Následně sice dostali druhou, jenže ta dopadla ještě hůř. Po chybě na modré se totiž na puk dostali Frolík s Patrikem Podsedníčkem. Druhý jmenovaný už to neměl nikterak těžké, ačkoliv protistrana se zlobila kvůli posunuté brance. V závěru třetiny Boleslavští navyšovali na dvougólové vedení. V samostatném úniku byl faulován Kulhánek a sudí odpískali trestné střílení. Toho se na výbornou zhostil David Koudela.

Úvod třetí třetiny patřil opticky spíš Brnu. Jednak se očividně ještě nevzdávalo naděje, jednak hráli domácí v oslabení. Ve velké příležitosti se ocitl Beneš, když si Sejpal až moc povyjel ze své svatyně. Hráč Komety ale kotouč nedokázal zkrotit.

Středočeši si začali značně komplikovat život. Postupem času se věnovali především obranné hře a Brno se začalo stále víc dostávat do tlaku. Když Boleslavští zjistili, že takhle to rozhodně nepůjde, bylo už tak trochu pozdě. Jan Boček vystřelil v přesilovce v čase 58:42 Kometě ještě šanci. Však tak také následně okamžitě odvolala brankáře. Zmrtvýchvstání se ale nakonec nekonalo, osudovou se hostům stála právě nehlídaná klec, do které se trefil Koudela.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: V prvé řadě bych chtěl klukům poděkovat za výsledek. Každý bod je pro nás důležitý. Opakuji se, ale pokud ke všemu, co "umí", přidají hokejové srdíčko, jsou schopni porazit kohokoliv a to nás dostává nahoru. Bohužel tomu tak vždy není, takže zase rychle spadneme dolů.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav