BK MLADA BOLESLAV
15. 11. 2012 | Miroslav Mayer, Zdena Bobková

Boleslavská juniorka otočila zápas v Českých Budějovicích a veze tři body

17., čtvrtek 15. 11. 2012
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e - Boleslavští zajížděli ke svému dalšímu utkání na led Českých Budějovic. Ti se v letošní sezoně pohybují v tabulce NOEN Extraligy juniorů okolo středu. Oproti tomu Bruslaři jsou v současné době vděční za každý vybojovaný bod. Ačkoli pro ně zápas na jihu Čech zpočátku nevyhlížel nikterak dobře, dokázali zabrat a otočit pro ně nepříznivý vývoj. Z Českých Budějovic si tedy zásluhou bojovnosti a vytrvalosti odvážejí důležité tři body.
Č. Budějovice: Bláha - Plášil, Prokop, Kříž, Štěpán, Škopek, Janásek, Pícha - Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Přibyl, Březina, Rob, Reiniš, Svoboda, Zvoník, Pašek, Rousek.
Ml. Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš
Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Štěpán), 32. Záhora (Reiniš), 40. Zvoník (Rousek) - 12. Koudela, 23. Školoud, 43. Kulich (Koudela), 53. Bičiště, 60. Kulich. Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Flégl. Vyloučení: 2:4, navíc Svoboda(CEB) a Chvátal (MLB)5+20 minut.

Komentář

První třetina zápasu se nesla ve znamení průměrného hokeje a tlaku domácího mužstva. To bylo mírným favoritem zápasu a dobře si tuto skutečnost domácí hráči uvědomovali. Od začátku do soupeře šli naplno a vytvářeli si řadu příležitostí. Podařilo se jim dát i první branku zápasu. Štěpán krásně našel najetého Bohumila Svobodu, který jel sám na branku a své sólo zakončil gólem. Bruslaři vyrovnali po chybě domácí obrany. Na vlastní modré vybojoval puk David Koudela a i on své sólo dokázal proměnit. Z první třetiny určitě stojí za zmínku i tyčka, kterou po krásné individuální akci trefil Tomáš Rousek, který v útoku hýřil aktivitou. Po první části byl stav nerozhodný, i když více ze hry měli domácí.

Do druhé části vstoupili hosté aktivněji, než tomu bylo v první části. Navíc se jim povedlo využít rychlý protiútok, když skóroval Martin Školoud. Hokej pak postrádal kvalitu a plynulost. Hráči hodně chybovali v rozehrávce a často se přerušovalo. Nakonec se dříve probrali domácí, kteří vyrovnali, a to díky Martinu Záhorovi, který si sjel na přihrávku k tyči a umístěnou střelou srovnal skóre. Domácí pak ukázali, že umějí rychle využít přesilovku. Před Sejpalem zůstal ležet puk, ke kterému se dostal Vladimír Zvoník a prostřelil gólmana hostí. Jihočechům se tak podařil dokonalý obrat a po dvou třetinách vedli o jednu branku.

Hned na začátku třetí části ukázali Bruslaři, že i oni umějí využít přesilovku. Od modré vystřelil David Kulich a jeho střela zaplula do domácí branky. Pak se hra přeci jen trochu zvedla ze dna a obě mužstva se snažila dát rozhodující branku. Více aktivní se zdáli být domácí, ale nakonec skóroval soupeř. Domácí bek Plášil udělal chybu v rozehrávce, když před Bláhou přihrál přesně na hůl Karla Bičiště, který neváhal a domácího brankáře prostřelil. Budějovičtí se sice nevzdali, ale jejich útoky nebyly příliš nebezpečné. Ke konci měli i možnost hrát přesilovku umocněnou o hru bez brankáře, ale jejich střely létaly často spíše kolem branky. Nakonec Boleslavští dali ještě jednu branku, když po vyhraném buly trefil prázdnou domácí klec David Kulich. Hosté využili chyb domácích hráčů a dokázali se prosadit rychlými protiútoky, a tak si z jihu Čech odvážejí tři body.

Ohlasy trenérů

Aleš Krátoška, trenér HC Č. Budějovice: První dvě třetiny jsme nehráli špatně. Měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve třetí třetině jsme dostali branku v přesilovce a další gól po naší hrubé chybě. Řekl bych, že pro nás to bylo smolné a nešťastné utkání. Porážku bereme jako neúspěch.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Pro nás je každý bod vítězství a abych pravdu řekl, tři body jsme nečekali. Ke konci zápasu jsme projevili větší touhu po vítězství. Chtěl bych poděkovat klukům za bojovnost. Na této úrovni se už bez hokejového srdíčka hrát nedá, a to nám mnohdy chybí. Dnes to naštěstí chybělo soupeři.

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.