BK MLADA BOLESLAV
15. 11. 2012 | Miroslav Mayer, Zdena Bobková

Boleslavská juniorka otočila zápas v Českých Budějovicích a veze tři body

17., čtvrtek 15. 11. 2012
Č. Budějovice - Ml. Boleslav CEB - MBL
Č. B u d ě j o v i c e - Boleslavští zajížděli ke svému dalšímu utkání na led Českých Budějovic. Ti se v letošní sezoně pohybují v tabulce NOEN Extraligy juniorů okolo středu. Oproti tomu Bruslaři jsou v současné době vděční za každý vybojovaný bod. Ačkoli pro ně zápas na jihu Čech zpočátku nevyhlížel nikterak dobře, dokázali zabrat a otočit pro ně nepříznivý vývoj. Z Českých Budějovic si tedy zásluhou bojovnosti a vytrvalosti odvážejí důležité tři body.
Č. Budějovice: Bláha - Plášil, Prokop, Kříž, Štěpán, Škopek, Janásek, Pícha - Švec, Záhora, Ciboch, Brabec, Přibyl, Březina, Rob, Reiniš, Svoboda, Zvoník, Pašek, Rousek.
Ml. Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Frolík, Kulich, Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš
Branky a nahrávky: 5. Svoboda (Štěpán), 32. Záhora (Reiniš), 40. Zvoník (Rousek) - 12. Koudela, 23. Školoud, 43. Kulich (Koudela), 53. Bičiště, 60. Kulich. Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Flégl. Vyloučení: 2:4, navíc Svoboda(CEB) a Chvátal (MLB)5+20 minut.

Komentář

První třetina zápasu se nesla ve znamení průměrného hokeje a tlaku domácího mužstva. To bylo mírným favoritem zápasu a dobře si tuto skutečnost domácí hráči uvědomovali. Od začátku do soupeře šli naplno a vytvářeli si řadu příležitostí. Podařilo se jim dát i první branku zápasu. Štěpán krásně našel najetého Bohumila Svobodu, který jel sám na branku a své sólo zakončil gólem. Bruslaři vyrovnali po chybě domácí obrany. Na vlastní modré vybojoval puk David Koudela a i on své sólo dokázal proměnit. Z první třetiny určitě stojí za zmínku i tyčka, kterou po krásné individuální akci trefil Tomáš Rousek, který v útoku hýřil aktivitou. Po první části byl stav nerozhodný, i když více ze hry měli domácí.

Do druhé části vstoupili hosté aktivněji, než tomu bylo v první části. Navíc se jim povedlo využít rychlý protiútok, když skóroval Martin Školoud. Hokej pak postrádal kvalitu a plynulost. Hráči hodně chybovali v rozehrávce a často se přerušovalo. Nakonec se dříve probrali domácí, kteří vyrovnali, a to díky Martinu Záhorovi, který si sjel na přihrávku k tyči a umístěnou střelou srovnal skóre. Domácí pak ukázali, že umějí rychle využít přesilovku. Před Sejpalem zůstal ležet puk, ke kterému se dostal Vladimír Zvoník a prostřelil gólmana hostí. Jihočechům se tak podařil dokonalý obrat a po dvou třetinách vedli o jednu branku.

Hned na začátku třetí části ukázali Bruslaři, že i oni umějí využít přesilovku. Od modré vystřelil David Kulich a jeho střela zaplula do domácí branky. Pak se hra přeci jen trochu zvedla ze dna a obě mužstva se snažila dát rozhodující branku. Více aktivní se zdáli být domácí, ale nakonec skóroval soupeř. Domácí bek Plášil udělal chybu v rozehrávce, když před Bláhou přihrál přesně na hůl Karla Bičiště, který neváhal a domácího brankáře prostřelil. Budějovičtí se sice nevzdali, ale jejich útoky nebyly příliš nebezpečné. Ke konci měli i možnost hrát přesilovku umocněnou o hru bez brankáře, ale jejich střely létaly často spíše kolem branky. Nakonec Boleslavští dali ještě jednu branku, když po vyhraném buly trefil prázdnou domácí klec David Kulich. Hosté využili chyb domácích hráčů a dokázali se prosadit rychlými protiútoky, a tak si z jihu Čech odvážejí tři body.

Ohlasy trenérů

Aleš Krátoška, trenér HC Č. Budějovice: První dvě třetiny jsme nehráli špatně. Měli jsme šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve třetí třetině jsme dostali branku v přesilovce a další gól po naší hrubé chybě. Řekl bych, že pro nás to bylo smolné a nešťastné utkání. Porážku bereme jako neúspěch.

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Pro nás je každý bod vítězství a abych pravdu řekl, tři body jsme nečekali. Ke konci zápasu jsme projevili větší touhu po vítězství. Chtěl bych poděkovat klukům za bojovnost. Na této úrovni se už bez hokejového srdíčka hrát nedá, a to nám mnohdy chybí. Dnes to naštěstí chybělo soupeři.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav