BK MLADA BOLESLAV
13. 10. 2012 | Lukáš Chuchválek

Junioři s nováčkem z Ústí vedli o dvě branky, nakonec padli v prodloužení

12., sobota 13. 10. 2012
Ml. Boleslav - Ústí n. L. MBL - UNL
M l. B o l. - Ve 12. kole NOEN extraligy juniorů zavítal na mladoboleslavský led nováček soutěže HC Slovan Ústečtí Lvi. Přestože v zápase drželi taktovku po větší část domácí a vypracovali si vedení 3:1, hosté se rozhodně nehodlali vzdát a ještě před druhou pauzou snížili na rozdíl jediné branky. Vlastimil Dostálek pak hostům zápas zachránil nejprve vyrovnáním, poté i prodloužením. Pro mladé Bruslaře to byl další zbytečně ztracený zápas, když opět neudrželi vedení.
Ml. Boleslav: Bača - Puškár, Příhoda, Semirád, Kulhánek, Němec, Marek, Rovný, Kurka, Podsedníček, Chvátal, Holada, Jankovský, Ficek, Kulich, Školoud, Bičiště, Koudela, Bartoš.
Ústí n. L.: Petrásek - Holeček, Zdvořáček, Smetana, Křepelka, Kubáč, Kuchynka, Hanzl, Piewak, Bačák, Pořický, Dostálek, Jindřich, Janák, Neumann, Málek
Branky a nahrávky: 9. Jankovský (Podsedníček, Kulich), 27. Jankovský (Podsedníček), 33. Semirád (Marek, Bičiště) - 9. Kuchynka (Hanzl, Janák), 34. Piewak (Zdvořáček, Hanzl), 53. Dostálek (Zdvořáček, Hanzl), 63. Dostálek (Neumann). Rozhodčí: Kareš - Čížek, Novák. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 67. Střely na branku: 36:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4p.

Komentář

V začátcích zápasu toho ani jeden celek mnoho nepředvedl, až na samostatný únik ústeckého Smetany, jehož úmysl boleslavský brankář Bača s přehledem vystihl. K větší aktivitě směrem na branku nepomohla ani přesilovka, ale hned po ní se v 9. minutě radovali Boleslavští. Na pokus zápěstím Václava Jankovského Petrásek nestačil.

Toto vedení však netrvalo dlouho. Vlastně netrvalo ani krátce, protože k vyrovnání došlo pouhých 20 sekund poté, když Maxmilián Bača pustil střelu Štěpána Kuchynky mezi betony. Hra se poté stala bojovnější s malým počtem brankových příležitostí, často doprovázena nepřesnostmi na obou stranách. Ani tentokrát tedy nepomohly k větším šancím a brankám přesilové hry podobně jako v úvodních minutách.

Druhé dějství načali lépe domácí, kteří svou aktivitou dostávali soupeře ze severu Čech pod tlak. Později se ale Ústečtí uvolnili a dvakrát se mohli dostat do vážného ohrožení branky domácích, kdyby mířili přesněji. Pak ve 27. minutě ale hostující obránci zapomněli hlídat Podsedníčka s Václavem Jankovským, který dostal od spoluhráče parádní pas přehodil Petráskovi beton.

Domácí po znovunabytém vedení byli nadále aktivní a ve 34. minutě se radovali potřetí, když další chybu v obraně využili útočníci Bičiště, Marek a Jakub Semirád. Jejich přečíslení tak skončilo uklizením do prázdné branky. Jenže hosté nehodlali zápas jen tak zabalit a minutu poté zase udeřili. Závar před Bačou a zejména jeho nekontrolu nad pukem totiž využil Zdvořáček, jenž předložil volnému Erichovi Piewakovi, který zakončil rovněž do prázdné brány. Do konce třetiny už další branka nepadla a nebyla k vidění ani výraznější šance.

Třetí třetinu začali opět lépe domácí, zejména díky přesilovkám, ale jejich koncovka byla bídná. Dopláceli zejména na neschopnost zpracovat finální přihrávku. Kolem 50. minuty se navíc dost vylučovalo, takže se hra rozkouskovala, chvíli hrál ve výhodě domácí celek, chvíli hostující, ale nebylo k vidění prakticky nic zajímavého.

Jakmile se hra po sérii vyloučení uklidnila, usídlili se lvi z Ústí před Bačou a ostřelovali jeho klec tak dlouho, dokud se v 53. minutě obléhání nepřeměnilo v závar. V něm se nejlépe zorientoval Vlastimil Dostálek, jenž propasíroval puk někudy přes ležícího brankáře domácích, a vystřelil tak svému týmu vyrovnání.

Jelikož ani jeden tým nedokázal do konce základní hrací doby rozhodnout, došlo k dělbě bodů a k prodloužení. V něm více vynikli Ústečtí a v 63. minutě uloupili druhý bod. Po chybě v domácí rozehrávce se k puku dostal Vlastimil Dostálek, který zakončil mezi Bačovy betony.

Ohlasy trenérů

Jan Vidner, trenér BK Mladá Boleslav: Pro nás je každý bod vítězstvím, jelikož individuálními chybami našich hráčů dokážeme ztratit dobře rozehraný zápas. Z naší strany chybí bojovnost, srdce a ochota padnout do střely, zatímco soupeř jde do všeho po hlavě. Někteří hráči se cítí již jako dospělí hokejisté, ale přitom mají problém srovnat si podstatné věci v hlavě a plnit taktické pokyny. V současné době není možné hrát alibistický hokej s tím, že to nějak dopadne. Hrana úspěchu a neúspěchu je tak úzká, že individuální chyby rozhodují zápasy a my jich v poslední době děláme více než soupeř. Navíc pokud do toho nedáme i to hokejové srdce, tak tady nemáme co dělat.

Milan Skrbek, trenér HC Slovan Ústečtí Lvi: My jsme dnes bojovali a myslím si, že jsme tomu šli naproti, ačkoli jsme udělali spoustu chyb, které soupeř dokázal potrestat. Domácí tým také udělal spoustu chyb, my jsme je ale moc potrestat nedokázali, to nám prozatím moc nejde. Kdyby se tak stalo, možná bychom vyhráli a získali tři body. Celkově ale hodnotím zápas jako velmi vyrovnaný.

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.