BK MLADA BOLESLAV
8. 9. 2012 | Roman Zajíček, Roman Zajíček, Lukáš Chuchválek

Po úvodním nezdaru si junioři spravili chuť v Brně

2., sobota 8. 9. 2012
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
M l. B o l. - Boleslavští mladíci vyjeli na svou první venkovní misi do Brna, kde je nečekalo vůbec lehké utkání. Bylo vyrovnané a padalo v něm hodně gólů. Bruslaři se až na jednu výjimku po celý zápas dokázali dostávat do vedení, avšak Brno na to nacházelo vždy odpověď a srovnalo. Zápas za stavu 4:4 zamířil do prodloužení, které jen několik sekund před koncem rozhodl Karel Bičiště. Junioři si tedy připsali první vítězství v sezóně.
Kometa Brno: Klimeš - Šidák, Peslar, Pecen, Dujsík, Vágner, Sedlák, Vojáček - Kozák, Novák, Raška - Mrázek, Boček, Beneš - Lašák, Kozlík, Janoušek - Pospíšil, Buhaj, Račanský, Kousalík
Ml. Boleslav: Sejpal - Kulich, Kulka, Kulhánek, Souček, Vrba, Čeček, Bartoš, Puškár - Jankovský, Koudela, Podsedníček - Semirád, Bičiště, Marek - Chvátal, Dostálek, Rovný - Škalouda, Březina, Němec
Branky a nahrávky: 15. Boček (Mrázek), 28. Račanský (Sedlák), 32. Boček (Beneš, Mrázek), 48. Mrázek (Beneš, Dujsík) - 7. Marek, 29. Chvátal (Rovný), 31. Marek (Vrba), 37. Jankovský (Koudela, Kulich), 65. Bičiště (Podsedníček). Rozhodčí: Volf - Černý, Klein. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 33:36 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Komentář

Utkání se odehrálo netradičně v brněnské hale za Lužánkami a jak se později ukázalo, menší prostor a výrazně chladnější podmínky vyhovovaly více hostům. Ti začali aktivněji a také se v sedmé minutě dočkali úvodní branky. Ladislav Marek se dostal k odraženému kotouči a následně jej dopravil do sítě nic netušícího Klimeše - 0:1.

Hosté nehráli vůbec špatně, několikrát se dostali k ohrožení brněnské brány, ale jen díky brankáři Klimešovi se stav neměnil. Kometa se do nějakých výraznějších útočných akcí v první třetině dostávala poměrně složitě, ale i přesto z ojedinělého brejku dokázala vyrovnat. Běžela patnáctá minuta, domácí Jan Boček ujel hostujícím obráncům a z pravé strany kruhů umístil puk přesně do šibenice. Sejpal jen lapačkou promáchl - 1:1. V samotném závěru první třetiny ještě vyzkoušel pozornost Sejpala v boleslavské bráně ostrou ránou Boček, ale neuspěl.

Druhá perioda byla na šance a především na góly mnohem bohatější. Kometa se malinko zvedla a dokázala se dostat poprvé v zápase do vedení. Bohužel pro ni to bylo také naposled. Miloslav Račanský se natlačil před Sejpala a přízemní střelou ho překonal - 2:1. Vedení Brňanům vydrželo pouze devětadvacet vteřin. David Chvátal se nejlépe zorientoval ve skrumáží a kotouč umístil do sítě Klimeše, který toho asi moc neviděl - 2:2.

Za dvě minuty se stav opět měnil. Vyloučený Mrázek se vracel z trestné, když ve stejné době hosté potřetí udeřili. Celou brněnskou bránu objel Ladislav Marek a bez větších problémů překonal Klimeše, jenž se nestihl přesunout ke své levé tyči. - 2:3. Ani Kometa nečekala dlouho na vyrovnání. Uběhlo jednašedesát vteřin a Jan Boček protlačil touš do boleslavské svatyně - 3:3.

Stále to ještě nebyl konec. Diváci se totiž dočkali ještě jedné branky. K jejich nelibosti však do brněnské brány. Celá domácí obrana nechala uniknout Václava Jankovského, který na Klimeše vytáhl perfektní blafák - 3:4. Takovým výsledkem také skončila druhá třetina. Do poslední dvacetiminutovky se šlo lépe týmu Jana Vidnera.

Do poslední dvacetiminutovky šli svěřenci Pavla Pazourka s tím, že musí vyrovnat. Také se tak dvanáct minut před třetí sirénou stalo. Domácí hráli přesilovku a pouze pět vteřin trvalo, než ji využili. Před bránou tečoval kotouč Petr Mrázek a ten doplachtil do sítě - 4:4. Obě mužstva mohla v závěru vstřelit vítězný gól, ale nestalo se tak. Duel dospěl zaslouženě do prodloužení.

Už se zdálo, že se půjde až do nájezdů, jenže sedmnáct vteřin před koncem prodloužení rozhodl o dvou bodech pro Mladou Boleslav Karel Bičiště - 4:5.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Kometa): Nemůžu být spokojen. Utkání se mi totálně nelíbilo. Z naší strany to byl velice špatný výkon, ať už po stránce kázně nebo špatného bruslení. Čekal jsem od hráčů daleko lepší přístup. Na této hale jsme hráli poprvé a samozřejmě je to zde o agresivitě a dohrávání soubojů, což nám tolik nejde. Není to naše nejsilnější zbraň, ale kluci se musí poprat s každým prostředím. Je pravda, že Boleslav je na tohle zvyklá a bylo také vidět, že jí to daleko víc vyhovuje.

Jan Vidner (Mladá Boleslav): Za výhru v prodloužení jsme hrozně rádi. Nikdo to asi od nás nečekal vzhledem k tomu, co jsme předváděli v předešlém utkání s Jihlavou. Remízu po šedesáti minutách beru jako spravedlivou, měli jsme sice hodně šancí rozhodnout, ale také jsme dělali mnoho chyb, takže výsledek asi odpovídá. Musím říci, že nám víc vyhovuje takové prostředí, které je v halách za Lužánkami. Užší led a větší chladno máme i u nás, takže je to skutečně o zvyku.

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.