BK MLADA BOLESLAV
8. 9. 2012 | Roman Zajíček, Roman Zajíček, Lukáš Chuchválek

Po úvodním nezdaru si junioři spravili chuť v Brně

2., sobota 8. 9. 2012
Kometa Brno - Ml. Boleslav KOM - MBL
M l. B o l. - Boleslavští mladíci vyjeli na svou první venkovní misi do Brna, kde je nečekalo vůbec lehké utkání. Bylo vyrovnané a padalo v něm hodně gólů. Bruslaři se až na jednu výjimku po celý zápas dokázali dostávat do vedení, avšak Brno na to nacházelo vždy odpověď a srovnalo. Zápas za stavu 4:4 zamířil do prodloužení, které jen několik sekund před koncem rozhodl Karel Bičiště. Junioři si tedy připsali první vítězství v sezóně.
Kometa Brno: Klimeš - Šidák, Peslar, Pecen, Dujsík, Vágner, Sedlák, Vojáček - Kozák, Novák, Raška - Mrázek, Boček, Beneš - Lašák, Kozlík, Janoušek - Pospíšil, Buhaj, Račanský, Kousalík
Ml. Boleslav: Sejpal - Kulich, Kulka, Kulhánek, Souček, Vrba, Čeček, Bartoš, Puškár - Jankovský, Koudela, Podsedníček - Semirád, Bičiště, Marek - Chvátal, Dostálek, Rovný - Škalouda, Březina, Němec
Branky a nahrávky: 15. Boček (Mrázek), 28. Račanský (Sedlák), 32. Boček (Beneš, Mrázek), 48. Mrázek (Beneš, Dujsík) - 7. Marek, 29. Chvátal (Rovný), 31. Marek (Vrba), 37. Jankovský (Koudela, Kulich), 65. Bičiště (Podsedníček). Rozhodčí: Volf - Černý, Klein. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 33:36 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

Komentář

Utkání se odehrálo netradičně v brněnské hale za Lužánkami a jak se později ukázalo, menší prostor a výrazně chladnější podmínky vyhovovaly více hostům. Ti začali aktivněji a také se v sedmé minutě dočkali úvodní branky. Ladislav Marek se dostal k odraženému kotouči a následně jej dopravil do sítě nic netušícího Klimeše - 0:1.

Hosté nehráli vůbec špatně, několikrát se dostali k ohrožení brněnské brány, ale jen díky brankáři Klimešovi se stav neměnil. Kometa se do nějakých výraznějších útočných akcí v první třetině dostávala poměrně složitě, ale i přesto z ojedinělého brejku dokázala vyrovnat. Běžela patnáctá minuta, domácí Jan Boček ujel hostujícím obráncům a z pravé strany kruhů umístil puk přesně do šibenice. Sejpal jen lapačkou promáchl - 1:1. V samotném závěru první třetiny ještě vyzkoušel pozornost Sejpala v boleslavské bráně ostrou ránou Boček, ale neuspěl.

Druhá perioda byla na šance a především na góly mnohem bohatější. Kometa se malinko zvedla a dokázala se dostat poprvé v zápase do vedení. Bohužel pro ni to bylo také naposled. Miloslav Račanský se natlačil před Sejpala a přízemní střelou ho překonal - 2:1. Vedení Brňanům vydrželo pouze devětadvacet vteřin. David Chvátal se nejlépe zorientoval ve skrumáží a kotouč umístil do sítě Klimeše, který toho asi moc neviděl - 2:2.

Za dvě minuty se stav opět měnil. Vyloučený Mrázek se vracel z trestné, když ve stejné době hosté potřetí udeřili. Celou brněnskou bránu objel Ladislav Marek a bez větších problémů překonal Klimeše, jenž se nestihl přesunout ke své levé tyči. - 2:3. Ani Kometa nečekala dlouho na vyrovnání. Uběhlo jednašedesát vteřin a Jan Boček protlačil touš do boleslavské svatyně - 3:3.

Stále to ještě nebyl konec. Diváci se totiž dočkali ještě jedné branky. K jejich nelibosti však do brněnské brány. Celá domácí obrana nechala uniknout Václava Jankovského, který na Klimeše vytáhl perfektní blafák - 3:4. Takovým výsledkem také skončila druhá třetina. Do poslední dvacetiminutovky se šlo lépe týmu Jana Vidnera.

Do poslední dvacetiminutovky šli svěřenci Pavla Pazourka s tím, že musí vyrovnat. Také se tak dvanáct minut před třetí sirénou stalo. Domácí hráli přesilovku a pouze pět vteřin trvalo, než ji využili. Před bránou tečoval kotouč Petr Mrázek a ten doplachtil do sítě - 4:4. Obě mužstva mohla v závěru vstřelit vítězný gól, ale nestalo se tak. Duel dospěl zaslouženě do prodloužení.

Už se zdálo, že se půjde až do nájezdů, jenže sedmnáct vteřin před koncem prodloužení rozhodl o dvou bodech pro Mladou Boleslav Karel Bičiště - 4:5.

Ohlasy trenérů

Pavel Pazourek (Kometa): Nemůžu být spokojen. Utkání se mi totálně nelíbilo. Z naší strany to byl velice špatný výkon, ať už po stránce kázně nebo špatného bruslení. Čekal jsem od hráčů daleko lepší přístup. Na této hale jsme hráli poprvé a samozřejmě je to zde o agresivitě a dohrávání soubojů, což nám tolik nejde. Není to naše nejsilnější zbraň, ale kluci se musí poprat s každým prostředím. Je pravda, že Boleslav je na tohle zvyklá a bylo také vidět, že jí to daleko víc vyhovuje.

Jan Vidner (Mladá Boleslav): Za výhru v prodloužení jsme hrozně rádi. Nikdo to asi od nás nečekal vzhledem k tomu, co jsme předváděli v předešlém utkání s Jihlavou. Remízu po šedesáti minutách beru jako spravedlivou, měli jsme sice hodně šancí rozhodnout, ale také jsme dělali mnoho chyb, takže výsledek asi odpovídá. Musím říci, že nám víc vyhovuje takové prostředí, které je v halách za Lužánkami. Užší led a větší chladno máme i u nás, takže je to skutečně o zvyku.

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav