BK MLADA BOLESLAV
3. 11. 2011 | Jitka Čechová

Další špatný začátek, další marné dotahování a všechny body bere Kladno

19. (TV), čtvrtek 3. 11. 2011
Ml. Boleslav - Kladno MBL - KLA
M l. B o l. – Už podruhé za sebou prožili boleslavští hokejisté první třetinu jako vystřiženou z nějakého béčkového hororu. A stejně jako v minulém zápase v Třinci ji po zbytek zápasu sice houževnatě, jenže jinak naprosto marně, doháněli. Střelecky se z řad hráčů Bruslařského klubu dařilo hlavně Romanu Tomasovi, který si připsal dvě ze čtyř branek. Další dvě patřily Jaroslavu Balaštíkovi a Davidu Vrbatovi. Středočeští rivalové Mladé Boleslavi se trefili šestkrát.
Ml. Boleslav: J. Hübl (12. Valent) - Mozík, Drábek, Žabka, Chaloupka, Rýgl, Beňovič - Cetkovský, Bahenský, Tomas - Balaštík, D. Výborný, Mikulík (50. Rys) - Svačina, Vrbata, Goertzen - Jiránek, Stieler, Demel
Kladno: Cikánek - Toman, J. Drtina, Majeský, Piskáček, D. Růžička, Lepine - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Eberle, Bělohlav, Kafka - Valský, Knotek, Bílek, od 41. navíc Diviš
Branky a nahrávky: 22. Tomas (Rýgl), 45. Tomas (Bahenský), 50. Balaštík (Výborný, Žabka), 59. Vrbata (Výborný, Žabka) - 5. Bělohlav (Eberle), 10. Hovorka (Knotek), 12. Knotek (Patera, Toman), 19. Kafka, 31. Kalla (Hovorka, Majeský), 40. Piskáček (Patera). Rozhodčí: Jeřábek, Smitka - Jindra, Pouzar. Vyloučení: 9:8, Mikulík (MBL) 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2910. Střely na branku: 29:33.

Fotogalerie

Komentář

První velkou šanci si připsal hned v první minutě Patera, který si dokázal Hübla z boleslavské branky vytáhnout natolik, že jej ve finále musel zastoupit jeden z boleslavských obránců a vytáhnout gólmanský zákrok. Na druhé straně se v odpověď ozvali Balaštík, jehož střelu Cikánek vyrazil, a Mikulík, který se ji pokusil dorazit. Tvrdé souboje o střední pásmo přerušovaly v pravidelných intervalech výpady buď do jednoho, nebo druhého útočného pásma. První branku si v páté minutě připsal Radek Bělohlav, který se nejrychleji zorientoval v těsném prostoru před Hüblem.

O odpověď se pokoušel Mikulík, jenže se střelou váhal moc dlouho a Cikánek se na jeho ránu stačil připravit. Chvilku nato mohl Bělohlav přidat druhý gól v dalším zmatku Boleslavských ve vlastním pásmu. Bruslařům ale tentokrát zahrála do karet štěstěna. První trest dostal boleslavský Tomas a Rytíři znovu zaúřadovali. Z rohu kluziště si vyjel Marek Hovorka a švihem zakončil do růžku branky. A během chvilky se hosté radovali potřetí. Střelou z dálky vyhnal Hübla z klece Tomáš Knotek. Valent neplánovaný vstup do utkání neměl nikterak jednoduchý, Kladno i nadále pálilo ze všech stran. Přesilová hra Boleslavi nepřinesla žádnou velkou změnu, jen dravý Mikulík těsně minul klec. Na konci 19. minuty faulovali domácí v úniku Petra Kafku. Kladenský mladík se trestného střílení chopil na výbornou a překonal Valenta.

Úvod druhého dějství v prvních vteřinách nepůsobil pro Boleslav o nic lépe, než celá první třetina, ale Rytíři pálili pokaždé z velké dálky a ještě k tomu mimo. A krom toho udělali v obraně první vážnější chybu. Roman Tomas se tak dostal až k Cikánkovi a zakončil mezi jeho betony. První branka Boleslavské nakopla, svou aktivitou si vysloužila faul Bělohlava. Jenže přesilovka se Boleslavi vůbec nevyvedla. Teprve po jejím vypršení ujížděli dva na jednoho Svačina s Výborným. Kombinace na jedno ťuknutí však domácím nevyšla v koncovce.

Série vyloučení na obou stranách značně přibrzdila hru. Nejenže se v přesilovkách příliš nedařilo, ale na diváky nezapůsobily dobře ani zdlouhavé problémy s časomírou. 63 sekund dlouhá dvojnásobná početní výhoda Kladna také rozčeřila vody. Paradoxem je, že Boleslav bránila ve třech přímo bravurně, sotva se ale Tomas vrátil na led, nedokázal Balaštík vyhodit kotouč a zmatečná situace znamenala v pořadí už pátou branku Kladna. Jaroslav Kalla před sebou měl doslova dálnici, aby si mohl vybrat, kam kotouč pošle. Vyloučení Tomana Bruslařskému klubu nikterak nepomohlo. Až dlouho po ní mohl svou druhou branku večera přidat Tomas, který dostal přihrávku od Bahenského. Jenže mezi ním a Cikánkem už v tu chvíli nezbývalo moc prostoru a Tomasovy možnosti tak byly dost omezené. To už se nedá říct o šestém gólu Rytířů. Jan Piskáček dostal po několika hrubkách dost prostoru k tomu, aby Valenta dokázal propálit.

V úvodu třetího dějství objel Cikánkovu branku Bahenský, s jeho betonem si ale už poradit nedokázal. Šanci si připsali i Kladenští, také Valský však narazil na Valentovu výzbroj na noze. Určitě se nedá říct, že by Boleslav zápas zabalila, ale u všeho byla zkrátka později. Mikulík si tak za sekání vysloužil dokonce minut plus trest do konce utkání. Prakticky okamžitě navíc fauloval Cetkovský, takže dvojnásobné oslabení se ukázalo být nevyhnutelným. A pak přišel další paradox toho večera. Majeský zlomil hůl a ačkoliv zoufale volal, aby jej šel někdo vystřídat, nikdo se k tomu neměl. Bahenský s Romanem Tomasem toho dokázali využít a zakončit parádní kličkou.

Svěřenci trenérů Hiadlovského a Hniličky se prostě odmítali vzdát a jejich neutuchající snaha začala – byť dost pozdě – sklízet ovoce. Kladenští, už dost možná ukolébaní svým úspěchem, si nedali dost velký pozor ve vlastním pásmu a dovolili Boleslavi před Cikánkem pořádnou melu. Nejrychleji se v ní zorientoval Jaroslav Balaštík a skóre zápasu tak vyznívalo 3:6. V závěru ještě hosté faulovali a v přesilovce si na přihrávku Výborného skvěle sjel David Vrbata. Bruslaři se dokonce ještě odhodlali odvolat brankáře, čímž se postarali o minimálně dramatický závěr, o další změnu skóre už ale nikoliv.

Ohlasy trenérů

Vlado Hiadlovský (Mladá Boleslav): "Do zápasu jsme šli s tím, že nesmíme udělat chybu, aby se soupeř nedostal do vedení. Bohužel jsme jich udělali hodně a soupeř nás potrestal. Za dnešní výkon se hledá těžko omluva, zklamali jsme, i když svým způsobem tam snaha byla. Ta ale zůstala někde v kabině. Jestli to byl na začátku náš nejhorší domácí výkon? Dostali jsme tady za třetinu i šest gólů od Třince."

Zdeněk Vojta (Kladno): "Zápas se mi hodnotí dobře, i když budu mít k hráčům i hodně výtek. Začali jsme velmi dobře, první třetinu jsme odehráli podle našich představ. Nebo spíše nad naše představy. Pak jsme hráčům říkali, že nesmíme udělat chyby, abychom domácí nedostali do hry a hned ve druhé minutě jsme špatně střídali a soupeř snížil. Pak nás ještě třikrát podržel Lukáš Cikánek a díky tomu nešli domácí do většího kontaktu. To, co jsme pak předvedli v přesilovce pět na tři, je trestuhodné. Ne, že jsme nedali gól, ještě jsme ho dostali. Od té doby jsme se začali trošičku klepat o výsledek. V závěru při nás ještě stálo štěstí."

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.