BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2011 | David Bohata, Vojtěch Vopat

Junioři zakončili sezónu vysokou výhrou nad Jihlavou

56., sobota 5. 3. 2011
Jihlava - Ml. Boleslav JIH - MBL
J i h l a v a - Už před zápasem bylo bohužel jisté, že se boleslavskému týmu nepodař proklouznout do play-off. Závěrečný zápas tohoto ročníku juniorské Noen extraligy mohl být tak trochu bojem s motivací a zároveň uvolněným hokejem bez břemena nutného výsledku. Jak se ukázalo, boleslavští hokejisté v sobě chuť do utkání našli a se sezónou se rozloučili víc než důstojně - Jihlavě nasázeli sedm branek. Zajímavostí je, že krom jednoho dvouminutového vyloučení obdržela domácí Dukla zbytek všech trestů v posledních pěti minutách.
Jihlava: Jíra (21. Rittich) - Hlaveš, Tobola, Kolda, Šťastný, Cirhan, Martínek L., Zadražil - Polcar, Mikeš, Kasalý - Prokš, Zídek, Malec - Vysloužil, Matějka, Kuřítko
Ml. Boleslav: Mahdal - Vrba, Mozík, Sajdl, Soukup, Martínek M., Kurka - Rys, Belay, Lenc - Jankovský, Koudela, Frolík - Chaloupka, Matějček, Jiránek - Babický
Branky a nahrávky: 25. Zídek (Prokš) - 9. Matějček (Chaloupka), 11. Soukup (Jankovský, Jiránek), 17. Belay (Lenc), 45. Rys (Belay, Lenc), 47. Jiránek (Martínek M.), 58. Vrba (Soukup), 58. Vrba (Soukup). Rozhodčí: Pokorný - Rittich, Zídek. Vyloučení: 3:5, navíc Zídek, Kuřítko (oba JIH) 10 min. OT, Vysloužil (JIH) 5 + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 35:40. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7.

Komentář

Úvodní třetinu se Jihlavě nedařil útok. Mladá boleslav toho využila v 9. minutě, když Ondřej Matějček dorážel střelu Jana Chaloupky a puk následně projel pod ležícím Jírou. Netrvalo dlouho a hosté opět skórovali. Matěj Soukup trefil svou střelou tyčku ze správné strany a kotouč doputoval až do brány. K závěru třetiny ještě unikl Martin Belay a kotouč střílí mezi betony Jíry, čímž zvýšil vedení Mladé Boleslavy na 0:3.

V druhém dějství nastoupil do jihlavské brány David Rittich. Domácí také zvýšili své šance v útoku a nakonec Jihlava snížila vedení Mladé Boleslavi na 1:3, když Štěpán Zídek střelil puk po přihrávce od Marka Prokše za záda Mahdalovi. V půlce zápasu přišlo první vyloučená, ovšem Dukla tuto šanci neproměnila a ani hosté, kteří hráli přesilovou hru hráli o několik minut později.

Poslední část sobotního zápasu se opět dařilo více hostům. Za několik okamžiků od úvodní sirény se podařilo dát gól Jiřímu Rysovi, který střílel puk do levé šibenice Rittichovy brány. Po dvou minutách se opět radovali hráči Mladé Boleslavi. Tentokrát Tomáš Jiránek střílel puk mezi betony Ritticha. Následovalo několik vyloučení. Přesilovky 4 na 3 dvakrát využili hosté, když skóroval prvně Lukáš Vrba, který dorážel střelu Matěje Soukupa a v zápětí také znovu Lukáš Vrba. Po šedesáti nešťastných minutách pro Duklu skončilo utkání za stavu 1:7.

Ohlasy trenérů

Tomáš Potěšil, trenér Mladé Boleslavi: Bylo to poslední utkání sezóny a my jsme nabrali kluky, aby hráli s chutí a ať z toho mají radost, což se nám povedlo.

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav