BK MLADA BOLESLAV
3. 3. 2011 | Jitka Čechová

Je rozhodnuto. Boleslavským juniorům se brány play-off zavřely…

55., čtvrtek 3. 3. 2011
Ml. Boleslav - K. Vary MBL - KVA
M l. B o l. – Když se už zdálo, že se musí smířit s nejhorším, začala se mladoboleslavská juniorka zase zvedat. Bojovala, rvala se a už už natahovala ruku po klice ode dveří, za kterými ji mělo čekat play-off. Jenže pak přišly Karlovy Vary, zabraly, vyhrály a také díky tří bodům, které vybojoval Litvínov, zmizela pro Boleslavské ona "klika" v nenávratu. Svěřenci trenéra Potěšila ale přesto dokončili poslední domácí zápas hrdě a bojovali až do konce. Za těsnou prohru 3:4 se rozhodně stydět nemusí. Tuto sobotu je čeká poslední zápas na ledě Jihlavy. Tabulková matematika je ale neúprosná a my tak už víme, že nic nezmění.
Ml. Boleslav: Will (30. Mandal) – Frolík, Chalupa, Anděl, Vrba L., Mozík, Soukup, Dostál, Kurka – Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Jankovský, Rys, Matějček, Lenc
K. Vary: Habal – Urbančok, Tomeček V., Valeš, Šik, Schusser, Tomeček J., Funk, Rohan – Klíma, Koblasa, Kentoš, Vaněk, Vachovec, Baar, Švec, Kverka, Zadražil, Záhora, Andrlík
Branky a nahrávky: 34. Soukup (Belay), 47. Jankovský (Belay), 56. Lenc (Soukup) - 9. Klíma, 10. Záhora (Vachovec, Šik), 22. Švec (Kverka, Klíma), 52. Rohan (Klíma). Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:7, Chalupa (MBL) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: .

Komentář

Už v první minutě se po dorážce natahoval Jankovský, a tak se dalo čekat, že utkání bude mít hned od začátku úroveň odpovídající své důležitosti. Tempo hry bylo skutečně slušné, šancí ale o poznání méně. První přesilovka Karlovarských jakoby ani nebyla, výrazněji na sebe upozornil pouze Šik dělovkou od modré. Boleslavského brankáře nemohla zaskočit ani přímá střela Klímy, která přišla o něco později.

Právě Tomáš Klíma ale nakonec otevřel skóre zápasu, když si po vyhraném buly Willa položil, objel jej a zakončil. Přesně za 59 sekund dostali Středočeši ledovou sprchu podruhé, to když Daniel Záhora vyzkoušel Willovu pozornost z poměrně velké dálky a ten se po kotouči nedokázal natáhnout.

Nikterak dobře nezačalo pro domácí tým ani prostřední dějství. Marek Švec využil hned v její druhé minutě přesilovku Západočechů a Boleslav tak rázem prohrávala už 0:3. Karlovy Vary přitom ale rozhodně nehrály bezchybně a hned dvakrát po sobě usedly na trestnou lavici.

Jenže boleslavským hokejistům se v přesilovkách nedařilo, a tak se trenér Potěšil rozhodl v polovině zápasu vybrat oddechový čas a vyměnit Willa za Mahdala. Zdálo se, že tento tah Středočechy "nakopl". Před Habalem se jim podařilo vytvořit slušný závar a díky krosčeku jednoho z hostů pak také vsítit svou první branku. Z kruhu se nad rameno karlovarského brankáře trefil Matěj Soukup.

A boleslavští hokejisté své šance křísily dál, konečně – nebylo se na co šetřit. Třetí dvacetiminutovku sice začali o chlup lépe hosté, Rohan mířil snad jen o pár centimetrů vedle, ve 47. minutě se ale opět radoval domácí celek. Václav Jankovský se dostal k vyraženému kotouči a poslal jej do sítě. Na hokejky Západočechů se vkradla nejistota, velmi rychle pochopili, že jen s defenzívou dlouho nevydrží.

Dostavil se výsledek. Martin Rohan využil faulu boleslavského hráče a Karlovarští tak díky jeho brance opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Středočeši se ve dvou následujících přesilovkách činili, v 56. minutě se pak radovali z trefy Radana Lence, který se ve zmatku před Habalem zorientoval nejlépe a nejrychleji a znovu tak dal domácím naději. Energie v závěru faulovala a Mladoboleslavští odvolali Mahdala z branky. Marně…

Aktuality

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav