BK MLADA BOLESLAV
17. 1. 2011 | Miroslav Kučera, Kryštof Kousal, Jitka Čechová, Miroslav Kučera, Kryštof Kousal

Juniorské trápení nebere konce

45., pondělí 17. 1. 2011
Chomutov - Ml. Boleslav CHM - MBL
C h o m u t o v - Jejich čas se rychle krátí. Do konce základní části zbývají už jen dvě utkání a po marném souboji s Chomutovem mladoboleslavská juniorka klesla o další příčku v tabulce. Na severu Čech postupně nastřádala děsivých šest branek ve vlastní síti. Teprve v 55. minutě se trefil Lenc a upravil tak na konečných 6:1 pro domácí celek.
Chomutov: Příhoda - Hammerbauer, Žižka, Pinka, Mála, Chlouba, Csanyi, Mužík, Heindl, Hanták, Havel, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Kůs, Lehnert, Ptáčník, Rutta
Ml. Boleslav: Will (41. Mahdal) - Chalupa, Brandejský, Teubner, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Vrba, Babický, Mozík, Soukup, Rys, Matějček, Arazim, Koudela, Martínek, Lenc
Branky a nahrávky: 6. Korim (Kůs), 22. Pinka (Mužík), 32. Chlouba (Ptáčník, Korim), 36. Chlouba (Mužík), 42. Csányi (Mužík), 46. Mála (Chlouba, Kůs) - 55. Lenc (Rys). Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: .

Komentář

V první částí byl k vidění jednostranný hokej. Domácí byli dobré tři čtvrtiny první dvacetiminutovky v držení puku. V úvodním velkém náporu dostal Karol Korim v čase 5:53 od Kůse přihrávku na modrou a razantní dělovkou propálil vše, co stálo před ním, včetně zamrzlého hostujícího gólmana Willa. Chomutov pak dále pokračoval v tlaku a vynutil si dokonce i minutu a dvanáct sekund trvající dvojnásobnou početní výhodu, ale v koncovce proti nim stála vždy neshoda v kombinaci, nebo výstroj některého z hráčů hostující Mladé Boleslavi, jako v případě ze čtrnácté minuty, kdy kapitán Chlouba napálil vší silou hostujícího Mozíka. Ten se jen těžko zvedal z ledu, ale nakonec byl schopen pokračovat ve hře. V koncovce první třetiny se domácí dostali dvakrát do početní nevýhody, ale Boleslav téměř nepohrozila.

Comutovští sice začali druhou třetinu v oslabení, ale hosté se pořádně nedostali do útočné třetiny a v čase 21:28 doplatil boleslavský brankář Will na svou nepozornost, když si do klece kopnul zákeřnou střelu zpoza brány Richarda Pinky. Špatně to nesl hostující Soukup, který za své rozlícené chování dostal osobní desetiminutový trest. Hosté se poté trochu vzpamatovali, hra působila vyrovnaně, ale co to bylo Boleslavi platné, když se na konci dvaatřicáté minuty, konkrétně v čase 31:58, rozvlnila jejich síť potřetí. Od modré pálil Ptáčník a před bránou našel puk kapitán Chlouba a dopravil ho do prázdné klece. Will znejistil počtvrté v čase 35:15, kdy nezkrotil puk na brankové čáře a razantně ho svým druhým zásahem po sobě uklidil Roman Chlouba. Po druhé třetině tak vládnul stav 4:0.

Do poslední části nastoupil do klece Mladé Boleslavi místo rozpačitého Romana Willa náhradník Mahdal. Čisté konto neudržel ani dvě minuty, přičemž mu k neštěstí dopomohl smolný odraz kotouče od plexiskla, podél kterého se snažil vyhodit jeden z jeho spoluhráčů. Puk se tak ocitl před boleslavskou svatyní na holi Karola Csányiho, který ho poslal kolem ležícího brankáře do klece. Na časomíře svítil čas 41:50. V následujících chvílích už domácí polevili, ovšem ještě jeden zásah si připsali. A zásah to byl výstavní. Roman Chlouba výborně našel na levém kruhu Františka Málu, který bez milosti vymetl pravý horní roh Mahdalovy klece. Vzhledem k upadajícímu tempu hráčů Chomutova se ještě hosté dostali na osmadvacet vteřin do dvojnásobné přesilové hry, ale svůj jediný zásah zaznamenali až po ní. Gól si připsal Radan Lenc, když se mu po Rysově přihrávce podařilo vyšachovat domácího brankáře Příhodu a zakončil do prázdné brány. Po zápase ještě inkasoval osobní trest domácí Lehnert, poté co po siréně vystřelil na branku.

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.