BK MLADA BOLESLAV
14. 1. 2011 | Jan Prošek

Junioři si komplikují situaci. Z Ústí se vrací bez bodů

43., pátek 14. 1. 2011
Ústí n. L. - Ml. Boleslav UNL - MBL
Ú s t í n. L. - Už třetí prohru v řadě si na své konto připsali boleslavští junioři, kteří v rámci 43. kola zamířili na sever Čech. S Ústím nad Labem prohrávali už do druhé minuty, definitivně rozhodnuto ale bylo až ve třetí třetině, kdy Lvi přidali další dvě branky.
Ústí n. L.: Petrásek - Boháč, Drahorád, Bulva, Grin, Brož, Humpolíček, Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Merta, Baránek, Žák, Pořický, Havlíček.
Ml. Boleslav: Will - Mahdal, Poláček, Vrba L., Mozík, Soukup, Vrba F., Arazim, Martínek, Frolík, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Rys, Matějček, Koudela, Lenc.
Branky a nahrávky: 2. Pořický (Baránek, Kuchynka), 48. Slavíček (Boháč, Havlíček), 50. Žák (Havlíček, Slavíček). Rozhodčí: Schmejkal - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 3:0.

Komentář

Úvodní buly vyhráli domácí hokejisté. Jako první se do šance dostalo Ústí. Vávra nahrával do míst, kde byl Baránek. Boleslavská obrana si s touto akci poradila. Z 1. třetiny uplynuly rovné dvě minuty a padla branka. Baránkova přihrávka našla Pořického a ten tváří v tvář proti gólmanovi uspěl. Volil střelu mezi betony. Hosty a jejich útočné akce brzdilo časté postavení mimo hru. V 10. minutě ústecký gólman Petrásek špatně rozehrál, ale jeho chyba zůstala nepotrestána. Další šanci na zvýšení náskoku Lvů měl Grim, jenže pálil hodně nad branku. Boleslavští hráči se dostávali pouze ke střelám ze střední vzdálenosti. Když už nějaká byla skutečně nebezpečná, zakročil Petrásek.

Na úvod druhé periody prověřil domácího brankáře střelou na lapačku Matějček. Ke slovu se dostalo i Ústí, jenže chybělo přesnější zakončení. Rozhodčí nechal hru bez častých přerušení. Byla k vidění ostřejší hra, která měla spád a divákům se rozhodně zamlouvala. Nejzajímavějším momentem v této části hry byly dva fauly domácího týmu v krátce po sobě. Nejprve v čase 38: 32 fauloval Drahorád, o čtyřicet sekund později šel za katr Vladimír Brož. Mladá Boleslav si zahrála více než minutu dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Protože výhodu o dva hráče hosté nevyužili, přenesli si ji do poslední třetiny.

Ústečtí oslabení přečkali na výbornou, hosté se k žádné velké akci nedostali. Lvi perfektně bránili. Domácí mohli své vedení navýšit. V době, kdy měl ke střele napřaženo Baránek, ozval se hvizd rozhodčího. Žlutomodří byli aktivní a jejich snaha byla zcela po zásluze odměněna. Ve 48. minutě našel Boháč najetého Slavíčka, který poslal puk mimo dosah brankáře. O dvě minuty později, po obrovském náporu Lvů, inkasují hosté znovu. Žák obkroužil branku a zasunul kotouč do branky. Byl k vidění naprosto vyrovnaný zápas, hra se přelévala ze strany na stranu. Dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější – domácí Ústí nad Labem.

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.