BK MLADA BOLESLAV
18. 12. 2010 | David Bohata

Junioři po dlouhé době prohráli, Plzeň jim dala pět branek

40., sobota 18. 12. 2010
Ml. Boleslav - Plzeň MBL - PLZ
M l. B o l. – Juniorka po dlouhé době prohrála. Plzeň byla v utkání většinu času lepším mužstvem a zaslouženě získává tři body. Po jejím třetím gólu trenér Boleslavi Potěšil poslal zápas dochytat Jana Klimíčka, který ještě dvakrát inkasoval. Malátný výkon středočeského celku nemohl být žádným překvapením, vzhledem k jeho neobvykle početné marodce, která se dnes ještě rozrostla. Juniory tedy budou muset do dalších zápasů doplnit hráči ze staršího dorostu.
Ml. Boleslav: Will (44. Klimíček) - Poláček, Mozík, Soukup, F. Vrba, Arazim, Martínek - Frolík, Belay, Hyka, Hájek, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Matějček
Plzeň: Šťastný - Ruprecht, Slavík, Sullman, Špaček, Pašek, Šimandl, Blumentrit, Váchal, Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Hájek, Bernad, Mainer, Vizinger, Němec, Lev
Branky: 56. Jankovský (Belay) - 3. Lev (Sullman, Baxa), 22. Vizinger (Špaček), 44. Mainer (Petruška, Pašek), 48. Pacanda (Petruška), 58. Petruška (Baxa). Rozhodčí: Hrubý – Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 25.

Komentář

Domácí, tradičně hrající v bílých dresech, nezačali zrovna nejlépe. Ve třetí minutě se Plzeňští dokázali dostat za Willovou bránou ke kotouči a Jakub Lev využil první přesilovou hru utkání. Výhodu jednoho muže navíc dostala i Boleslav. Odehrála jí katastrofálně – většinu času se nedostala ani z vlastního obranného pásma. Naopak hokejisté v modrém trávili v těchto situacích před Willem povážlivou dobu. I tak si nedokázali vytvořit žádnou větší šanci. O unuděném Šťastném ani nemluvě.

Místo pohledného hokeje jsme tak měli v prvním dějství možnost vidět dva nešetrné zákroky urostlých hráčů Plzně. Nejdřív byl do obličeje zasažen holí Jiránek, později dostal nepříjemného “koňara“ Frolík. V obou případech se sice jednalo o nezaviněné střety, nicméně pískat se rozhodně dalo. Rozhodčí však nevylučovali. Aby toho pro domácího málo, domácí Chaloupka inkasoval při plzeňské přesilovce tvrdou ránu do nechráněného místa na zápěstí a musel tak opustil ledovou plochu s bolestivou grimasou. Nic víc už se v první třetině nestalo, za zmínku však stojí dvanáct trestných minut, které sudí Hrubý udělil.

Druhých dvacet minut nepřineslo výraznou změnu v herním projevu jak Bruslařského klubu, tak západočeských Indiánů. Prakticky stejně jako v první třetině Plzeň na gól příliš dlouho nečekala. Petr Vizinger si po levé straně nabruslil do útočné třetiny, napřáhl, a vystřelil. Přesně mířená tvrdá rána zapadla do skuliny mezi Willovou vyrážečkou a betonem – 0:2. Maskovaný muž v modrém dresu na rozdíl od dvakrát překonaného kolegy vpodstatě nemusel zasahovat.

Od třicáté minuty začali domácí přidávat na tempu a dokonce si vypracovali pár dobře vypadajících příležitostí. Škoda pro ně, že Sajdl zakončoval z levého kruhu mimo. Tentýž hráč střílel o pár minut později ve výborné pozici mezi kruhy znovu mimo. Velice vyrovnaná třetina se nakonec proměnila v poměrně líbivou sportovní podívanou. Proto by pro domácí byla spravedlivější alespoň jedna vstřelená branka.

Neuplynulo ani sto dvacet sekund z poslední části a mohlo to být už 0:3. Soukup z rohu kluziště omylem namazal jednomu z Plzeňských, nicméně Will pokryl i následnou Petruškovu dorážku. Skóre se měnilo o několik za okamžik. Petr Mainer udělal Willovi krátký blalfák a zasunul puk mezi jeho betony. Jindy vynikající brankář dnes zřejmě neměl svůj den. Trenér Tomáš Potěšil na jeho místo poslal Jana Klimíčka. Cifra v kolonce “hosté“ na světelné tabuli rostla dál. Na 0:4 zvyšoval po nenápaadné akci Tomáš Pacanda.

Domácí se přeci jen dočkali gólu, na 1:4 snižoval Václav Jankovský. Ale co to bylo Boleslavi platné, vrcholem jejich překvapivě špatného výkonu byl zásah Patrika Petrušky, který si tak připsal třetí kanadský bod. Výsledek hokejového klání je sice pro Boleslav krutý, nicméně tři body si Plzeň rozhodně zasloužila. Zápas vinou zranění nedohráli: Jakub Frolík (zranění kotníku), Jiránek (tržná rána obočí), Mozík (naražená žebra).

Související články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.