BK MLADA BOLESLAV
29. 11. 2010 | David Bohata

Další tři body do tabulky pro juniory

34., pondělí 29. 11. 2010
Ml. Boleslav - Chomutov MBL - CHM
M l. B o l. - Hráči juniorského výběru Bruslařského klubu dali zapomenout na smolný zápas s Opavou. Po poněkud mdlém výkonu z první poloviny utkání s Chomutovem se vzchopili a spravedlivě zvítězili. Kritické chvíle jak ve druhé třetině, tak v oslabení ve třetině třetí dokázali Mladoboleslavští ustát a závěrečné minuty už si víceméně pohlídali. Zákrokem z nejvyšší možné kategorie se v utkání prezentoval boleslavský čaroděj Roman Will. Protože v současně hraném zápase Sparta prohrála doma s Ústím nad Labem, poskočila boleslavská juniorka na páté místo extraligové tabulky.
Ml. Boleslav: Will - Poláček, Anděl, Vrba, Mozík, Soukup, F. Vrba, Arazim, Martínek - Frolík, Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Matějček, Koudela, Lenc
Chomutov: Příhoda - Kolář, Žižka, Motejlek, Kolčava, Korim, Bartejs, Sedláček, Rutta, Hučko, Hofmeister, Mála, Lehnert, Chlouba, Pesjak, Hanták, Hammerbauer, Hrabák, Ptáčník, Milotinský
Branky: 31. Lenc (Belay, Soukup), 34. Jiránek (Poláček), 38. Jankovský (Sajdl, Jiránek) - 26. Hanták (Hrabák), 51. Rutta (Chlouba, Ptáčník). Rozhodčí: Hribik - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 48.

Komentář

Do zápasu vstoupili domácí pěkně "natvrdo". Ačkoli nebyla k vidění žádná atraktivnější útočná akce, bylo se na co dívat alespoň co se důrazu a bojovnosti týče. Boleslav sice byla vpodstatě celou třetinu aktivnější a párkrát Příhodovi zahrozila "přepadením" zpoza brány, nicméně mnohem kvalitnější práci předváděli hokejisté z města automobilů v obranné fázi. Po jednom z mnoha tvrdých soubojů za Willovou bránou zůstal na ledě nehybně ležet obránce Lukáš Vrba. V doprovodu spoluhráčů pak odkulhal na střídačku; do zápasu již vinou zranění kolene dále nezasáhl.

Boleslav pak útočila, snažila se, ale její pokusy pokryl Příhoda, případné dorážky potom chomutovská obrana. Zajímavý okamžik mohl nastat pět minut před koncem, kdy hráli hosté minutu trvající přesilovou hru pěti proti třem. Mladoboleslavští mladící se však ukázali ve skvělém světle a výbornou aktivní obrannou činností nepustili Chomutov ani ke střele. Protože domácím chyběl patřičný pohyb v útočné fázi, těžko dokázali na delší dobu udržet útočné pásmo. A tak se mužstva po dvaceti minutách rozešla smírně 0:0.

Domácí se před první brankou zápasu ještě dostali do jedné velice zajímavé pozice, kdy se tísněný Belay protlačil z otočky ke střele, jenže minul. Pak padl gól – paradoxně do domácí sítě. Zpočátku z poněkud nenápadné akce se trefil Filip Hanták. Mnozí, z boxu časoměřičů přihlížející, si byli jisti, že chomutovský forvard trefil pouze břevno, nicméně nikdo z hokejistů neprotestoval a sudí Hribik si byl svým rozhodnutím jistý. Iniciativu zápasu převzali vývojem skóre povzbuzení hosté. V půli zápasu se Chomutov dopustil prvního faulu a hned za to pykal. Na chvíli se zjevil před Příhodou osamocený Radan Lenc a přesnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. O tři minuty později bylo ve ŠKO-ENERGO Aréně ještě o něco veseleji. Tomáš Jiránek se pěkně uvolnil do prostoru mezi kruhy a přesnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal soupeřova brankáře.

Vzápětí přišel nejhezčí okamžik zápasu a chvíle slávy pro Romana Willa. Chomutovští se dostali do krátkého přečíslení dva na jednoho. Na jeho konci Will vyrazil střelu jednoho soupeře, avšak puk se odrazil ještě k druhému hokejistovi z Chomutova, který na zadní tyči zakončoval baseballově ze vzduchu do zdánlivě prázdné brány. Avšak když se kotouč povážlivě blížil k brankové čáře, zjevil se mu v cestě strážce boleslavského brankoviště a famózním skokem sebral Chomutovu téměř jistý gól. Přítomné publikum tento zdařilý počin odměnilo potleskem. Ještě, než si mohli borci s bruslemi na nohou odpočinout při druhé přestávce, rozjásal tým Bruslařského klubu potřetí Václav Jankovský. Střelec gólu dostal hezky namazáno zpoza brány od Sajdla a dobrou pozici zužitkoval povedenou střelou, která ještě, než rozvlnila síť, zazvonila na břevno.

Neuběhlo ani pár sekund ze závěrečné dvacetiminutovky a hosté by se nemohli divit, kdyby prohrávali už o tři branky. Riskantní a hlavně nepřesnou rozehrávku z Ruttovy hole zachytil Belay, ale souboj s brankářem zakončil nepřesně – pouze do chráničů Příhodových chráničů. Opět to byl Belay, kterého oslovil dlouhým pasem přes půlku kluziště Arazim, jenže vytříbený boleslavský technik nepředvedl potřebné zrychlení a byl zpacifikován hostující obranou dřív, než stačil vystřelit. V kulatém čase 50:00 přišel trochu zbytečný faul od Jakuba Sajdla no a Chomutov trestal. Příčinou snížení stavu na 3:2 byl nezdařilý pokus o vyhození touše bránícím mužstvem, který zachytil na modré Jan Rutta a po pečlivě připravené střele dal Chomutovu naději.

Chomutov posléze opravdu stavěl Boleslavské do ožehavých situací a dařilo se mu zaměstnávat Willa. Boleslav ale komplikovanou chvíli dalšího oslabení ustála a byla to právě ona, která v závěrečných minutách převzala otěže zápasu a dokočírovala ho až k vlastnímu vítězství. Kvůli permanentní hrozbě ze strany vítězného mužstva se hokejisté ze západu Čech dostali k power-play až tři sekundy před konečným hvizdem, což bylo – pochopitelně – příliš pozdě. Zasloužené tři body pro Mladou Boleslav za bojovný výkon především z druhé půlky zápasu.

Související články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.