BK MLADA BOLESLAV
24. 9. 2010 | David Bohata

Boleslavští junioři jasně předčili vrstevníky z Havlíčkova Brodu

5., pátek 24. 9. 2010
Ml. Boleslav - Havl. Brod MBL - HBR
M l. B o l. – Domácí hodlali potvrdit skvělý start do sezóny, ve kterém potupili Pardubice 5:0. Nečekalo je ale lehké utkání. I Havlíčkův Brod odstartoval výborně, když jasně přejel České Budějovice a po nájezdech si poradil i s úřadujícím mistrem ze Zlína. Utkání nakonec přesvědčivě vyhrála Mladá Boleslav, a to i přes hrubou nedisciplinovanost.
Ml. Boleslav: Will – Vrba, Mozík, Arazím, Soukup, Martínek, Poláček, Anděl, Hájek – Jankovský, Belay, Lenc – Rys, Sajdl, Jiránek – Chaloupka, Koudela, Hyka – Kinkor, Protivný, Babický
Havl. Brod: Krch – Musil, Němec, Novotný, Šíma, M. Blažek, Ambrož, Richter – Zarazil, J. Milfait, Szilva – Varga, Hadrava, P. Blažek – Račanský, J. Doležal, O. Doležal – Havel, Ondráček, Novák – Šplíchal
Branky: 8. Koudela, 18. Sajdl (Arazím), 19. Chaloupka, 21. Soukup (Vrba, Hyka), 47. Koudela – 13. O. Doležal (Němec), 60. Milfait (Němec). Rozhodčí: Wütherle – Krátký, Komárek. Vyloučení: 6:13, navíc Zdražil, Novotný, Šíma (všichni HBR) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 97.

Komentář

Boleslavští junioři se vinou vyloučení hned v úvodu dostali pod tlak. Ve druhé minutě jim dokonce pomohla tyčka. Oslabení ale domácí přečkali bez úhony a začali se tlačit dopředu. Důsledná obrana soupeře je však nutila ke střelbě ze střední vzdálenosti. Přesto se jeden z pokusů ujal. David Koudela si sjel k mantinelu pro kotouč a střelou skrytou přes obránce otevřel skóre zápasu. Stav 1:0 nevydržel dlouho, Ondřej Doležal zůstal nikým nebráněný na zadní tyči a v poklidu dorazil puk za záda bezmocného Willa. V osmnácté minutě se po přihrávce Arazíma prosadil Jakub Sajdl. Boleslavským juniorům dvougólové vedení nestačilo. O minutu později zvyšoval v přesilové hře Jan Chaloupka.

Jak je důležité hráti přesilovku ukázal Havlíčkobrodským Matěj Soukup. Od modré zamířil nad lapačku brankáře Krcha a domácí vedli už 4:1. Vstřelená branka domácí navnadila k ještě větší aktivitě. Kroužili kolem branky hostí jako supi, a nevadila jim ani hra ve čtyřech, ve které Rebely nepustili do vlastní třetiny. V půli utkání se s fauly jakoby roztrhl pytel. Čtyři vyloučení na straně Boleslavi znamenala hned dvě dvojnásobné přesilovky pro hostující celek. Ani ty mu nestačily ke kontaktnímu gólu. Svěřenci trenéra Potěšila bránili precizně. Zbytek třetiny už se dohrával v poklidném tempu. Boleslavští, vědomi si svého náskoku, nikam nepospíchali, stejně, jako jejich poněkud odevzdaný soupeř.

Přesilovková mizérie hostů z Havlíčkova Brodu pokračovala dalšími nevyužitými početními výhodami pět na tři. Vrcholem všeho pak byl dravý průnik Koudely, jenž ve vlastním oslabení odebral vyhozený puk dvojici zkoprnělých obránců a dopravil ho až za Krchova záda – 5:1. A zanedlouho znovu – osm hráčů na ledě a hádejte kolik jich na sobě mělo zeleno-bílý boleslavský dres. Správně, byli to opět tři. Brodské dejavu nemělo konce. Zoufalí Rebelové se snažili, jenže když už se odhodlali ke střele, ztroskotali na výborně chytajícím Willovi. V 53. minutě navštívil již potřetí trestnou lavici hlasitě protestující Lukáš Vrba a opět poslal svůj tým do tří. Zdálo se, že dnes hosté nedisciplinovanost Boleslavských nepotrestají. Radek Novotný totiž při střeleckém pokusu zlomil hůl a její torzo vztekle mrštil o mantinel v místě, kde stál naneštěstí pro něj rozhodčí, který tento výstup ohodnotil desetiminutovým osobním trestem. Až v poslední minutě zápasu se hostům konečně podařilo dát gól z přesilové hry. Bylo však již příliš pozdě. Boleslav soupeře jednoznačně předčila. Nutno říci, že hlavně díky brilantně odehraným oslabením.

Související články

Aktuality

07.03.2021

Čtvrtfinále od 18. 3.

Boleslavští hokejisté mají po posledním utkání základní části volno, a to až do 18. března, kdy začnou čtvrtfinálové zápasy. Jejich soupeř vzejde až z osmifinále, Bruslaři si zahrají proti týmu, který se umístí na šestém místě.

07.03.2021

Bruslaři znovu v U18

Boleslavští hokejisté byli znovu povoláni na další přípravný kemp reprezentace do 18 let v Litoměřicích. V termínu od 8. do 13. března se zde představí Sebastian Jasečko, David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný.

03.03.2021

Čtvrtfinále s Třincem

Naši gameři JiFi23, Kubii7 a MichaelHetz skončili v základní části čtvrtí a ve středu 3.3.2021 vstoupí do vyřazovací části ENYAQ Hockey League. Jako první se postaví proti Třinci. Utkání startuje v 18:00 a živě jej můžete sledovat ZDE

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.